Автор Тема: Mercedes Benz W124 E200 coupe  (Прочетена 17408 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 13, 2019, 22:44:42
Отговор #30

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Двувратки има с V8, ама са като вода от Луната,  има ги , ама няма как ние да ги имаме  :-\
Има 12 бр от AMG ,Е 60, 384 кс, автомат ,подобрен специално за този мотор,  блок от М117 и глави като от М119,и са Wide  body, към 150К евро се продаде едно такова преди време
 На вид като това , ама оригинал

Октомври 13, 2019, 22:52:30
Отговор #31

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470

за този мотор става дума, рядко срещано животно

Февруари 18, 2020, 00:17:36
Отговор #32

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Не съм писал по тая тема , защото не е имало койзнае какви интервенции по колата , като изключим смяна на амортисьори , задни тампони на заден мост разни дреболии като амортисьор демпфер , ремъци и такива консумета :) Смених цялата ръчка лявата контролираща чистачка , мигачи, водата и къси дълги , заедно с него смених и контролния блок
 защото бе изгорял  Засилил съм се да претапицирам волана, както ми даде идея човек от форума в темата още като купих колата. До момента, като цяло събирам инфо, разни редки чарколяци, като да кажем маншонче за антената и други. Купих й зимни гуми хубави че да изкарат  поне 3 зими ...

Като цяло чакам топлото време и се мятам на по-голямата интервенция смяна на ел.инсталацията на мотора . Както мерцедесаджиите  знаят , от фейслифтовите 124ки че и очиларките, немците ползват кабели с екопламаси, които с времето  стават на прах и доста бели създават , че и пожар може да стане особено на газирана кола.

Колата ми от самото начало на притежанието ми прави разни мизерии , както на бензин така и на газ. Всичко се отдава на скапаната инсталация , или поне за да се тръгне от някъде трябва инсталацията да е в ред.

Ходих при няколко човека , писах на 2ма майстори , единия иска една торба с пари , другия нямал части, търсих в нета и се натъкнах на тема в мерцедес форума на човек със същата драма и полезно инфо, как можем сами да си решим проблема. Не ми се преписва цяла тема или да преразказвам , като цяло ако собственика на колата не го е страх да рови по колата си има реален шанс да си оправи сам инсталацията, като си запазва оригиналните кабели и букси , просто се поставят нови изолации на наличните кабели , които са си заводски и са най-верните ...

Та смятам да се пробвам , между временно купих от стара кола с мотор като моя цяла инсталация , която пък се оказа правена и е със здрави изолации , но смятам да не я ползвам а да оправя наличната на колата .









« Последна редакция: Февруари 18, 2020, 00:45:18 от fokke »

Април 03, 2020, 09:01:40
Отговор #33

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
За инсталацията ако искаш провери тук : https://instalaciqmb.alle.bg/.

Аз следя работата му в страницата във фейсбук и да ти кажа, прави инсталациите неразличими от нови и отзивите са само добри.

Април 09, 2020, 00:05:26
Отговор #34

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Димо, Писах си с момчето  още миналата година,  тая година се наканих да му я пратя , то пък се оказа че за да ми я направи трябвало да си търся инсталация донор, че той нямал , буксите щял да ползва моите старите или от доноската , и като цяло сменя само кабелите с нови. Доста четох, оказа се , че варианта да останат оригиналните проводници е най-добрия , защото сечението им е точно това което производителя  е проектирал. Четох в Мерцедес форума, има пич който се хванал и за 2 дена сменил изолацията на самите кабели без да пипа самите проводници (жици-тел) . Тоест , не сваля цялата инсталация , а да кажем отмотава снопа на 3ти и 4ти цилиндър  дюзи , обелва старите изолации които стават на прах при пипане и нанизва термошлаух на всеки кабел .... Този метод е най-адекватен от гледна точка на това да се запази максимално инсталацията , но е колосален труд....
Най -добре нова , но перспективата новата някой ден да стане като тая е 100% , като се има предвид , че новата е правена пак 90те години по същата технология на биоразградима излолация

Април 09, 2020, 13:42:59
Отговор #35

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
Останал съм с впечатлението, че има всички видове куплунги, но явно не е така.
Относно сеченията, вярвам, че този човек едва ли ще направи грешката да подмени по-дебел проводник с по-тънък.
Брат ми имаше W210 с М111.942. Играл съм си да ги режа от букса до букса и после да запоявам нов проводник между буксите. Отне ми около ден и ефект определено имаше, но като цяло това си е аматьорска работа. Има и кабели в моторната инсталация на този двигател, които не подлежат на подмяна с поялника, като този за датчика на коляновия вал, а до колкото знам пичагата подменя и тях.

За нова въобще и не коментирам. Работя в представителство на Мерцедес и цената дори за мен е 4 цифрена и не е 1000 лв.


Април 10, 2020, 09:26:34
Отговор #36

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Много вероятно е да се хвана и сам да сменя изолациите на всеки един кабел. Не можах да намеря каталог с нови контактори , щепсели и другите крайни контакти по тази инсталация, ако имаше някъде да се продават нови бих си купил . Ти като работещ в такова представителство , дали имаш информация как биха могли да се открият в това море от инфо ?

Междувременно купих друга инсталация от разглобена кола , по нея личи интервенция и смяна на кабели , но не ми се иска да я ползвам нея ...


Април 10, 2020, 11:11:46
Отговор #37

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
Куплунгите и пиновете могат да се намерят нови, но предполагам няма да са евтини. За целта ще ми трябва снимка на всяка една букса. Мога да те снабдя с номерата им, а ако можеш да намериш алтернатива, още по-добре.

Април 14, 2020, 00:03:08
Отговор #38

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Куплунгите и пиновете могат да се намерят нови, но предполагам няма да са евтини. За целта ще ми трябва снимка на всяка една букса. Мога да те снабдя с номерата им, а ако можеш да намериш алтернатива, още по-добре.

Би било страхотно, мога да ги наснимам оригиналните , които са на колата , съмнявам се че цената им би била колкто цена на цяла инсталация :)  Според мен цялата гинастика би имала смисъл ако се подменят всички контакти, вероятно с изключение на този за компютъра който няма как да се скапе предвид големината и конструкцията си

Април 26, 2020, 12:07:09
Отговор #39

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Куплунгите и пиновете могат да се намерят нови, но предполагам няма да са евтини. За целта ще ми трябва снимка на всяка една букса. Мога да те снабдя с номерата им, а ако можеш да намериш алтернатива, още по-добре.

Димо , снимах  всички контакти на самата инсталация

Това са 3те контакта под пласмасовия капак на мотора !



Това са 4те контакта за дюзите