Автор Тема: Москвич 401-1954 г. ☭  (Прочетена 112213 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 13, 2019, 20:26:17
Отговор #210

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Велик преводач от руски е гугъл транслейт.Ако не беше пред мен на екрана руския текст,лично аз от превода не бих разбал нищо.
Още повече пък ,когато пишещия абсолютно нелогично напише вместо заказным пакетом,западным пакетом.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Януари 14, 2019, 13:47:42
Отговор #211

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Велик преводач от руски е гугъл транслейт.Ако не беше пред мен на екрана руския текст,лично аз от превода не бих разбал нищо.
Още повече пък ,когато пишещия абсолютно нелогично напише вместо заказным пакетом,западным пакетом.
Наистина е много забавно със приложените екстри от Google, целящи да улеснят нашата комуникация.В повечето случаи помагат..  :D Ако не със точният си превод, поне със подобряване на настроението на своите събеседници  :D ;D . Помня, че Павел ми беше споделил и руският аналог на приложението на Google. Ако на някой колега е полезен, ще споделя линка тук:
https://translate.yandex.ru/
 ::) Но ще Ви предупредя, че отново не може да се разчита на коректността на това приложение. :D Но е по-удобно от така дебелите и прашни Българо-Руски разговорници или речници.  :P

Януари 18, 2019, 20:12:00
Отговор #212

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Днес колега от форума ми писа на лично съобщение, че негов познат имал проблем със износ от Украйна, на МПС произведено 1960г.Спомням си, че Павел(старият собственик) се беше консултирал със негови познати, които му казаха, че се изисква по-рано споделената от мен "Експертна оценка", която удостоверяваше цената и, че автомобила не е със възбранителен статут на "Историческа/о ценност/наследство на Украйна".И, че според техният закон, МПС-то трябва да не е над 60-сет. годишно.Като в случая не се изискват каквито и да било допълнителни документи. При износа на моят автомобил нямаше проблем във това отношение, вероятно защото разполагах с този документ, или според настроението на митничарите на смяна. Благодарение на друг колега от форума(също силно интересуващ се в тази насока), който ми сподели нова и интересна информация, която предполагам ще Ви бъде от полза.Той е открил консултантска фирма, която помага при такива случаи.Свързвайки се със тях, един от украинските консултанти му е потвърдил, че техният закон не важи за "МАСОВИ" автомобили, произведени след 1950г.
Това е линка на тази консултанска фирма:
https://inconsulting.com.ua/uk/antikvariat-ua/vvezennya-i-vyvezennya-kulturnykh-tsinnostey.html?fbclid=IwAR13RkuujkG5KTa63_kEypuuFd1obhUI3MefLH6S5yxRE4qsohHHD_Z1tOo
А тук Ви споделям автоматично преведената им страница, свързана с този казус:






































Дано тази информация да Ви е от полза, като искам да добавя, че ако решите да се свържете с горепосочените номера, е нужно да добавите и тел. код на Украйна (+380).Примерно: 00380672316316 .Електронната поща за връзка е: [email protected] , на която ще Ви отговори Ведущий эксперт Александр Портянко.Силно се надявам приятелят на колегата, който в момента има проблеми при износа си на МПС-то. на границата, да е успял да се "разбере" с украинските митничари.
« Последна редакция: Януари 18, 2019, 20:34:27 от Емил »

Февруари 01, 2019, 18:52:21
Отговор #213

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Днес колега от форума ми писа на лично съобщение, че негов познат имал проблем със износ от Украйна, на МПС произведено 1960г....

Силно се надявам приятелят на колегата, който в момента има проблеми при износа си на МПС-то. на границата, да е успял да се "разбере" с украинските митничари.

При такива аргументи, подкрепени от $100 - разбрахме се!

Февруари 02, 2019, 20:02:05
Отговор #214

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
При такива аргументи, подкрепени от $100 - разбрахме се!
::) Радвам се, че "аргументите" са постигнали желаният ефект. :o Представям си какво е било напрежението, от цялото пътуване на Рудолф към България. ^-^ Макар, че сте го изживяли задочно(от разстояние). :)) Спомням си от Вашето описание, как Ваня Ви писа, че митничара взе парите и каза, че ще видим... ^-^ За съжаление и  Вашият случай е сходен.Макар и със законни документи, се е наложило да "почерпите" местните гранични власти. ;) Не се ядосвайте, пари се изкарват!Важното е,че постигнахте успешно своята крайна цел, правейки Рудолф българче.

Февруари 09, 2019, 13:39:39
Отговор #215

Неактивен Емил

  • Публикации: 207

Благодарности на Почетният член на БАК "Ретро"- г-н.Александър Каменов за това, че осигурява на всички нас, поне едно законно финансово облекчение, под формата на по-евтина гражданска отговорност.







За колегите които искат да се възползват от тази опция, могат да последват този линк: http://www.bacretro.com/go-ist-bulstrad/
Силно се надявам в бъдеще, ретро автомобилната общност да бъде още по-настоятелна, относно политиката по запазване на историческото българско наследство. ::) 

Февруари 09, 2019, 17:04:40
Отговор #216

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Добре е да споменеш колко струва идентификационната карта
we all have wings, but some of us don't know why

Февруари 09, 2019, 18:04:50
Отговор #217

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Добре е да споменеш колко струва идентификационната карта


Извинявам се, че пропуснах тази немаловажна подробност.За колеги които не членуват в клуб БАК"Ретро"(като мен),издаването на идентификационната карта е на стойност 30 лв.Като се попълва изтеглената предварително декларация,







и е възможно да се изпрати по куриер на посоченият в сайта адрес.Прилага се и копие от големият талон на Вашият автомибил. Като Вашето МПС трябва да е над 30-сет. годишно(отлежало) ;D , и без значение кубатурата и мощността му за определяне на различна от посочената стойност на полицата за Г.О.
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 18:23:57 от Емил »

Февруари 09, 2019, 18:06:58
Отговор #218

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Вероятно колата илисобственика трябва да са член на клуба ?

Февруари 09, 2019, 18:13:40
Отговор #219

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Вероятно колата илисобственика трябва да са член на клуба ?


Това е цената без да сте член на който и да е клуб.Предполагам, че клубното Ви членство е възможно да Ви донесе и други преференции.Не съм запознат.