Автор Тема: Citroen BX Sport на hydrometalique  (Прочетена 17983 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 20, 2018, 17:15:24
Отговор #20

Активен dido1903

• Глобален модератор
  • Публикации: 2972
Много точни размисли,Боре, към които се присъединявам.
Поздравления за придобивката и успех по работата!
Този надпис "BX Sport" на вратите оригинален ли е?

Септември 20, 2018, 17:26:16
Отговор #21

Неактивен hydrometalique

• Публикации: 1836
    • http://www.dsclub-bg.com
Благодаря, Дидо!
Да, оригинален е. Стикер е, но си е оригинален. Такъв в този си вид стои на всички BX Sport

Септември 20, 2018, 20:05:24
Отговор #22

Неактивен oldrat

• Публикации: 1022
  • beep beep
    • Renault 4F6
Бива си го. Много карбуратор - много магарета ,ша варви кат ракета и ша завива кат змия.
Да питам аз ,тоя ZX '96 дето ме лангърка ежедневски ,да го пазя ли за мазохисти? ;)  Май не е рядък модела ,ама то това е засега. Аз така си мислех и за Ритмо-то навремето и то се спомина преди 15тина годинки ,само сивия талон скоро се вееше някъде. Идеята е ако ще попълваш колекция от ситроени да помагам. След някъв брой годинки ще е много рядка кола!  :))

Септември 20, 2018, 20:22:38
Отговор #23

Неактивен hydrometalique

Според мен няма автомобил, за който да се каже - безнадежден е. Всеки си има достойнства и си носи частица от неговата си епоха. Аз също се лангъркам вече близо 10 години на Ксантия 96-ти набор и съм си мислил дали да не я съхраня, но някак си не ми идва отвътре.
За Ритмото си мисля трябва да съжаляваш повече.

Септември 20, 2018, 20:41:38
Отговор #24

Неактивен oldrat

• beep beep
    • Renault 4F6
То да беше само Ритмото , за него аз съм си виновен...  :'(   :-[  :-\
Сбрах цяла колекция ключове за допотопни коли. Но това ми е 1вия Ситроен и не знам колко ще живее ,не е от най пазените коли. Най много съжалявам за Хилмана ,ама собственика му си беше келеш пък и аз бях мнооого млад и глупав тогава.  За сметка на това пък , си запазих Рендето.  ^-^

Септември 21, 2018, 09:26:26
Отговор #25

Неактивен baiivan

• Публикации: 153
Борка, много е екзотична колата. Евала ти давам за дълбочината на работата. Ще стане кукла!

Майната им на келешите или на хейтърите. Ти нали я правиш за твоя собствен кеф. Невежи и простаци винаги е имало и ще продължава да има в изобилие. Култура няма, ценности няма, уважение няма... И няма смисъл да те дразни, че някой Ганьо се е присмял в опитвайки се да се направи на познавач.

Следя с интерес темата.

А относно 1000 МВ - то щом те връша назад - сигурен съм, че ще ти дойде музата да спасиш някоя.

Поздрави!
'86 BMW 635csi US spec
'87 BMW 635csi L6 US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual

Септември 21, 2018, 17:13:39
Отговор #26

Неактивен m_g

• Публикации: 1005
  • Warszawa 223, ВАЗ 2101, Š120GLS, 2xГАЗ М21, Nysa
По темата за форумните разбирачи и разните полу и цели идиоти, да, съгласен съм напълно. Аз по-скоро се чудя от какъв зор показвам как се прави кола на хора, които дори и акъл не могат да дадат, камо ли да направят каквото и да е.
Знаеш, че аз съм се забил в 60-те като период, даже ми е интересно да са колкото може по-стари като конструкция - Варшавата и Нисата са от 40-те, а Волгата - от 50-те. Тук проблем е това, че масовите европейски коли от 60-те като Шкода 1000МБ са с малка мощност и трудно могат да се карат спокойно извънградско. Над 80 става шумно и то е ясно - колата се мъчи и не може повече. В крайна сметка тогава пътищата са били с 80км/ч максимална скорост, а масата камиони са вървяли с 50-60. Логично идва да се правят по-големи коли с поне 2л и нагоре ходов обем, където колкото и да е стара конструкцията, все пак има необходимата за движение мощност.
ДСът ти няма тия проблеми, той спокойно върви и с над 100. И е много красив модел. То и аз на Волгата примерно си се движа в потока камиони спокойно, тоест мога да качвам баирите с 90+. Два литра и половина са си два литра и половина.
От друга страна е ясно, че МБтата са краен брой и на изчезване. Карал съм и ми е от любимите модели на Шкода, особено вариантите с извитите въздухозаборници и панорамно задно стъкло. Що пък да не си направиш една. Хората едно време ходеха и в чужбина с такива. А и 1000 - кубиковото моторче е сравнително по-държеливо от по-късните варианти 105/120.
Направи си една е така, да си бръмчиш из Пловдив. Тя има много хубав звук - шкодаджиите знаят за какво говоря. Няма багажник, вътре мястото за краката на водача е ясно какво, ама пък бялото табло, клавишите по кормилната колона - кеф си е. Нищо общо няма с модерна кола. И е особена кола, както Ситроен.
На мен догодина ми се прави Ниса. Карах я оная вечер инцидентно, че ми изгоря крушка на нормалната кола, а са плъзнали навсякъде да глобяват. Еми кеф си е. Бръмчи, вие, мирише на бензин. Тежък волан, тежки спирачки, обаче е жива и ми служи. Последната Ниса в експлоатация в София. Ако имам време и имам парите, въобще няма да ме е яд да си я направя и нея. Като механика е направена, остана кърпене и боя - вечното тесно място на всички проекти.

Септември 22, 2018, 01:25:40
Отговор #27

Неактивен oldrat

• beep beep
    • Renault 4F6
Боре, благодаря ти. Ако не беше твоя ДС нямаше да се справя изобщо.
Простете ми ако ви е прозвучало нещо не така както съм го мислил. Страшно много уважавам Борето за невероятния труд и умения ,за мен е корофей на Ситроените. Специално Зетката ,мисля си за раздел продава след като подкарам Рендето. Извинявам се пак ,ако нещо съм нагрубил.

Септември 22, 2018, 14:58:32
Отговор #28

Неактивен Pitar

• Публикации: 205
  • Fiat 126 1978
Мега готиния проект, успех с реставрацията. Ето един такъв от Добрич, не знам дали е спорт.
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Септември 22, 2018, 15:25:25
Отговор #29

Неактивен hydrometalique

Не, не е Спорт. Спорт се прави само на платформа от 1-ва генерация.
Този им джанти като на Спорт, спойлер, евентуално може да е 16 клапанов. Там вече има различни варианти, но те са си за 16 клапановите.