Автор Тема: Citroen BX Sport на hydrometalique  (Прочетена 39921 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 24, 2019, 09:26:34
Отговор #100

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
П.П. И установихме, че бутоните за ел.стъклата са 1:1 с тези в Ferrari Dino GT4 ! (Директно сравнение)
Като нищо и машинките за ел стъклата ! :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 27, 2019, 23:40:59
Отговор #101

Неактивен Йордан Дончев

  • Публикации: 45
 Каква е причината буталцата и ризите да са на дневна светлина. Изглеждат прекрасно. За главата ясно се виждат новите клапанчета.

Август 28, 2019, 08:34:26
Отговор #102

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Причината е тривиална - грешка в диагностиката  :)) Вместо качествен реглаж на карбовете - прави се смяна на бутала.
Всъщност заради тресенето в ниски обороти заподозрях недобро пасване на клапаните, нещо, което беше направено, но при втори оглед се оказа, че има биене на половината клапани и леглата на главата не бяха пипани. Сега освен чисто нови клапани, бяха припаснати и леглата. Установих и по- бързо изтичане на течност от трети цилиндър ( наливах бензин и на този цилиндър изтичаше три пъти по-бързо от  останалите ). При свалянето се установи една деруга на цилиндъра, която преди това не съществуваше, явно се е надрал след ремонта. Не беше нещо фрапантно, но явно си играеше ролята. Затова намерих други ризи, за съжаление не нови, но добри, нови бутала и сегменти. Сега съм на практика с отлична бутална група, олекотен вал от ЗХ Вулкан с нови лагери , нова бутална група, нови клапани и паснати легла и с подновен разпределителен вал. Този, който взех нов имаше по-малък лифт  от оригиналния и след доста търсене взех вал от Ксантия 8 клапана с лифт почти същия като моя оригинален ( има разлика около 4 десети ) . Тук ще отбележа, че разработката на двигателя като компонентистика е на студиото Danielson - http://www.danielson-eng.fr/en/ и напрактика оригинален вал е трудно да се намери, освен ако не се прави старият , тоест да му се наваряват гърбиците, което у нас май все още не се прави качествено. Другият вариант е да се взема вал  от Cat cams примерно със спортна цел и променени градуси, което не ми е цел.
Та такава е причината да се виждат хубавите буталца и клапанчета отново на дневна светлина.

Август 28, 2019, 23:45:17
Отговор #103

Неактивен Йордан Дончев

  • Публикации: 45
 Заигравката си е голяма но пък знаеш че е направено както трябва. Ризи има нови и сегменти, аз ги смених на моя моторец, уплътнителите също към ризите и блока. За ВХ GTI 16V ризите са по различни с цел по добро охлаждане предполагам, за тях намират ли се не зная, но в пежо форума слагаха от стандартните и май си стават без ядове. Някой ден трябва да направим сравнение между карбураторния 1,9Спорт и 1,9 инжекцион. Нямам идея колко кончета е при мен.

Октомври 12, 2019, 16:49:31
Отговор #104

Активен fifo

  • Публикации: 1140
Боре, що дириш у Нови хан? Току мина покрай мен и разбира се не остана незабелязан
we all have wings, but some of us don't know why

Октомври 13, 2019, 18:52:33
Отговор #105

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
fifo :
"It's a kind of magic..

Ти сподели какъв разход е дал БХ-а 😎"

15/100 газ при 4000-4500 об/мин или средна скорост 140-150 кмч

Октомври 13, 2019, 23:06:39
Отговор #106

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ногу бе :D

Октомври 14, 2019, 08:04:24
Отговор #107

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Абе много са, но на моменти съм я карал над 5000 об/м и то на баирите на Вакарел и май това си каза тежката дума .

Февруари 15, 2020, 09:59:02
Отговор #108

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Да споделя мисли, пък и да питам за мнение за масла. Знам, че има доста подготвени хора тук.
На този мотор сменям най-често маслата май. Мисля, че няма масло изкарало повече от 4-5000 хкм. Както и да е, имам малко терзания напоследък. По спецификация дават масла 10/40 или 15/40 . Карах известно врем с Тотал Quartz 7000 10/40 и се държеше относително добре като държеше около 5-6 бара налягане на топъл двигател във високите обороти и добри около 3 бара на ниските отново на топъл двигател. Есента реших обаче да сложа пълна синтетика 10/60 за по-добро мазане при високи температури, не че зимата има такива, но все пак . Пък и зимата е добре да има добра течливост маслото и през лятото ще държи добре. Прави ми впечатление обаче, че в ниските на загрят двигател държи критично ниски вероятно около 2 бара и малко под тях, без да свети лампата. И това зимата. Четох доста в английски форуми за 205 ГТИ моторите, които са практически доста близки и има доста противоречиви мнения за гъстотата и вискозитетите. Общо взето почти всички се придържат към спецификацията или 10/40 полусинтетика, като повечето действително дават лоши отзиви за синтетика 10/60 и ми е интересно защо. Вероятно идва твърде тънко.
В този ред на мисли мислех да сложа за лятото малко по-дебело масло - 15/50 на Yacco - имат добра полусинтетика. При нас лятото може да бъде твърде горещо. В една от дискусиите обаче имат наблюдения за 15/50 пълна синтетик рейсинг масла, кото държат твърде ниско налягане при състизания, срещу много по-добри показатели на масла 5/40 , което също ми се струва странно.
Та, дайте мнение дали да пробвам с 15/50 или да сложа отново 10/40 ? В момента 10/60 маслото ми е на 3000 км и ще го изхвърля след месец за летния сезон.

Февруари 15, 2020, 11:01:28
Отговор #109

Неактивен Seaman

  • Публикации: 79
10w40.