Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1976  (Прочетена 6371 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 05, 2018, 13:01:37
Прочетена 6371 пъти

Неактивен veromir

  • Публикации: 30
И така я взех....



И като се почна от вътре:

- Купето сваляне на всичко до метал. Грунд, боя, лепило за заварки и всички фуги, микропореста гума за хумо и топло изолация, мокетче



- Кората на таблото - ТРАГЕДИЯ + малко екшън



Е не се отказахме, но като за пръв път добре стана ( е без псувни няма как да стане една работа )
Възстанових малко пяната... Хубаво лепило + игла и конец ( ръчно...колкото - толкова ) Работата стана, не е перфектно. Както казах за пръв път се захващам... Тааа и ето резултата ==>



- Продължаваме работа по таблото... ( Мизерия от всякъде )


FUCKKKK!!!!


E стана и с новата стрелка ( Познайте от какво е :D )


Малко освежителна работа и ЗАД таблото:



И на края, но не и края резултата е положителен ( мен ми харесва, ако някой не му харесва ще му кажа къде е да дойде да я направи)



Иииии мааалко преработка на въздуховодите ( духалките от страни или както искайте така ги наричайте)


Работата продължава на пред, по-скоро на зад... Започвам исработката на задна кора + говорителчета


- Седалки.... с мемори пяна.. маалко не ми хареса зашиването, нооо следващия път по-добре:


- Ново вътрешно огледало, а за от страни...хммм едни добре познати огледала в нас ( може и да има критика, но както казах НЕ ми дреме, мен ме кефят и ги ТУРАМ :D )


- Млако работа по двигателя ( Освен шлайфане на глава, напасване на носи клапани, смяна на пружинките на клапаните, гарнитури, водна помла, филтри и т.н ... Стандартните неща). + нова генерация ( и да резонатора ми е от Сузуки....НО като за начало е добре, ЗНАМ ще го сменя, но заедно с него и двигателя. Генерацията е от по-нисък клас хром- никелова тръба 60 мм + гърне.. ( отворен съм както за идеи, така и за критики)



Има още работа по двигателя, Но да спред до тук за сега ( ще се довършва на по-късен етап). Сменени са цилиндрите на всички спирачни барабани, както и накладките и спирачни маркучи, тампони, стабилизираща щанга + болтовете й. Свалено е цялото предо окачване, почистено от ръжди, боядисано и монтирано отново разбирасе.

- Малко глезотиики:


И така приключи приятната работа по моята красавица.... От тук на там мъката е още по-голяма...Но пък стана приятна по едно време:

- заваряваме малко от лявата страна в багажника


Продължаваме от лявавта...тааа чаак до дясната... НО всичко е точно: Първо от вън разбирасе....но спокойно има и от вътре в багажника..



- И още малко:



- Сега малко и от вътре:



- Естествено трябва да има и изненада....скрита с 1 пръст кит... ( Хорааа...молим ви се недейте така да правите...голяма мизерия е):





Но се справяме някак си със сладката изненада:






- Малко и за варатите... да не им е скучно



- Малко цвят да вкараме, след заваряването. целия багажник от вътре с ръждопреобразовател ( където е нужно) и 3в1 + лепило на всичко заваръчни шевова и препокриващи се ламарини:


- Започвам леко по-лко подготовка за боя:




- Мааалка доработка, нещо не ми харесва идеята на братята Руснаци ( ноо мож еи да ме критикувате, мен михаресва как става и как ЩЕ стане)


Продължавам с подготовката... Пушек се вдига направо... много работа...ГОляма кола:



Хубава инвестиция направих. ( поне като за старт )


Да си дойдем на думата... започвам леко по леко, да нанасям първите покрития.


Дойде време и за калници:



Октомври 05, 2018, 20:45:19
Отговор #1

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Браво, доста труд, време и средства са вложени. Видимо не гониш напълно автентичен вид и все пак важното е на теб да ти харесва и доставя удоволствие. В крайна сметка това е смисъла на влагането в такива коли. А вече кой какво му допада е личен избор. Кажи нещо повече за колата. От коя година е, от кога е при теб, какви са плановете за нея ( за каране, за уикенда). Предполагам ще е интересно на всички.

Октомври 05, 2018, 22:49:40
Отговор #2

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Ужас... съсипал си колата. Само че не тази кола и не си я съсипал ти. :D
Супер работа, браво.

Октомври 07, 2018, 00:24:17
Отговор #3

Неактивен veromir

  • Публикации: 30
Колата е Волга ГАЗ 24 1976-та година. Историята е че я намерих в една градина с израснало дърво през багажника уж за донор... Сипах бензин...ток... запали и все пак на няма и 30 000 км. С 300 мъки намерих собственика по номера на шасито.... Оказа се доста възрастен дядко... и даде ми всички документи нужни за регистрация отново в КАТ и така.. Предсотй ми Техно тест... ноо няма да е И тази година.... сам си правя всичко ЗА ПЪРВИ ПЪТ... Работя и всичко е просто когато остане време, което е много жалко. Всичко гледам да си правя аз, заваряване...изкърпване...шкурене, покрития...боя, двигател, окачване и какво ли още не.. Рано или късно ще стане готова.

Мисля да е сезонен автомобил... ще й с епорадвам ... ниска, хубави хромирани джанти черен гланц с покрив със тъмно-зелен фон + черна дантела и някакъв брукат... Ще го доизмисля :D

Октомври 07, 2018, 22:45:43
Отговор #4

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Са, не знам дали ти става приятно, като го казват хора, дето ни ги знаеш и познаваш, камо ли пък какъв опит имат те, за нещата които хвалят или критикуват, но ми харесва как става, като идея и като изпълнение.
Само бих ти препоръчал, при мазането на това бяло нещо за заварките, фугир ли е, кво е, аз бих отсичал от двете страни с хартиено тиксо, бих го нанасял с пистолет, да стане на вълнички-сещаш се и после като махна тиксото да остане равно. Така както е наклепано сега с четката, не съответства на нивото на останалата работа.

Октомври 08, 2018, 09:30:10
Отговор #5

Неактивен veromir

  • Публикации: 30
Са, не знам дали ти става приятно, като го казват хора, дето ни ги знаеш и познаваш, камо ли пък какъв опит имат те, за нещата които хвалят или критикуват, но ми харесва как става, като идея и като изпълнение.
Само бих ти препоръчал, при мазането на това бяло нещо за заварките, фугир ли е, кво е, аз бих отсичал от двете страни с хартиено тиксо, бих го нанасял с пистолет, да стане на вълнички-сещаш се и после като махна тиксото да остане равно. Така както е наклепано сега с четката, не съответства на нивото на останалата работа.

Напълно се съгласих с теб. Моя груба и не обмислена грешка. Ще бъде поправено!

Октомври 08, 2018, 10:53:09
Отговор #6

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Разгледай ето тази тема: https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,8245.0.html

Октомври 08, 2018, 16:56:23
Отговор #7

Неактивен veromir

  • Публикации: 30
Моля помогнете! Имам нови прагове ( уж оригинални) , НО забелязвам че не са. оригиналните прагове на Волгата са с радиус....



Ето и снимка на чертежа на прага... Става въпрос за радиус R155.... Мойте не са с радиус а две прави.... Проблема е, че единия праг е идеален, другия изрязан вече и изчистен от вътре. Ще правя поддържаща шина и Се чудя да махам и здравия, заради разликата с тия прагове които имам....... Не знам какво да направя, помогнете!

Октомври 08, 2018, 16:59:39
Отговор #8

Неактивен RAPTOR

  • Публикации: 18
Колата се получава супер, браво!

Имам въпрос относно обработката на металите - направи ми впечатление, че си обработил таблото с ръждопреобразувател (най-вероятно на Вюрт), преди боядисване минаваш ли го на фина шкурка или директно пръскаш с грунд и после боя? И това което мажеш по заварките изисква ли някаква по-старателна подготовка на основата при наличие на ръжда или почистваш и мажеш?

Аз бих сложил и от двете страни новите прагове, въпросния радиус никога не ми е харесвал.

Октомври 08, 2018, 21:08:11
Отговор #9

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Да, ама с тоя Р има други елементи от колата, преходите стават много грозни. Пробвай да оставиш оригиналните.