Автор Тема: Citroen BX Sport на hydrometalique  (Прочетена 39897 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 22, 2018, 18:08:59
Отговор #80

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Е ,в такъв случай вече имам половин 205!
В уикито пише :
XU5 M3/Z   89 PS (88 hp/65 kW)   FI catalyst - мотора за -
-Peugeot 405 GRi
-Peugeot 205 XS, GT, Roland Garros (1993)
-Citroën ZX

Е това е в ситроена ми!  O0 
Значи с тоя ситроен ще кандидаствам за две групи.  ;D Пък аз мислех да го продам...

Декември 22, 2018, 18:34:21
Отговор #81

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Е ,в такъв случай вече имам половин 205!
В уикито пише :
XU5 M3/Z   89 PS (88 hp/65 kW)   FI catalyst - мотора за -
-Peugeot 405 GRi
-Peugeot 205 XS, GT, Roland Garros (1993)
-Citroën ZX

Е това е в ситроена ми!  O0 
Значи с тоя ситроен ще кандидаствам за две групи.  ;D Пък аз мислех да го продам...
Абе,ти притежаваш необработен диамант!
retrobs.com

Декември 23, 2018, 16:14:54
Отговор #82

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Абе,ти притежаваш необработен диамант!
Мда, плана е следния. Позиционирам ситроена на удобна локация. Всеки желаещ да има достъп до него. Крайния резултат трябва да е Ситроен 205 Алпин  GT и може би още 2-3 букви може би ,SPORT ,i и TURBO ,без ABS обаче.
Но , да се върнем на темата. Боре , трябва да си призная ,че преди подценявах жестоко марката Ситроен. Твоите Ситроени обаче ме респектираха. Признавам ,вече съм фен.

Декември 23, 2018, 17:57:02
Отговор #83

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Асенка, радвам се да разбера, че съм ти дал стимул и тръпка към Ситроен. В крайна сметка дали тази марка или друга, автомобилите са еднакви, имат приблизително еднотипни проблеми и изпълнения, но духа, философията им се различават. Ситроен е до голяма степен и начин на мислене. Не само в техническо отношение, но и като светоглед, като културен и еволюционен модел. Истината е, че до голяма степен това може да бъде изречено за голяма част от автомобилните брандове, които имат самостоятелен развой и инженерен подход. Всеки със собствената си философия и подход. Във вече бившия шоурум на Шанз Елизе 42 в Париж вътрешната архитектурата беше направена като ДНК модел. Огромна символика, дух и платформа.
Една снимка от моя архив :



 Истински жалко е, че я няма вече марката, няма го и шоурума  :-\

От друга страна, ако беше заявил по отрано, един познат продаваше доскоро за без пари току-що направен ZX с ъпнат мотор от Xsara VTS с около 200 коня, с много подобрения и много фенска кола . Можеше да те ощастливим без много зорове. Но тръпката от реставрацията е друго нещо  8))

Декември 23, 2018, 18:54:15
Отговор #84

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Да, прав си със всяка дума.
Аз лично не знам кое е по-тъжно, от гледна точка на ценителите автомобилисти- една марка да умре примерно, изведнъж като Понтиак и Олдсмобил, или мъчително бавно като Сааб, или пък пак мъчително и бавно, да бъде погребана жива, като Ситроен, или Ланча.

Наистина тъжно.
Голямата лъвска паст няма да се спре само с Шеврона де.
Тепърва ще идват ребаджването и гаврите с Опел.
И тепърва ще се чудим и маем на маркетинговите и технически прозрения на счетоводителите корифеи от Сошо.

Март 01, 2019, 19:52:54
Отговор #85

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Едно фото от днес, беше слънчево в Пловдив.



И за да не е само фото албум, едно действие в едночасов акт. Повечето автомобили от ерата на пластмасата са пословични със скърцащи табла. Особено френските  :P  След като подкарах колата с учудване установих, че таблото отдясно е увиснало и скърцоти ужасно. Помислих, че става дума за лош монтаж след смяна на радиаторче на парно, но за мое учудване се оказа, че радиаторчето на ВХ не изисква демонтаж на табло  :) и е хипер семпло за демонтаж. Поразпитах и разбрах, че таблата на ВХ имат навика да чупят шпилки за монтаж към купето. Оказа се в случая точно така.

Ето зеещото табло :



Отвих гайката откъм коша, бутнах с пръст стърчащата шпилка и тя падна нейде зад жабката .

Ето я



Помислих, почесах се и реших въпросът така. Отворът към купето се вижда през фугата на висящото табло



Разпробих отвор 7 мм в горния десен ъгъл на жабката



Оразмерих си шпилка 6 мм и я прокарах от жабката през дупката на купето. Стегнах с подложки

 

И край със скърцането  :D



Март 01, 2019, 20:00:21
Отговор #86

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Браво!
Обаче стърчащата шпилка може да обели лака на ноктите на някоя дама дето бърка в жабката за предпазни средства  :))
« Последна редакция: Март 02, 2019, 12:24:07 от dido1903 »
retrobs.com

Март 01, 2019, 20:21:17
Отговор #87

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Аааа, тя шпилката стърчи към маторя. В жабката е дискретно и не стърчи. Даже съм предвидил гумичка , но не такава :



а самозалепваща, за да предотвратим конфузните забелвания ... на лак  :))

Март 01, 2019, 20:23:56
Отговор #88

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Аааа, тя шпилката стърчи към маторя. В жабката е дискретно и не стърчи. Даже съм предвидил гумичка , но не такава :



а самозалепваща, за да предотвратим конфузните забелвания ... на лак  :))
Джентълмен! ;)
retrobs.com

Март 03, 2019, 20:56:50
Отговор #89

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
идея - на 124-ките жабката е тапицирана с мокет - така хем ще скриеш пособието, хем няма да трополят предметите в жабката ;)