Автор Тема: FIAT 126  (Прочетена 20804 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 12, 2019, 10:29:26
Отговор #60

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Малко снимки от вчера  :) Занимавах се с окачването.  Скоро и двигателчето трябва да бъде готово, остана само да се боядисат 2 детайла и да дам някои части да ги поцинковат.  :) Съжалявам за лошите снимки, но в канала е невъзможно да се направят добри снимки.
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Август 31, 2019, 16:14:29
Отговор #61

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Малко да подновя темата. Взех частите от гълванизирането. Окачването е вече напълно готово. Купих предна маска и десен калник чисто нови, но за жалост са ми объркали калниците и са ми пратили за модела от 91 до 00. Сега чакам да ми доставят друг от Полша. Онзи ден тъкмо щяхме да почваме да заваряме, но СО то се счупи. Сега един приятел каза, че ще ми даде неговото. А от това динамо ми писна. Играх си 3-4 часа да го отворя да проверя четките и накрая като му подадох ток не въртеше. Заведох го при майстор, който се занимава само с динама, но той каза, че не може да го тества. Директно ще сваля от другото Фиатче динамото и ще го сложа на моето. Вчера смених гумените маншони на скоростната кутия, защото гумата се беше разпаднала с годините. Поръчах си чисто ново гърне, но не мога да намеря скобите за гърнето никъде в България :)
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Август 31, 2019, 19:03:01
Отговор #62

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
А от това динамо ми писна. Играх си 3-4 часа да го отворя да проверя четките и накрая като му подадох ток не въртеше. Заведох го при майстор, който се занимава само с динама, но той каза, че не може да го тества.

Какво означава "като му подадох ток не въртеше"!? То си е с ремъчно задвижване динамото и когато се завърти, тогава ще се "появи тока". При свалено динамо най-обикновена дрелка ще го завърти и тестването е елементарно. Егати майстора, честно. Дето се занимава само с динама и не може да го тества. Пусни му този клип и го питай има ли случайно дрелка.


Преди доста години като младо момче се опитах без уреди (а и без много разбиране тогава) да пипам реле-регулатора на първата ми Костенурка. Е, само дето не подпалих динамото. Разхвърча се "калай" ... каквото се сетиш. За час-два в София един майстор (без кавички) от старата школа  го разкости, запоява, пренавива, бандажира и т.н., монтирахме го на Кефера, настрои ми реле-регулатора (и даже ми обясни доста неща) и години наред намях проблеми. Наскоро за втори път от тогава имах малък проблем с динамото - зарядката беше малко по-слаба и едната четка искреше. От движение минах през един "майстор" като твоя. Погледна ... видя искренето (при динамото на Костенурката четките се виждат и сменят без да се сваля и разглобява динамото) и достигна до гениалния извод, че всички динама са боклук ... да го хвърлям и да слагам алтернатор. Ако беше малко повече майстор можеше да забележи, че четката е поизносена, да поопъне пружината на четката и да види, че е доста слаба. И проблема да се реши със смяната на една четка и лекото натягане на пружината. Което и направих сам буквално за 2-3 минути. Искренето естествено изчезна и задяката е 6+. Поздрави и успех с Фиатчето.
 

Септември 04, 2019, 19:41:39
Отговор #63

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Много благодаря ще пробвам да го тествам сам. Днес дойде и последната част от ламарините - десен калник. За жалост не успях да намеря никъде подкалник и ще трябва да се прави  :( Има само един проблем, калника има дупка за пластмасата, която се слага на фейслифта само, но ще се оправи. Вече за жалост не могат да се намерят чисто нови ламарини за 1 ва серия 126. По-добър вариант беше да купя цялата страна, но няма никой да се съгласи да я прати до България за жалост. Аз изпратих съобщения на няколко поляка за части, но повечето не искат да изпращат извън Полша.  :) Ето снимки на чисто новата предна маска и калника.
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Септември 06, 2019, 08:55:30
Отговор #64

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Благодаря много на Nik1600GT. Динамо си работи перфектно. :)
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Септември 10, 2019, 08:56:26
Отговор #65

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Малко да подновя темата. Дойде тенекиджията състави план за действие. Не се стресна от състоянието на колата, но като видяна как са правили пода с епоксидна смола полудя. Махнахме прозорците след това той започна да разглежда другото Фиатче и да мисли кои ламарини ще вземе от него да ги сложи на бялото. Всичко добре, но когато трябваше да направи няколко заварки CO пак се развали (това, което бяха върнали от ремонт ). Отидох и взех от един приятел CO. Вчера махах епоксидната смола, но е доста трудно махането отдолу. Отвътре лесно я махнах. След като я махнах отвътре се показаха всички дупки на пода, които са доста.  :) В халето до мен на пресата ми направиха профила, на който седи задното стъкло, за жалост там също е много изгнило и на другото Фиатче. :) Ето малко снимки. При качването нещо се обърка и затова снимките се в малко разбъркан ред.  :)
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Септември 26, 2019, 17:56:40
Отговор #66

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Днес се навършва една година откакто имам Фиатчето :) По този повод ще разкажа как го открих  :D Деня беше 14.03.18 след като вечерях седнах да разглеждам обяви за костенурки (първо много исках да реставрирам костенурка, то и сега още много искам :) ) влязох във Фейсбук да видя какви нови публикации има в ретро групите и виждам публикация, че се продава Полско Фиатче интересно изглеждаше. След това отворих коментарите и видях, че се намира в Добрич. Писах на човека, къде  намира колата. Той ми отговори, че се намира до стария обувен завод в едно заградено място и ми даде номера на собственика. Аз му отговорих, че нямам интерес към колата просто искам да я видя, но щом е в заградено място няма да мога значи. След това дойде един приятел до вкъщи да вземе нещо вече не помня какво и му показах Фиатчето и той вика защо не го вземеш то е подобно на костенурката. Аз се замислих и на другия ден се обадих на собственика. Дигна и се чу гласа на старец, а аз с нетърпение питах колата налична ли е , къде се намира. Той каза, че не е пускал обява да я продава, но може да отида да я вида. Разбрахме се да я гледам след няколко дена. Отидох и като я видях грейнах до колата седеше един Мерцедес и не можеше да се влезе вътре в нея, и видях  само двигателя и малко интериора. Казах на собственика моля, когато дойде собственика на Мерцедеса го преместете да видя колата подробно. Мина седмица и отидох да я гледам пак този път по-подробно. Говорих с човека за цена и ми каза каква ще му е последната цена. Каза, ако не я купя аз,  щял някакъв негов приятел да я купи да я реставрира. След като я видях буквално се вманиачих в този модел на Фиат и изчетох  всичко в нета за него. Започнах да си пускам обяви, че търся Полско Фиатче. Доста обяви се появиха, но сърцето му искаше то малко бяло Фиатче. Така дойде септември месец и мисля, че беше 12 септември звъня на собственика, но не дигна. Звъня втори път минаха няколко секунди и дигна и го питам Фиатчето още седи ли. Той ми отговори да и аз му викам, че искам да го купя. Той ми каза, че е съгласен, но има един проблем човека е в Германия. Питам го кога ще се връща той каза на 25 ще си е в Добрич. Уговорихме се на 26 да дойда за колата. Стана 26 отидох естествено без платформата. Надухме гумите на колата изместихме я малко. Той ми разказа за колата. На следващия ден отидох с платформата и я качих толкова много се радвах. Нататък историята я има в началото на темата :)
Фиат 126 купен 26 ти септември  :) Случайност  O:-)
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Септември 29, 2020, 22:37:59
Отговор #67

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Мина една година, откакто не съм писал Не съм се отказал от проекта :)
Скоро ще кача   историята на интересния гараж.
Една снимка да добавя за красота  :)
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Септември 30, 2020, 09:22:00
Отговор #68

Неактивен Alex4real

  • Публикации: 101
Да не би да си намерил чисто ново купе?

Септември 30, 2020, 10:10:42
Отговор #69

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
За жалост не успях да купя чисто ново. Един човек ме изпревари и купи чисто новото, което седеше точно до това. Това е правено, но дори се оказа по-добро от новото. Скоро ще пиша
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/