Автор Тема: Renault Fuego GTL 1982  (Прочетена 9960 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 02, 2018, 23:00:33
Прочетена 9960 пъти

Неактивен Iliyan stoyanov

  • Публикации: 11
Здравейте,

Нов съм във форума и в света ба ретро автомобилите , и ще се нуждая от помощ, но без да ми се смеете, ако задавам глупави въпроси  :))

Та от много време ме влече мисълта, че искам да си взема някое интересно возило и да си го човъркам за хоби и тази съвсем случайно миналата седмица се сдобих с Рено Фуего 1.6 ГТЛ. На пръв поглед е цяло, в движение, с изрядни документи и предишен собственик - колекционер. И без много да му мисля го купих :)

От тук стана интересно - оказа се че колата не е толкова поддържана, колкото твърдяха и изглеждаше. Почти всичко, което съм разглобил до момента или е самолка или е фиксирано със силикон :)

Ще ви споделям тук как върви " пътешествието " и ще съм благодарен за съвети, а ако се намери и някой с фуего ще се радвам много.

Това е за сега....очаквайте продължение.

Септември 02, 2018, 23:18:40
Отговор #1

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Браво. Стреляй смело. Истината е ,че просто не трябва да те мързи и да имаш желание. Остава само да качиш някоя снимка и да научиш френски.  ;)  Не останаха много Фуего по улиците. Дерзай. А френския не е задължителен де.   ;D

Септември 03, 2018, 12:46:36
Отговор #2

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Да не е едно сигнално зелено старозагорско? ::) Качи малко снимки като за начало.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 03, 2018, 15:55:27
Отговор #3

Неактивен Iliyan stoyanov

  • Публикации: 11
Радвам се че събудих интереса ви :) Колкото повече го оглеждам и разглобявам толкова повече "хоум мейд тунинг" откривам. Но най-странното е че не ме изнервя това и не се ядосвам на предишния собственик, че е премълчал доста информация като ми обясняваше за състоянието. Просто много се радвам - като малко дете на нова играчка и дано това да продължи дълго, защото както вървят нещата ще ми трябва доста време, за да я докарам до добро състояние.

Както виждате от снимките от далеч и отвън изглежда доста добре, но вдигнеш ли капака и влезеш ли вътре нещата се променят.

[/url]

Септември 03, 2018, 16:15:00
Отговор #4

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Фуего вече не се вижда по улиците. Честито!

Най-важното е да го държиш в движение и да го оправяш малко помалко.
Дръж ни в течение. ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 03, 2018, 18:55:21
Отговор #5

Неактивен Iliyan stoyanov

  • Публикации: 11
Започнал съм издирване на части по реда. Намерих една в София , която се продава на части и вече два пъти ходя да си " бера" от нея - седалки, сенници, интериорни лампи, емблема, капачета разни, волан, чистачки. Смятам да ходя пак тези дни, този път за части под капака - резервоар за охладителна течност, моторче на чистачки.

За съжаление и то има доста липси. Затова ще помоля за идеи от къде мога да намеря амортисьори за капака на багажника, щора за багажника и странични огледала.

Вероятно след месец ще я и претапицирам, ще пребоядисам пластмасите по таблото и вратите и ще почистя и освежа по капака ( смяна маркучи, филтри, течности). Смятам да изчистя и боядисам двигателя с термоустойчива боя , че в момента е покрит с ръжда.

Смятате ли че е добра идея?

Септември 04, 2018, 00:43:19
Отговор #6

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Първо честито, интересен и рядък вече автомобил, може би най-красивата кола, правена от Рено. Относно въпросите ти - защо не обърнеш внимание първо на състоянието на ламарините? Там би трябвало най вече да се притесняваш. Може да имаш перфектен мотор, табло и салон, ама ако няма в какво да ги сложиш, се губи смисъла. Мотор се прави най-бързо, лесно и евтино. Тенекии се правят най-бавно, трудно и скъпо, читави майстори малко, добрите са натоварени като цяло, цените на тези ремонти, а и на набавянето на части, са сериозни. Та аз бих започнал оттам.Лично мнение разбира се.
« Последна редакция: Септември 04, 2018, 00:46:47 от michev »

Септември 04, 2018, 08:40:18
Отговор #7

Неактивен Iliyan stoyanov

  • Публикации: 11
Здравей Michev, благодаря за съвета! Имам такъв майстор, който основно се занимава с тунинг, фейслифт и реставрация на стари автомобили - 99% с визуалната част, но го чакам да се върне от почивка вече 2 седмици :) И веднага ще му я закарам да я вдигнем и да огледаме пораженията от ръждата. За късмет предишния собственик, ако не друго, се е борил с този проблем и доколкото я оглеждам го е решил в голяма част.


Септември 04, 2018, 09:30:26
Отговор #8

Неактивен slikman

  • Публикации: 182
Честита придобивка и от мен.
Навремето баща ми си купи Рено 18 и когато започнаха проблемите с него разбрахме, че Фуего е спортния модел на 18-ката. Така, че когато търсиш части можеш да включиш и този модел.
Успех с новото возило.
P.s. 18-ката имаше много удобни седалки и много приятно возеше.
Peugeot 404 1,6 1962г.
Opel Kadett E 1,6 automatic 1992г.
Nissan Primera WP11 144 SR20DE CVT 1999г.
Nissan Micra K11 1.3i CVT 1999г.
Peugeot 404 1,6 1967г.

Септември 04, 2018, 14:14:02
Отговор #9

Неактивен Iliyan stoyanov

  • Публикации: 11
И тази вози много приятно. Определено не е със спортно окачване :)