Автор Тема: FIAT 126  (Прочетена 20840 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 30, 2020, 17:40:18
Отговор #70

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
И тая Рапид-ка е интересна, При положение, че е със старите номера, осначава че е карана около 10тина години...  :)

Септември 30, 2020, 20:34:51
Отговор #71

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Състоянието и е повече от перфектно. Купувана е чисто нова. Почти няма никакви забележки.
И тая Рапид-ка е интересна, При положение, че е със старите номера, осначава че е карана около 10тина години...  :)
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Октомври 08, 2020, 14:32:22
Отговор #72

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Днес ще разкажа историята как открих гаража в Русе.

Миналата година септември месец звъннах на обява, в която се продават две купета за Фиат 126. Два пъти звънях никой не вдига чак на 3 тия път дигна един мъж. Попитах го още ли се продават купетата по-конкретно чисто новото. Получих следния отговор- "Продаваха се, но вече май не се продават." Попитах защо и той почна да ми обяснява, че не били негови, а на негов приятел. Като разбрах, че се продават чрез посредник доста се разочаровах. Каза ми няколко неща за собственика, говореше за мелница, и че бил някога механик и др. Казах му нека да се свърже със собственика имам интерес да купя едното купе. Той ми отговори, че ще се свърже и ще ми се обади скоро. Мина една седмица звъннах му отново и получих следния отговор - "Ходих на място никой не ми отвори и не ми се занимава с тези купета, защото сигурно няма да взема никакви пари от тях". Аз му казах, да се опита да се свърже някак със собственика и да задействаме нещата. Той ми каза, че ще пробва и ще ми се обади. Мина отново една седмица пак никакъв отговор. Казах си ще се опитам сам да ги намеря тези купета явно на посредника не му се занимава. Започнах да търся на кога са. Не успях да намеря никаква информация за него. На фактурата от Мототехника Русе за закупуването на чисто ново купе беше написана на името на Пламен Райковски и адреса беше в София. Успях да разбера, че в България само един човек носи това име. Намерих му фейсбука и му писах едно дълго съобщение. Мина една седмица още не бях получил отговор. В профила си беше оставал телефона, който беше немски. Звъннах му той ми обясни, че е имал полско Фиатче и катастрофирал доста тежко, но беше категоричен, че никога не е купувал ново купе за Фиат 126. Каза ми, че е продал Фиатчето на човек от Русе. Разбрахме се да поговори с жена си и утре да ми звънне. Звънна ми и жена му ми потвърди, че са го продали на човек от Русе, който е отишъл до София и го е натоварил. Това се случва към средата на 80 те. Това ме насочи, че купето явно е някъде в Русе. Първо мислех, че в някое село около Силистра/Русе. Проучих мелниците в тези два района. В Русе има(ше) една мелница- Симовата мелница. Казах си, че сигурно ще са там. Свързах се с няколко човека от той район, но никой нищо не знаеше за човек, който да има купета за Фиат 126. Разгледах сградата на мелницата в мапс. До мелницата имаше една нова, но не довършена сграда. Сетих се, че Вакулински поляка, който продава части за полски автомобили няма как да не знае за тези купета Обадих му се той ми обясни къде точно се намират благодарих му и той ми разказа малко за собственика, който е починал преди 1 година. Октомври месец в една свободна  неделя реших да си направя малка разходка до Русе. Отидох до мястото, което ми беше казал Вакулински. Пред къщата, в която са наследниците на собственика на купетата имаше едни багеристи, които копаеха аз ги попитах къде мога да намеря собствениците на тази сграда. Те ми отговориха, че са в тази къща. Къщата беше стара, но доста голяма и красива. Звъннах на звънеца и излезе дъщерята (наследничката). Разказах и на кратко за какво съм тук и тя ми каза да изчакам малко. Върна се до къщата и взе връзка ключове. Отвори ми гаража и там бяха купетата с без брой други боклуци около тях. Разгледах ги обстойно. Гаража може би не беше отварян от поне 2-3 години. Разменихме контакти. Обадих се на следващия ден и се разбрахме да отида още един път до Русе и на място да си говорим. Следващата неделя отидох уговорихме се. След това аз проучвах как мога да регистрирам купето, защото фактурата беше загубена. Мина време бях доста зает след това стана март сложиха кппта. Лятото ми беше доста натоварено. Чак септември намерих време да задействаме нещата. Звъннах и какво да чуя един човек е дошъл и се договорили да купи жълтото купе(чисто новото). Стана ми неприятно, но нямаше как така се случи аз сам съм си виновен, че не ги купих по-рано. Разбрахме се да купя другото купе и така. Това е историята за гаража, който беше пълен с боклуци. Засякохме се с човека, който беше купил жълтото купе, но не го беше натоварил още. Оказа се приятен човек, който има 3 Фиатчета, разменихме контакти. Жълтото купе беше чисто ново, но времето си беше казало думата имаше доста забележки. Това, което аз взех червеното си е оригинално купе от Фиат 126 600. Някога е кърпено и правено и то доста добре. Жълтото купе имаше ръжда отдолу, а това червеното е перфектено отдолу. Майсторът, който го е правил буквално е изливал кутии с боя отвътре и в багажното. Това го е консервирало и е спомогнало да не го изяде ръждата.  :)
Скоро ще кача снимки
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Октомври 08, 2020, 15:12:53
Отговор #73

Неактивен Alex4real

  • Публикации: 101
Голям кеф :) ще имаш чисто нова кола!

Октомври 12, 2020, 15:46:24
Отговор #74

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Прибрах купето в гаража  :) Нещо интересно, което открих в гаража са тези две доста рядки джанти Abarth Cromodora cd 42 явно са били предвидени за колесара, който седеше пред гаража, защото са с размер 165/70/10
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Февруари 09, 2021, 11:01:00
Отговор #75

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Нищо ново няма освен, че успях да се сдобия с тази ламарина, коята ми трябваше преди 2 години. Няма да я използвам, но е хубаво да я имам :) На втората снимка е чисто новата кутия, която взех от гаража в Русе. Ще сменя моята с тази. На външен вид не изглежда добре, но отвътре си е перфектна. Естествено и външния вид ще се оправи и тогава ще се слoжи на колата :D
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Февруари 09, 2021, 11:37:05
Отговор #76

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Сега забелязах, че не съм качал снимки на червеното купе :)
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/