Автор Тема: Citroen BX Sport на hydrometalique  (Прочетена 39903 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 15, 2019, 18:09:50
Отговор #90

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Из полята на хасковска околия.
Лека-полека се превръща в ежедневка  :-[


Април 15, 2019, 18:28:56
Отговор #91

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Из полята на хасковска околия.
Лека-полека се превръща в ежедневка  :-[
Щом си върви и не създава проблеми защо не  :)
« Последна редакция: Април 15, 2019, 18:36:50 от dido1903 »
retrobs.com

Април 15, 2019, 18:43:17
Отговор #92

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Из полята на хасковска околия.

Добре, дошла в квартала, красавице!  O:-)
Страхотна кола с то3и неповторим оригинален Гандини ди3аин, оште по-акцентиран с пластик веждите.

А иначе, по Хасково на надомно на Мустанга, и ние си ходим редовно!   :))




« Последна редакция: Април 15, 2019, 18:58:43 от USfan »

Април 17, 2019, 19:29:45
Отговор #93

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Искам да благодаря специално на Борето за кръгчето на писта Дракон - за втори път в живота си карах БХ и разбира се за сефте редкия модел Спорт. За съжаление не се сетих да хвана някой там да увековечи на снимка този момент :) Харесва ми возията на тези коли, много са приятни и практични за ежедневки, но според собствениците вече трудно се намирали нови части, а и да има са скъпи... това ме възпира да си взема и аз. Дори в момента се предлага едно интересно комби турбодизел за смешна сума под 400 лв, ама с проблем - правело "майонеза" в маслото и е чак в Добрич. Иначе много ми хвана окото, мой колега в началото на века караше такова, прадлагали му тогава солидни суми за него, ама не си го даваше :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 17, 2019, 21:04:31
Отговор #94

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Митак, благодарско и от моя страна за кръгчето с твоето Пежо, дето с 1,3 мотор върви повече от 50% повече от моя ВХ в момента. По обективни причини  :P
Иначе има в продажба един много , ама много добър екземпляр в момента. Паричките са му малко височки, но ако има мерак ... всичко се урежда  ;)
ПС Не става дума за моята кола.

Юни 06, 2019, 18:26:41
Отговор #95

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Втора серия  :)


Юни 06, 2019, 18:32:53
Отговор #96

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Брей,цялата информация написана на "челото" на буталото  :)
retrobs.com

Юни 07, 2019, 08:22:29
Отговор #97

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
С "марковите" части е така  ;D

Август 23, 2019, 23:00:17
Отговор #98

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Успях и аз да се докосна до този спортен шик, нарочно не казвам автомобил!
Просто “автомобил” е преклено обикновено определение за тази чудата машина.
Първоначалното впечатление е за независим френски дизайн от осемдесетте. Толкова добре се е вписал в марката Ситроен, че се е превърнал в емблематичен. Нищо, че е роден в Бертоне :)
Прави, смели линии, фуги, чупки, скосявания. Определено 100% техно Ситроен!
Отвътре салонът е точно както го очаквам, но две дози по-спортен.
Дебел, идеален френски плюш и спортни седалки, които те държат здраво в таза. Много предпочитаи от мен стойка и усещане.

Когато опиташ да потеглиш се започва.
Пълен хаос и шаш. Чувстваш се неловко, точно като да се качиш на кола след едногодишна пауза.
Уж всичко ти е познато, но не ти идва “отръки”.
Фаровете не успях да си пусна съвсем лесно, мигачите са на едни бутони на таблото, управлението на ел.стъклата е до ръчната. Вижте снимките само!
Хах.
Авангард отвсякъде (няма да мине без тази думичка), иска свикване и привикване, но има и какво да ти прави впечатление!
Неслучайно собственикът споделя, че да шофираш Ситроен се предвръща във вътрешна нагласа и мироглед!

Возията на този BX Sport е доста по-стегната от очакваното от Ситроен. В завой стои чудесно и не се накланя. Определено оставя динамичен привкус.
За жалост, шофирах предимно надолу и по завои и не успях да “разтегля” двигателя с двойните Солекси както трябва, та ще се наложи пак да ми го отстъпиш, Боре! ;)

Ааа, спирачките! Бутон, не педал! Хаха чак е комично. Наистина трябва да доразвиеш и обучиш усещането си за десен крак за да започнеш да спираш плавно.
Още едно предизвикателство, което бих приел, само за да се назова “Ситроеновод” накой ден!  :shy:

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 23, 2019, 23:02:20
Отговор #99

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
П.П. И установихме, че бутоните за ел.стъклата са 1:1 с тези в Ferrari Dino GT4 ! (Директно сравнение)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"