Автор Тема: Москвич 401-1954 г. ☭  (Прочетена 112147 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 01, 2019, 14:42:56
Отговор #170

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
 ;) Мисля да се възползвам от случая, пишейки (говорейки) за реплики и дуплики, за да потърся помощ от колегите тук за създаване на една такава. ::) Разполагам със комплект за сглобяване и боядисване, на който желая да направя копие на моят москвич.За огромно мое съжаление, аз не разполагам със нужните познания и умения за да извърша тази миниатюрна манипулация. ^-^ Най- вероятно е да "оплескам" нещо... :D Много ще се радвам ако някой от колегите се отзове на моят зов за помощ, и се съгласи да направи тази дейност (разбира се с/у.заплащане). :o Това е комплекта който колегите ми подариха и се отличава със своята висока детайлност:

 ::) Разполагам със още един умален модел, който също желая да пребоядисам, добавяйки светло сивият цвят на част от детайлите му.

 :o Като тук мащабът на модела е доста по-малък (1/43).

 ;D Ако някой от Вас се чувства, че може да помогне, ще се радвам ако ми пише!

Януари 01, 2019, 14:53:30
Отговор #171

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Знаеш кьм кого да се обьрнеш.... :-X :-X :-X

Януари 01, 2019, 14:56:08
Отговор #172

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
 :) Ако Ви е интересно, ще Ви споделя и списанието което получих със вторият модел на москвича:



Януари 01, 2019, 16:06:14
Отговор #173

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
 ;D  Честита нова година на всички колеги!С пожелание за много здраве,щастие и късмет.Дано новата година Ви донесе и нови радости, свързани с нашата обща страст!







 :))  И честит 65-ти. рожден ден на моят москвич!





 :D  Вероятно ще трябва да го кръстя Васко... ;D

Януари 01, 2019, 17:49:42
Отговор #174

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Мда, много от колите тук празнуват на васильовден. Когато няма данни, в кат записват 01.01
we all have wings, but some of us don't know why

Януари 01, 2019, 21:26:23
Отговор #175

Неактивен RAPTOR

  • Публикации: 18
Следя още от началото темата, но реших чак сега да се включа. Москвича изглежда доста добре и интересно на фона на всички "модерни" автомобили които сме свикнали да гледаме по пътищата.
Виждам от снимките, че задните му врати са тип "самоубийци" и ми е любопитно дали са по-удобни за качване и слизане от автомобила в сравнение със "стандартните" врати с които сме свикнали?
Също така имам и един въпрос относно предишния собственик на автомобила - Павел, който не е много по темата. Оставам с впечатлението, че е сериозен човек на който може да се разчита, ако имаш контакт с него били го попитал дали е съгласен да открие и изпрати по пощата колет с дребни части за руски автомобили, които при нас са трудни за откриване, но в Украйна все още ги има навсякъде, разбира се срещу допълнително заплащане за загубеното време? Като конкретно въпроса ми е за секторна / кормилна кутия с хидравлично усилване от по-новите Волги, но предполагам, че ако човека е съгласен ще се появят и други колеги нуждаещи се от някоя не особено обемна част, която да може да пътува като колетна пратка със стандартните пощи.

Януари 02, 2019, 11:47:38
Отговор #176

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Мда, много от колите тук празнуват на васильовден. Когато няма данни, в кат записват 01.01


 :D  С поздрави към всички адаши и адашки, и с най-добри пожелания и от мен!

Януари 02, 2019, 12:10:34
Отговор #177

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
;D Ако някой от Вас се чувства, че може да помогне, ще се радвам ако ми пише!
ЧНГ, колега! Може би не е съвсем редно, но ще си позволя да "натопя" колегата fokke, за когото съм сигурен, че се занимава с моделизъм на професионално ниво обаче не съм убеден, че следи редовно темата ти, така че моят съвет е да се обърнеш към него чрез ЛС.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 02, 2019, 12:58:07
Отговор #178

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Следя още от началото темата, но реших чак сега да се включа. Москвича изглежда доста добре и интересно на фона на всички "модерни" автомобили които сме свикнали да гледаме по пътищата.
Виждам от снимките, че задните му врати са тип "самоубийци" и ми е любопитно дали са по-удобни за качване и слизане от автомобила в сравнение със "стандартните" врати с които сме свикнали?
Също така имам и един въпрос относно предишния собственик на автомобила - Павел, който не е много по темата. Оставам с впечатлението, че е сериозен човек на който може да се разчита, ако имаш контакт с него били го попитал дали е съгласен да открие и изпрати по пощата колет с дребни части за руски автомобили, които при нас са трудни за откриване, но в Украйна все още ги има навсякъде, разбира се срещу допълнително заплащане за загубеното време? Като конкретно въпроса ми е за секторна / кормилна кутия с хидравлично усилване от по-новите Волги, но предполагам, че ако човека е съгласен ще се появят и други колеги нуждаещи се от някоя не особено обемна част, която да може да пътува като колетна пратка със стандартните пощи.
Здравейте колега RAPTOR !Силно се радвам, че съм успял да спечеля Вашият интерес за да проследите моята история, и Ви благодаря за включването!Благодаря Ви също за отправените комплименти към моят автомибил!Относно обратното отваряне на задните врати мисля, че е много добра доработка и изпълнение, за разлика от първообраза на този автомобил - Опел Кадет - К38.Но за жалост купето си е останало все така малко и тясно. ;D Със сигурност тези допълнителни врати, и най-вече с проектираната си посока на отваряне, подпомагат за по-удобната им експлоатация (влизане и излизане). ;) Може да се каже, че откакто се запознах с габаритните размери на този малолитражен автомобил, че не спира да ме "човърка" мисълта, дали наистина хората са били толкова слаботелесни (побирайки се в това МПС). :o Вероятно човешката еволюция се развива с много по-ускорена скорост, отколкото предполагаме... :)) , или този автомобил е бил като подарък от тавариша Сталин, предназначен за механик-водачите от елитните Московски танкови подразделения.
Относно въпроса Ви за Павел.Аз лично за себе си мога да кажа, че напълно мога да му разчитам, особено след всичко което направи за мен.След като прочетох Вашият коментар, изчаках да се свържа първо с него, преди да Ви отговоря.Павел каза, че е готов да помогне, но не съм сигурен дали си заслужава цялата тази операция, освен ако на Вас не Ви е по-изгоден вариант.Във разказа си бях описал, че преди да замина за Украйна, бях помолил Павел да ми поръча някой неща от техният OLX, настоявайки да му преведа пари.Той ми отказа казвайки, че банките им взимат големи комисионни, но изпълни на доверие моите поръчки.Предлагам Ви варианта да ми изпратите на лично съобщение Вашият телефонен номер, след което ще Ви свържа директно с Павел, за да се разберете (без посредници), и ако Ви устройва да действате.Ето част от кореспонденцията ми с Павел по viber:





Като viber има опция и за превод, което ще Ви улесни да си пишете с него на български език.





:)  Сещам се за още един вариант, който е възможно да бъде по-евтин.Преди време се бях запознал с един колега от форума jorodj , който също свързах с Павел, за проверка на една документация. ::) По мои спомени, той също имаше някакви познати украинци, които от време на време пътуват по направление Украйна-София.Колегата  jorodj със сигурност ще се радва да помогне, стига да има тази възможност. :)  Предполагам, че във този вариант ще се избегнат много излишни такси, като преводи и пощенски услуги.





 >:( Но трябва да имате винаги едно на ум, че има риск и, че е възможно нещо да се обърка. ^-^ На няколко места съм чел, че пратки от Украйна се бавят много, дори и се конфискуват от граничните им власти. :o Спомям си, че един колега се оплакваше, че са му конфискували части за Москвич-408, с решението им, че са с двойно (военно) предназначение. C:-)  Вероятно има значение от настроението на служителите на смяна.


 :) Надявам се да съм Ви бил полезен, като се надявам и каквото и да решите в бъдеще, отново да споделите тук всичко което се е случило.Така ще успеем да помогнем (или предпазим) и  на много други наши колеги, благодарение на Вашият опит.
« Последна редакция: Януари 02, 2019, 13:22:52 от Емил »

Януари 02, 2019, 16:41:19
Отговор #179

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
ЧНГ, колега! Може би не е съвсем редно, но ще си позволя да "натопя" колегата fokke, за когото съм сигурен, че се занимава с моделизъм на професионално ниво обаче не съм убеден, че следи редовно темата ти, така че моят съвет е да се обърнеш към него чрез ЛС.


;D ЧНГ и от мен колега krankenstein , и Ви благодаря за помоща!