Автор Тема: Москвич 401-1954 г. ☭  (Прочетена 112169 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 01, 2018, 15:36:43
Отговор #100

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
На мен също ми харесва романтиката и описателността на едно събитие. Даже имаше моменти, в които лееекинко изпитах носталгия по пътуванията в детството ми из безкрайните украински полета, по които неведнъж сме се губили и карали из къра с баща ми.
Тук обаче в рамките на 10 форум страници и в един безкраен и по същество неясен пътепис до момента разбрахме, че сте заварил един неработещ Москвич с агрегат на Ваз. Както се казва - дотук - добре !  Надявам се в следващите 150 страници да разберем и дали колата изобщо се движи, в какво състояние е и аджеба има ли избщо пясък в Марица.
Колега, без майтап, разказът ти се превръща от романтично пътуване във водевил с елементи на американски сериал от типа " Дързост и красота" , в който се губи нишката и се предава от поколение на поколение. Един съвет -или си изчисти стила на пътеписа и премести темата в някой друг раздел, примерно Ежедневни приказки, или започни да събираш сюжета, понеже в момента не работи за теб .
Благодаря Ви за отправената забележка колега hydrometalique. Съжалявам, че не Ви допада идеята ми, да разкажа една малка част от историята на моят автомобил. ::)  Предполагам, че знаете, че при желание, човек обикновено намира точно това което търси.А някой път дори и повече, в зависимост от житейските си цели и силата да ги преследва.Четейки моята "неясна" и "сапунена"история на моят автомобил мисля,че Вие вече сте анализирали нещата  давайки Вашата гореописана оценка , или сте намерили точно това търсите... ;D Логично е да има пясък във коритото на Марица, но за мен е от особена важност да посоча правилният бряг на колегите , както всички очакващи ги подводни камъни,водовортежи и силни течения.За съжаление не разполагам с правомощията да преместя или редактирам тази история, и се извинявам за причиненото Ви от мен, и цялата ми история разочарование и страдание!Въпреки, че до момента историята  се стори доста "пикантна" и непонятна на вкус на част от колегите, аз се гордея, че чрез нея успях да докосна сърцата и душите на други.Като съм щастлив , че имах възможността да се запозная с тях и да им помогна с каквото мога.Пожелавам Ви успех, и отново се извинявам, че "стойностите" ни за оценка на това МПС, са коренно различни!

Декември 01, 2018, 16:39:29
Отговор #101

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Аман от забележки на разбирачи....администратори....анализатори и тем по...добни.Умрьзна ми да чета и гледам снимки как някой си боядисал един праг..... на световни известна Жигула....как и сложил някакьв златен грунд ....и да по...казва накрая какво се е получило.От интересно та по интересно от подобни теми.Продьлжавай да пишеш. ..на който не му се чете....да не чете.Като ти изтрият темата на който му е интересно ще те намери.

Декември 01, 2018, 16:42:51
Отговор #102

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
В този форум за някой............ някои неща ....МОЖЕ.....А за други НЕ МОЖЕ.........

Декември 01, 2018, 17:03:09
Отговор #103

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
 :)) :)) :))

Бях написал нещо, изтрих го.

Триумф на посредствеността.

Тетевен, няма какво да те коментирам.

Колегата Емил, моля те, не ме заливай с клишета, непоносимо ми е.

Поздрави, ще се срещнем отново в 2385-и епизод.

Декември 01, 2018, 17:10:09
Отговор #104

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Радвам се че няма да ме коментираш........Желая ти здраве и кьсмет....възвишени.

Декември 01, 2018, 19:09:16
Отговор #105

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Аз не намирам за чак толкова важно в кой раздел на форума ще бъде това описание... който не го харесва спокойно може да не чете, както и аз попрескачам тук-таме. Но наистина измежду безбройните песъчинки на дъното на реката, като метафорично се изрази колегата, могат да се отсеят ценните бисери... така, че мир братя - споровете тук са излишни O0
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 01, 2018, 21:08:52
Отговор #106

Неактивен хромовата_епоха

  • Публикации: 111
премести темата в някой друг раздел, примерно Ежедневни приказки

И там е съмнително че ще може. Модератора dido1903 не дава да се пише. Лично изпитано от мен наскоро.
И това при положение че лично съм виждал изказване тук на speeder (администратора)  че "в този раздел може да се говори за всичко, без политика ". (Не ми се рови да го търся но го има тук цитата).
А аз писах за произход на Българите и България както и за бъдещето и.
Представете си какви "Българи" има - щом това ги дразни. Българи само по лична карта.

В този форум за някой............ някои неща ....МОЖЕ.....А за други НЕ МОЖЕ.........

Потвърждавам.



Колега Емил Москвича много ми харесва като модел.
« Последна редакция: Декември 01, 2018, 21:13:44 от хромовата_епоха »
Привет от рая.
Сатанаил

Декември 01, 2018, 21:48:46
Отговор #107

Неактивен slikman

  • Публикации: 182
Продължавай със разказа и не им обръщай внимание на всички, все пак историята си е твоя и ти ще решиш как да я разкажеш. Много е занимателна цялата история и като сложиш някоя снимка вече окончателно сме във филма. До сега беше толкова интересно, че като видя да коментираш без да разказваш чак се дразня.
Това си е лично мое мнение не ангажирам никой с него.
Peugeot 404 1,6 1962г.
Opel Kadett E 1,6 automatic 1992г.
Nissan Primera WP11 144 SR20DE CVT 1999г.
Nissan Micra K11 1.3i CVT 1999г.
Peugeot 404 1,6 1967г.

Декември 01, 2018, 22:04:58
Отговор #108

Неактивен wander

  • Публикации: 160
.....Умрьзна ми да чета и гледам снимки как някой си боядисал един праг..... на световни известна Жигула....

Колега, коментарът ти искрено ме разсмя :D Иначе по темата, наистина е по-различна от останалите, но мисля, че има за всеки по нещо. На мен лично ми е много интересна, а предполагам, че в последствие така подробно ще  бъде представена и колата. До тогава колеги, на които не има се чете за пътуването имат избора да я прескачат. За мен лично именно историите свързани с даден автомобил го правят интересен и ценен (поне морално ако не и материално). Да получиш автомобил и да не знаеш нищо за него е все едно да говориш с човек, който е загубил паметта си. Всичко, което разказва колегата Емил е част от историята на неговата кола и я обвързва емоционално с него. И за мен това е по-интересно от грундирането на праг, макар, че едното не изключва и другото. Очаквам с интерес развитието на темата.

Декември 02, 2018, 11:17:05
Отговор #109

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
 O:-)
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран