Автор Тема: Mercedes Benz W124 E200 coupe  (Прочетена 17399 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 15, 2018, 08:09:07
Отговор #10

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Тавана вътре е чеистонов , сменен  заедно със сенниците и е бял. Белия звят дава пространство ..

Тапицерски магазин има след моста на загарна фабрика в дясно посока Орион .

Септември 15, 2018, 19:53:51
Отговор #11

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Цитат
Тапицерски магазин има след моста на загарна фабрика в дясно посока Орион .
Тоя магазин е много зле. Нямат нищо. На сливница след Ботев преди Женския пазар има един арабин на ъгъла ,имаше хубави дамаски. Най качествени матеряли има магазин КОЖАТА на "Кирил и Методий" срещу работилницата за радиатори. Човека с радиаторите е починал на скоро за жалост ,мир на праха му.

Септември 16, 2018, 16:09:00
Отговор #12

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Поздравления колега !!
Аз също много ги харесвам тези двувратки, и търся да взема една. Липсата на средна колонка прави този дизайн уникален. Подавачката на колана също !!!
Просто уникално
немец мръсен, бандит магистрален ...

Октомври 03, 2018, 20:55:12
Отговор #13

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Благодаря за поздрава!
По колата има да се оправят няколко неща, смяна на ключа за мигачите на волана, няма късите заради него , смяна на демпфер и проверка на ел инсталацията , че при студена колата не може да се форсира , чак след като стигне 60 градуса и нагоре .

Последния уикенд ме изненада с това че  спря отделянето на съединителя, от там няма вкарване на скорост , оказа се че горния цилиндър на педала се е скапал . При отварянето на системата , течността бе черна и промихме цялата система  , сега съм с нов цилиндър и нова течност

Октомври 11, 2018, 20:01:25
Отговор #14

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Ключа за светлините на волана е сменен и вече има и къси и дълги и всичко. Смених и самото реле което отговаря за светлините.
Имаше луфт при демпфера, оказа се оригиналния и чукаше като дизел, смених него и самия ремък и нещата  заспаха :)

Поради някаква причина Мерцедес след 91ва слагат окабеляване на двигателя на 124 с кабели с биоразградима изолация, резултата след 25 години е че кабелите нямат изолация и нещата стават твърде весели :))

Вчера смених двата филтъра за газовата инсталация,  от малкия падаше черен прах при разтръскване,  хванах се за главата, оказа се че и той е оригинален на около 6 години ...

Майстора , който дава съветите и работи по колата  разглоби и смени няколко крушки по таблото и зацепи правилно стрелката на километража, че показваше с 20 км отгоре , имало си маркер къде да се зацепва, ама тия които са бъникали километража по  "незнайни причини" милите не са знаели тая подробност и си бяха оставили ръцете ;)

Ще търся къде се сменя инсталация за да ми е мирна главата










Декември 11, 2018, 23:06:03
Отговор #15

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
my precious


Декември 13, 2018, 10:04:36
Отговор #16

Неактивен ГеоргиБс

  • Публикации: 101
Много е хубав,карай го със здраве!

Декември 19, 2018, 21:24:53
Отговор #17

Неактивен газаджията

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
  • Маестро газаджия
    • Газов инжекцион цена софия
Браво колега :) Аз имам същия двигател но S124, демек комби :)
П.П. Принципно хубава кола си взел, минуса на този двигател е големия разход, и аз се прецаках. Доволен съм принципно, но 2,3 мотора и 3 бензиовите дават ПО-МАЛКО разход от тази :D Колкото до газовото, не се плаши и новия филтър ще се спука от задръстване и проблема не е в твойта къща, както се вика :D
Ако газовото ти е на плочка, редовно си почиствай филтъра ( минимум на 2 месеца ) инак ще имаш проблеми.
ИНаче 

Декември 19, 2018, 22:43:01
Отговор #18

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Мотора е 136 коня , демек по-новата 2ка , сложена е газ, но адски зле работи особено на студен мотор . Гасне , мени обороти  придърпва и тн, отврат , за това я карам на бензин, реално разход не ме интересува, не карам градско много  а извън град София разхода не е кой знае колко. Дразни ме, че не е направена тая газ като хората , като работи на газ  при затворен капак дори се чува цъкане на инжекторите ......... Водих я на газаджия , той като видя 124ка и каза сакън , не  искам и да чувам , голям зор с центровката  :))))
Знам че разхода при по-големите мотори  е по малко , но попаднах на тази кола и след всичките кенефи които видях на живо тази кола бе най добрата за парите си , следващата опция беше за 8 бона , а не ми се даваха толкоз  :)  Колата няма гнило , гледане е добре и грамотно

Декември 20, 2018, 01:08:03
Отговор #19

Неактивен Юлиян

  • Публикации: 32
Наистина има висок разход този мотор и това е понеже идва слаб за това купе. Имам 190-ка, карам я като ежедневка, имам и 124-ка купе като на колегата. И двете са с 2.0 мотор и да ви кажа 190-ката е самолет в сравнение със 124-ката и ми дава разход 10-12 градско и 9-10 извънградско(газ) със 120, а 124-ката си е мъртвец отвсякъде с този двигател и гори доста, при вас не знам как е откъм вървеж.
Един съвет, ако си с този вид плочка веднага я хвърляй на боклука  http://avto-gas.com/index.php?route=product/product&product_id=100,смени я с друга,която не спира толкова въздуха и може да ти се оправят проблемите.