Автор Тема: Citroen BX Sport на hydrometalique  (Прочетена 39905 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 20, 2018, 17:15:24
Отговор #20

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Много точни размисли,Боре, към които се присъединявам.
Поздравления за придобивката и успех по работата!
Този надпис "BX Sport" на вратите оригинален ли е?

Септември 20, 2018, 17:26:16
Отговор #21

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Благодаря, Дидо!
Да, оригинален е. Стикер е, но си е оригинален. Такъв в този си вид стои на всички BX Sport

Септември 20, 2018, 20:05:24
Отговор #22

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Бива си го. Много карбуратор - много магарета ,ша варви кат ракета и ша завива кат змия.
Да питам аз ,тоя ZX '96 дето ме лангърка ежедневски ,да го пазя ли за мазохисти? ;)  Май не е рядък модела ,ама то това е засега. Аз така си мислех и за Ритмо-то навремето и то се спомина преди 15тина годинки ,само сивия талон скоро се вееше някъде. Идеята е ако ще попълваш колекция от ситроени да помагам. След някъв брой годинки ще е много рядка кола!  :))

Септември 20, 2018, 20:22:38
Отговор #23

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Според мен няма автомобил, за който да се каже - безнадежден е. Всеки си има достойнства и си носи частица от неговата си епоха. Аз също се лангъркам вече близо 10 години на Ксантия 96-ти набор и съм си мислил дали да не я съхраня, но някак си не ми идва отвътре.
За Ритмото си мисля трябва да съжаляваш повече.

Септември 20, 2018, 20:41:38
Отговор #24

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
То да беше само Ритмото , за него аз съм си виновен...  :'(   :-[  :-\
Сбрах цяла колекция ключове за допотопни коли. Но това ми е 1вия Ситроен и не знам колко ще живее ,не е от най пазените коли. Най много съжалявам за Хилмана ,ама собственика му си беше келеш пък и аз бях мнооого млад и глупав тогава.  За сметка на това пък , си запазих Рендето.  ^-^

Септември 21, 2018, 09:26:26
Отговор #25

Неактивен baiivan

  • Публикации: 160
Борка, много е екзотична колата. Евала ти давам за дълбочината на работата. Ще стане кукла!

Майната им на келешите или на хейтърите. Ти нали я правиш за твоя собствен кеф. Невежи и простаци винаги е имало и ще продължава да има в изобилие. Култура няма, ценности няма, уважение няма... И няма смисъл да те дразни, че някой Ганьо се е присмял в опитвайки се да се направи на познавач.

Следя с интерес темата.

А относно 1000 МВ - то щом те връша назад - сигурен съм, че ще ти дойде музата да спасиш някоя.

Поздрави!
'86 BMW 635csi US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual
'02 BMW e39 530d touring M pack

Септември 21, 2018, 17:13:39
Отговор #26

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
По темата за форумните разбирачи и разните полу и цели идиоти, да, съгласен съм напълно. Аз по-скоро се чудя от какъв зор показвам как се прави кола на хора, които дори и акъл не могат да дадат, камо ли да направят каквото и да е.
Знаеш, че аз съм се забил в 60-те като период, даже ми е интересно да са колкото може по-стари като конструкция - Варшавата и Нисата са от 40-те, а Волгата - от 50-те. Тук проблем е това, че масовите европейски коли от 60-те като Шкода 1000МБ са с малка мощност и трудно могат да се карат спокойно извънградско. Над 80 става шумно и то е ясно - колата се мъчи и не може повече. В крайна сметка тогава пътищата са били с 80км/ч максимална скорост, а масата камиони са вървяли с 50-60. Логично идва да се правят по-големи коли с поне 2л и нагоре ходов обем, където колкото и да е стара конструкцията, все пак има необходимата за движение мощност.
ДСът ти няма тия проблеми, той спокойно върви и с над 100. И е много красив модел. То и аз на Волгата примерно си се движа в потока камиони спокойно, тоест мога да качвам баирите с 90+. Два литра и половина са си два литра и половина.
От друга страна е ясно, че МБтата са краен брой и на изчезване. Карал съм и ми е от любимите модели на Шкода, особено вариантите с извитите въздухозаборници и панорамно задно стъкло. Що пък да не си направиш една. Хората едно време ходеха и в чужбина с такива. А и 1000 - кубиковото моторче е сравнително по-държеливо от по-късните варианти 105/120.
Направи си една е така, да си бръмчиш из Пловдив. Тя има много хубав звук - шкодаджиите знаят за какво говоря. Няма багажник, вътре мястото за краката на водача е ясно какво, ама пък бялото табло, клавишите по кормилната колона - кеф си е. Нищо общо няма с модерна кола. И е особена кола, както Ситроен.
На мен догодина ми се прави Ниса. Карах я оная вечер инцидентно, че ми изгоря крушка на нормалната кола, а са плъзнали навсякъде да глобяват. Еми кеф си е. Бръмчи, вие, мирише на бензин. Тежък волан, тежки спирачки, обаче е жива и ми служи. Последната Ниса в експлоатация в София. Ако имам време и имам парите, въобще няма да ме е яд да си я направя и нея. Като механика е направена, остана кърпене и боя - вечното тесно място на всички проекти.


Септември 22, 2018, 01:25:40
Отговор #27

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Боре, благодаря ти. Ако не беше твоя ДС нямаше да се справя изобщо.
Простете ми ако ви е прозвучало нещо не така както съм го мислил. Страшно много уважавам Борето за невероятния труд и умения ,за мен е корофей на Ситроените. Специално Зетката ,мисля си за раздел продава след като подкарам Рендето. Извинявам се пак ,ако нещо съм нагрубил.

Септември 22, 2018, 14:58:32
Отговор #28

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Мега готиния проект, успех с реставрацията. Ето един такъв от Добрич, не знам дали е спорт.
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Септември 22, 2018, 15:25:25
Отговор #29

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Не, не е Спорт. Спорт се прави само на платформа от 1-ва генерация.
Този им джанти като на Спорт, спойлер, евентуално може да е 16 клапанов. Там вече има различни варианти, но те са си за 16 клапановите.