Автор Тема: Москвич 401-1954 г. ☭  (Прочетена 112128 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 15, 2019, 22:45:38
Отговор #260

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Благодаря за хубавите пожелания и се надявам да се сбъднат и при теб :) Макар да не пиша в темата ти често я следя с интерес и много ми допада как се развива. И моята волга за добро или лошо не се придържа особено към оригиналния вид, но според мен именно отпечатъците от собствениците дават душа и история на автомобилите. Иначе са си една от милионите произведени. Освен това е важно да ни харесват на нас най-вече :) Аз подготвям още нови неща по моята, но всичко става бавно. А иначе скоро надявам се да кача снимки на малката волга, която в момента я правя "каквато искам да бъде". Дано ти хареса. Освен това поръчах от Русия една супер малка бронзова волгичка от ключодържател. Така ще имам една голяма, една детска, една в мащаб 1/43 и една супер мъничка. Надявам се някога да ги снимам четирите една върху друга в перфектен вид :)

Март 16, 2019, 09:34:20
Отговор #261

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Благодаря за хубавите пожелания и се надявам да се сбъднат и при теб :) Макар да не пиша в темата ти често я следя с интерес и много ми допада как се развива. И моята волга за добро или лошо не се придържа особено към оригиналния вид, но според мен именно отпечатъците от собствениците дават душа и история на автомобилите. Иначе са си една от милионите произведени. Освен това е важно да ни харесват на нас най-вече :) Аз подготвям още нови неща по моята, но всичко става бавно. А иначе скоро надявам се да кача снимки на малката волга, която в момента я правя "каквато искам да бъде". Дано ти хареса. Освен това поръчах от Русия една супер малка бронзова волгичка от ключодържател. Така ще имам една голяма, една детска, една в мащаб 1/43 и една супер мъничка. Надявам се някога да ги снимам четирите една върху друга в перфектен вид :)


 :D Радвам се, че мислите като мен. ;) Какво всъщност е един оригинален автомибил? Според мен е едно копие от създадената "матрица", излизаща от конвейра в даденият завод.Чрез вече произведената в масово количество бройка автомобили, ние имаме възможността да оценим мечтата и идеята, която са следвали конструкторите до достигане на крайното им изделие. :)) Разбира се, от "инвестиционна" гледна точка, това е съвършеният вариант. ::) Но се радвам, че има "типажи" като нас, които се престрашават да последват и собствените си мечти.Опитвайки се да надградят детайлите, създавайки индивидуалният си път, към възможната за нас различна от останалите, огряваща "изделието" ни светлина. :)) Разбира се, крайният продукт може и да се окаже и  един огромен провал, но какво по-важно от това, че ни е "стискало" да опитаме, отколкото да нямаме силата и волята да го направим.Все пак за някой от нас, основната идея е личното ни удовлетворение, а не задоволяване на масата от хора, следващи общоприетите условия  и наложеният стандарт в тази насока.Неизменна част от този процес са критиките и упреците които ще са отправени по наш адрес, но тук отново ще направим своят избор, игнорирайки ги или запълвайки знанията си в усъвършенстване на нашите "налудничеви" идеи. :) Не бих си и помислил да съдя и критикувам хората, които стриктно и безкомпромисно следват "оригиналният"краен резултат.Или друга част от тях, за които преоритетите носещи им нужната доза щастие, са "финикийските знаци". :)) Не случайно света е толкова шарен и интересен..,  :P или по-точно казано, ние избираме да си го направим такъв какъвто е.Със огромно нетърпение ще очакваме развитието на Вашата тема, и ще се радваме редом с Вас, на споделената емоция носеща Ви Вашият автомобил! ;)
« Последна редакция: Март 16, 2019, 09:40:18 от Емил »

Март 25, 2019, 20:39:13
Отговор #262

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
:) Ето, че след покупката на дълго търсените от мен джанти, настъпи момента да видя какво се крие под сантиметровият слой феродо. ;) Надявах се да са във добро, или поне задоволително състояние.И дрифтовете  :))  със този модел за БМВ джанти, да са били възможно по-нежни и внимателни. ^-^ След няколко дневно накисване със обезмаслител  :))  и отлепяне със чук и секач, слоя с напластеното феродо се изплаши от моята упоритост  ;)  и разкри запечатващите си свойства, разкривайки пълният блясък на закупените от мен джанти.



:o Бях много приятно изненадан, че тези почти 30-сет.годишни джанти, все още са във това запазено състояние, и със съхранена заводска боя.



:D Разбира се, че имаха и незначителни забележки по тях, но като се има в предвид своята възраст, и цената на която съм ги закупил... :)) Не би трябвало да претендирам за каквито и да било претенции.




:) Вероятно забелязвате, че са 6. :)) Бях пропуснал да изключа отметката за оповестяване, при търсени продукти от мен във ОЛХ, и.... ;D Ето, че се появиха още 2 джанти, на символична цена.Всички джанти са със идентични модели и размери като на москвича.



:)) За да постигна това тяхно състояние, ми беше нужно удобно рибарско столче,



чифт ръкавици.



:D Като дясната ръкавица ми беше много неудобна,  :)) имайки се в предвид двете ми леви ръце. :P Използвах и четка,



:D която накисвах във консервена кутийка от грах!



:D Като искам да Ви предупредя да не я заменяте с консерв.кутийка от боб,  :))  че са възможни и други нежелателни реакции по време на работният Ви процес. ;) Да не пропусна и специалната четка, служеща да влиза безпроблемно на всички недостъпни за почистване места,



използвайки я като магическа пръчица :)) , която успя да ме превърне във виртуозен илюзионист. ::) На последно място, но не и по важност.Използваният от мен обезмаслител:



 ;D който безупречно свърши своето предназначение!Джантите са комплектно оборудвани със своите капачки, но....



:( за съжаление, тях не успях да ги запазя в добро състояние. ^-^ Въпреки 3-дневното ми усилие, свързано с много внимание, трудно успях да "изтръгна"емблемите с логото на БМВ. >:D Вероятно, "елитните" джанти от БМВ се дърпаха неистово, и не искаха да се приземяват толкова ниско,  :)) :)) за да бъдат монтирани на една обикновена кола като москвич.


 :P Следва продължение...

Март 25, 2019, 21:37:58
Отговор #263

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
 :-X Вероятно вече сте забелязали, че не успях да съхраня отвора на който бяха залепени лепенките с логото на БМВ. :o Поне си извадих поука, че след 3 дена киснене във ацетон, лепилото с което бяха залепени, почти не подаде. ::) Мислех си да опитам и със други разтворители(като спирт и т.н.), но вече беше станала белята. :o Успях да изкарам всички алуминиеви стикери (на БМВ) непокътнати, но така и не успях да изчистя лепилото по химичен начин. :)) Предстоеше ми да мисля друг коварен план за да предотвратя боядисването им. ::) Това е една от слабите ми области и счетох, че е желателно да избегна тази манипулация. :D Реших да си поръчам от някоя печатница, съразмерни стикери със същият цвят като на джантите. ;D И след това да монтирам, предварително изработените на 3Д принтер, червени звезди.





 :D Мислейки и за други възможни варианти, реших да експериментирам, опитвайки сам да извърша тази операция. ::) За целта използвах алуминиева кутийка от Кока Кола, като се надявам да не съм обидил по някакъв начин тази небезизвестна компания :)) .





Изрязах корпуса на кенчето,





 ;D достигайки до лъскавата и алуминиева сърцевина. 8)) И задължително използвайки предпазни средства,





защото дисковете на този мулти уред са много финни и опасни за работа. :o След което изрязах нужният ми размер кръгчета,





 :D  след което почистих боята от външната им част.





 ::) С перспективата, тази повърхност да бъде облепена със двойнозалепваща лента (тиксо). :)) След това се наложи да "изгладя" моите кръгчета,





 ;) за да придобият своята праволинейност, във зададената от мен повърхнина. :)) :)) Или както много от хората твърдят, ;) да станат плоски като нашата планета Земя! ::) След което видях, че нищо не съм направил... :)) Не останах доволен от постигнатият резултат.





 ::) Вероятно утре ще опитам да експериментирам бояджийските си умения, в/у.тези алуминиеви кръгчета, и да се опитам да доближа до желаният от мен цвят.


 ;) :)) Дано колегите фенове на марката БМВ, да не са ми прекалено ядосани, че осквернявам тази реликва с логото на БМВ, но... :)) :D Москвича и той душа носи, и също така гордо и смело ще се движи по пътищата,  :)) почти като пълноправен член на клуб БМВ....


 :P Следва продължение...


Март 25, 2019, 22:01:56
Отговор #264

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Тази "реликва", не е икона за феновете на БМВ, та не се притеснявай :D В тези среди, 15-цолова джанта никой и не поглежда :D

Март 25, 2019, 22:04:38
Отговор #265

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Много готско им стоят петолъчките Емо! :)
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Март 25, 2019, 22:32:34
Отговор #266

Неактивен nosleto

  • Публикации: 115
Поздравление за джантите и резултата от 3-дневното търкане/киснене, НО искам да споделя един продукт, който щеше да ти свърши същата работа за не повече от 15 минути за всичките джанти - Джантол Супер.
Ползвам го за моите джанти, и задължително се разрежда според описанието. Освен това използвам цялата козметика на колата от същата фирма - табло, пластмаси, кожения салон на Мерцедеса, авто-шампоани и т.н. Съвсем спокойно можеш да си го разреждаш в пръскалка, но трябва да е с метална дюза, иначе няма да оцелее повече от 1 ден, пръскаш джантите когато си миеш колата и избягвай да дишаш докато пръскаш, и след това просто си го измиваш с течаща вода и си готов.
Wartburg 353W 1988-2006 R.I.P.
Renault 19 1991-2010 R.I.P.
BMW 318I 1985 - 2010 new owner
Renault 19 1995-2010 new owner
Skoda Favorit 1995-2020 R.I.P.
Citroen Berlingo 2002- 2015 R.I.P.
Renault Megane 2004- 2022 R.I.P.
Mazda CX-7 2.3 Turbo 2008- 2022 R.I.P.
Mercedes Benz E300TD 1998-
BMW e34 520i 1994-
Opel Astra F Caravan Sport 1.8 16v 1997-

Март 25, 2019, 22:46:14
Отговор #267

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Поздравление за джантите и резултата от 3-дневното търкане/киснене, НО искам да споделя един продукт, който щеше да ти свърши същата работа за не повече от 15 минути за всичките джанти - Джантол Супер.
Ползвам го за моите джанти, и задължително се разрежда според описанието. Освен това използвам цялата козметика на колата от същата фирма - табло, пластмаси, кожения салон на Мерцедеса, авто-шампоани и т.н. Съвсем спокойно можеш да си го разреждаш в пръскалка, но трябва да е с метална дюза, иначе няма да оцелее повече от 1 ден, пръскаш джантите когато си миеш колата и избягвай да дишаш докато пръскаш, и след това просто си го измиваш с течаща вода и си готов.
А коя е фирмата, продуктите на която ползваш, че не стана ясно?

Март 26, 2019, 06:27:44
Отговор #268

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Много хубаво се е получило, браво! Все пак като възможност, тук ми принтираха върху метална повърхност емблема на ГАЗ, каквато аз си бях избрал от нета в кръг и я сложих върху тасовете си. Просто изрязох кръгчетата. Можеш да си свалиш лого на Москвич с кремъл върху някакъв фон и да им кажеш диаметър.
http://nadpisite.com/index.php?route=product/product&product_id=615

Март 26, 2019, 15:17:14
Отговор #269

Неактивен Емил

  • Публикации: 207

Тази "реликва", не е икона за феновете на БМВ, та не се притеснявай :D В тези среди, 15-цолова джанта никой и не поглежда :D

;D Еххх, жалко. ::) А аз толкова много се надявах, благодарение на тези малки и лъскави "БМВ" атрибути, да имам шанса да спечеля сърцата поне на фенките на Вашата (БМВ)  :)) марка. :)) ;D Все пак за някой дами, размера не е от съществено значение. :P Радвам се, че този размер и модел не е толкова търсен, който много добре се слива със визията на москвича.
А коя е фирмата, продуктите на която ползваш, че не стана ясно?

Във интернет открих широка гама продикти на Джантол Супер, и предполагам, че това е наименованието на фирмата.

Поздравление за джантите и резултата от 3-дневното търкане/киснене, НО искам да споделя един продукт, който щеше да ти свърши същата работа за не повече от 15 минути за всичките джанти - Джантол Супер.Ползвам го за моите джанти, и задължително се разрежда според описанието. Освен това използвам цялата козметика на колата от същата фирма - табло, пластмаси, кожения салон на Мерцедеса, авто-шампоани и т.н. Съвсем спокойно можеш да си го разреждаш в пръскалка, но трябва да е с метална дюза, иначе няма да оцелее повече от 1 ден, пръскаш джантите когато си миеш колата и избягвай да дишаш докато пръскаш, и след това просто си го измиваш с течаща вода и си готов.


:))  Благодаря Ви колега nosleto, както за поздравленията, така и за ценната информация свързана със тези интересни продукти! ::) Спомням си, че няколко пъти съм питал за използваните препарати, момчетата работещи на автомивките... :o Но те ревностно пазеха тази информация, също като военна тайна. ;D Ето, че благодарение на Вас,и аз вече знам много повече. :)) Определено, следващият път ще икономисан много време и усилия. ;D Имам още 5 джанти, които в момента са на автомобила. :)) Мисля, че ще е добре да си взема една тубичка в по-голяма разфасовка, като тази:



:)) Да вкарам във един казан всички джанти със този препарат, и да си ги оставя да си бълбукат :))  , също като бобена чорба , къкреща на бавен огън.
Много готско им стоят петолъчките Емо! :)
;D Благодаря ти колега stingray! :)) Мисля, че избраното от мен 3Д изображение, ще изглежда много по-добре, за разлика от обикновен стикер. :P Единствено не посмях да добавя на червените звездички, по един ярко жълти сърп и чук, че... >:( е възможно да бие прекалено много на очи,  :)) за определена група от хора.
Много хубаво се е получило, браво! Все пак като възможност, тук ми принтираха върху метална повърхност емблема на ГАЗ, каквато аз си бях избрал от нета в кръг и я сложих върху тасовете си. Просто изрязох кръгчетата. Можеш да си свалиш лого на Москвич с кремъл върху някакъв фон и да им кажеш диаметър.
http://nadpisite.com/index.php?route=product/product&product_id=615
Отново Ви благодаря колега wander!Споделеният от Вас линк е много интересен и полезен. ::) Със огромно удоволствие ще се възползвам от услугите на тази фирма в бъдеще. ^-^ На мен не ми харесва особено, оригиналното лого (използвано на тасовете) за този модел автомобил.





 ::) Изглежда ми обикновено и неразпознаваемо. :D Замислях се да направя логото което е на предният капак(типично за модела),





 ^-^ но със сигурност нямаше да изглежда симетрично и добре, имайки се в предвид малкият размер на капачките. :)) За това се спрях на този червен социалистически символ, който символизира страната и епохата на производство на този автомобил.