Автор Тема: ВАЗ 2101 (Жигули 1200) 1973 г.  (Прочетена 13569 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 03, 2011, 17:24:21
Отговор #10

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Виждал сьм да постигат чудеса с тези олекотени двигатели навремето тренировьчните лади бяха с такива и имаха невероятна динамика предполагам че и при теб ще е така .А относно лаистните на стьклата има два модела едните могат да се сменят без сваляне на стьклата но не стягат после добре стьклото а другите които са си оригиналните деиствително се сменят с демонтаж на стьклото ако си намериш лаистни и имаш пьт кьм пловдив можеш да доидеш при мен ще ти ги сменя за 1час безплатно ще изпием по бира и това е . :D

Септември 03, 2011, 18:00:15
Отговор #11

Неактивен Щ.Тодоров

  • Публикации: 12
Ееее мислех, че в тоя форум няма такива " спецове" .
Е, няма, няма, ама се намират! Виждам, че ти липсват лайстните на праговете. Ако наистина ти ги няма или не стават обади се. Има два /може би и четири, но да не се изхвърлям/ броя и мога да ти ги подаря. 0887-336-065 Дянко Григоров. Успех с възстановяването.

 Мерси колега, имам ги но при слагането нещо видях зор и надрах боята. Като съм по-спокоен ще пробвам пак :) А и вече огънах единия праг. Пази ги защото са много редки, а не ми се взимат е така защото са на аванта :)

Поздрави

Септември 03, 2011, 18:03:44
Отговор #12

Неактивен Щ.Тодоров

  • Публикации: 12
и имаш пьт кьм пловдив можеш да доидеш при мен ще ти ги сменя за 1час безплатно ще изпием по бира и това е . :D

Мерси колега, ако заидвам, ще те потърся, но без ремонти. Само за по бира :)

Септември 03, 2011, 18:08:08
Отговор #13

Неактивен Щ.Тодоров

  • Публикации: 12
Малко снимки и от долу

Септември 03, 2011, 20:48:54
Отговор #14

Неактивен shishkan

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
С моето мнение не ангажирам никои , но опитаи да запазиш автомобила в автентичния му вид , върни го в оригиналното състояние и мисля че само ще спечелиш от това. Още повече че за сега има останали тук там части и ще можеш да го направиш , а ако ти трябва кола за всекидневна употреба сега поне има много ,за разлика от годините когато е произведен този автомобил.

Септември 04, 2011, 09:27:33
Отговор #15

Неактивен mywib

  • Публикации: 26
Колата е много добра, просто ми е кеф да гледам оригиналния под отдолу.
Контрите на стъклата се сменят много трудно и със сигурност ще счупя някое, защото се демонтират
Тези лъскавите лайсни на уплътнението се слагат след монтажа на стъклото, с цел да разтворят уплътнението за
 по-добра защита. Слагането не е трудно просто иска време, желание и търпение. Хубаво е да си намериш някакво инструментче като малка отверка или нещо подобно да си помагаш.

Септември 04, 2011, 15:31:08
Отговор #16

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Колега льскавите лаистни на стьклото са с Т образен профил и е много трудно  особено при стари упльтнения да се монтират на място дори сьс специалния инструмент без да се повредят.Навремето когато ги имаше тези коли тази операция сьм я правил 100тици пьти и за мен наи бьрзия и  безвреден начин за упльтнението си е чрез сваляне на стьклото.Идеята не е  едно нещо да се докаже че все пак може да стане а да бьде направено по правилния начин.