Автор Тема: Mercedes Benz W124 E200 coupe  (Прочетена 17409 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 28, 2020, 15:03:41
Отговор #40

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
С първите две удрям на камък - не ги откривам.
Ако можеш да ме ориентираш от къде са, ще ми помогнеш.
Елипсовидната мисля, че е от дросела, но другата нямам идея.
За останалите съм дал номер за куплунг и съответно пинове за него.


Април 29, 2020, 18:28:46
Отговор #41

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Страшно много ти благодаря !  Има ли линк към сайт с търсачка в който да ги търся за купуване от БГ ?
Първите две са в дясно голямата букса няма да се купува, тя е за компщтъра уи реално няма да се сменя , а кръглата трябва да погледна къде отива и за какво е и ще се пробвам да я открия аз

Април 30, 2020, 08:37:44
Отговор #42

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
За сайт честно казано не знам. Със сигурност могат да ти ги доставят от всяко представителство или например Ивайжет, нарочно не ти препоръчвам нашето, тъй като само предполагам, какви ще са цените.
Нека ако някой по-вещ в Мерцедес средите има идея -  да помага!

Септември 27, 2020, 14:36:50
Отговор #43

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Малко ъпдейт и по 124ката .
Края на Август закарах колата на  моя приятел , който потдържа и двата мерцедеса и той се захвана с процедурата по сваляне на всички кори , отстраняване на тръгнали ръжди , третирането им и минаването отгоре с бои. Основната идея обаче беше всички кухини на купето да се запълнят с парафин на Новол и да се запечатат тапите със силикон.
Това момче Яни  върши реално чудеса! Той също има няколко мерцедеса и знае всичко за модификациите и всяко болтче и гайка:)
Общо 5 флакона на Новол се изляха във всичките кухини и всичко е запечатано с нови тапи .

Радвам се че планираната консервация я направих тази година. Следва сваляне на задния мост и третиране на целия под след одстраняване на тръгнали ръждички тук и там :)










Септември 27, 2020, 15:08:53
Отговор #44

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Пускам снимките на две групи























Септември 27, 2020, 17:26:31
Отговор #45

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Така се прави .....  :)
retrobs.com

Септември 27, 2020, 21:11:08
Отговор #46

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
+1
 Със 124 и 140 няма да сбъркаш,легендарни са и двете , да не кажа последните мохикани на Мерцедес, карал съм доста от съвременните Нови модели, ама все си ме дърпа към 124 купе.....

Септември 28, 2020, 01:30:19
Отговор #47

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Това момче Яни  върши реално чудеса! Той също има няколко мерцедеса и знае всичко за модификациите и всяко болтче и гайка:)

В коя част на родината се намира Яни ?
Благодаря
немец мръсен, бандит магистрален ...

Септември 28, 2020, 07:39:44
Отговор #48

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Яни е в кв.Борово София. Трето поколение майстор на мерцедеси , интересното е , че и дядо му и баща му работят и имат мерцедеси.
Оставих колата и на следващия ден си я прибрах обслужена. Хубавото е , че момчето има отношение.

Февруари 03, 2021, 21:23:20
Отговор #49

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Днес изкарах колата си от сервиза на Яни, сменихме задни накладки , горни тампони на амортисьорите , бяха пред скъсване и рискувах да ислезат през капака , Помпа на съединител горна, преди 2 год. я смених с някаква евтина която ми сложиха без да ме питат и се ядосах тогава , сега е читава, да видим колко ще изкара :)
Маркучи за антифриз към газта , дори се замислям дали да не я разкарам тая газова , и без това не я карам на газ колата .... още съм на кантар

Следва да сменя тампони на успокоителна щанга , предни амортисьори  4 диска спирачни , спирани маркучи че са напукани и да я правя по външен вид , че има разни неща , които ме дразнят :)

Като цяло колата е в кондиция.
Чудя се едно нещо от доста време, дали колата може да участва в ретро събития ? Преди 2 години видях на Спасов ден 2 купета като моята , но колите като модификация нямат 30 години , самия модел на 124 има но фейслифта не, та се чудех как стои този въпрос  в ретро средите?