Автор Тема: Москвич 401-1954 г. ☭  (Прочетена 112157 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 27, 2019, 21:31:55
Отговор #280

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Такава табелка без забележки по боята имам и аз, при това с оригиналната гумена подложка. Беше монтирана на една от колите ми, но спойката към закрепващия болт също се разруши. Ремонтирал съм я с Поксипол, за да не рискувам да повредя боята от другата страна при нагряването.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 28, 2019, 06:34:01
Отговор #281

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Такава табелка без забележки по боята имам и аз, при това с оригиналната гумена подложка. Беше монтирана на една от колите ми, но спойката към закрепващия болт също се разруши. Ремонтирал съм я с Поксипол, за да не рискувам да повредя боята от другата страна при нагряването.


 ;D Ако все пак промените решението си, ще ми остане мнооого боя. :))

Март 28, 2019, 14:33:04
Отговор #282

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
 :D Днес подготвих отворите на "огромните" дупки, чрез сваляне на старият слой боя и създаване на микро грапавина, нужна за по доброто сцепление на слоевете с грунд.





 ;D След което ги измих със обезмаслител и ги подсуших. ::) Докато изчаквах пълното изсъхване на капачките, реших да помисля в/у. захващането на червените звездички. :) Моята идея за захващането им е чрез залепването със двойнозалепващо тиксо(лента).





След което мисля да пробия отвор в центъра на капачката и в задният край на червената звездичка, като след това от вътрешната страна да захвана подходящата по размер и със широка стъпка на резбата видия. ::) За целта подготвих няколко видии.





 ;D Които трябваше да скъся до нужният им размер. :D За целта използвах летва отговаряща на търсената от мен дълбочина,





и навих видията,





която скъсих до нужният ми размер на шмиргела.





 ;D Като след това ще бъде оформена и подходящата фаска на върха на видията.





 ::) След това пробивам нужният диаметър и дълбочина отвор (съобразен със хода на видията), след което залепям звездата (със двойнозалепващата лента) в центъра на капачката. :D При навиване на видията ще използвам това "мебелно" лепило,





което нееднократно се е доказвало със своите качества през годините в които го използвам. ::) То със сигурност ще е достатъчно за залепване на звездата в/у.капачката,  :o но проблема ще бъде ако някога се наложи подмяна на червеният символ. ;D Все пак трябва да гледаме с перспектива на нещата.. :D Подробно Ви описвам моята идея, и ще изчакам Вашите предложения за по-подходящ монтаж. :)) Ако звездата беше по-голяма, бих подходил по различен начин. ^-^ Тогава бих разпробил 2 отвора и вграждайки гайки (за болчета) чрез спояване(с поялник) на същите пластмасови стружки, чрез ситна метална мрежичка(срещаща се при някой модели автомобилни въздушни филтри) с отвор за болта. :D Ето, че вече изсъхнаха капачките, и трябва вече да ги подготвя за  :)) "профи" боядисване. ;) Специално за целта подготвих  милиметрова хартия. :D





 :)) Която ще ме ориентира





с милиметрова точност, зоната за попадения на струята от спрея. :D :)) Но..., за всеки случай реших да се подсигуря :D ,че е възможно да се увлека с пръскането,





 ;D ;D и да взема да пропусна отвора...





 :D Мисля да спра с процеса до тук и да изчакам Вашите коментари, за да коригирам грешките си, и ако е нужно да подобрим дейностите.


 :winktongue: Следва продължение...

Март 28, 2019, 15:36:58
Отговор #283

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Аз лично останах без думи - гледам и не вярвам на ушите си! :o Но нали най-важното е да се забавлявате, това всъщност е целта на всяко хоби ;D
И специални благодарности за анонса на "вълшебното" мебелно лепило - веднага ще проверя къде се продава, че вече за 2-ри път неуспешно лепя дюбела за пантата на едно шкафче, където дупката в талашитената плоскост явно се е поразширила... важно е да се оправи, понеже шкафчето го ползва жената :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 28, 2019, 16:07:20
Отговор #284

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Аз лично останах без думи - гледам и не вярвам на ушите си! :o Но нали най-важното е да се забавлявате, това всъщност е целта на всяко хоби ;D
И специални благодарности за анонса на "вълшебното" мебелно лепило - веднага ще проверя къде се продава, че вече за 2-ри път неуспешно лепя дюбела за пантата на едно шкафче, където дупката в талашитената плоскост явно се е поразширила... важно е да се оправи, понеже шкафчето го ползва жената :))


 ;D Разбира се,че това е основната ми цел. ::) Ето Ви информация за вълшебното лепило:


https://balkanyug.bg/bg/Chemical-products/Cyanoacrylate-instant-adhesive-3





 ::) За ефективността му не се шегувам.Използвал съм го за метал,дърво и пластмаса... ;D Ако има проблем пред жената....,  :D  един непознат човек от форума е виновен.Магазина е в кв.Слатина, с/у.Кауфланд.

Март 29, 2019, 11:08:01
Отговор #285

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
За лепене на дърво аз използвам Ц200, досега нищо не ми се е отлепяло, може да сцепи дъската, но не се разлепя, единствения недостатък е че трябва да се изчакат 24 ч. за да изсъхне добре
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Март 29, 2019, 12:47:45
Отговор #286

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
За лепене на дърво аз използвам Ц200, досега нищо не ми се е отлепяло, може да сцепи дъската, но не се разлепя, единствения недостатък е че трябва да се изчакат 24 ч. за да изсъхне добре


 ^-^ За съжаление старото "дърводелско" лепило Ц-200, отдавна е със занижено качество. ;D И аз го използвам от време на време,  :D но задължително му добавям гранулки  на вкус от лепило за тапети,  ;D с надеждата да го докарам на качеството на отдавна изчезналото лепило Ц-300. :)) Ето Ви един аналог, който е много по-добър,





със мн.по-високо качество и на приемлива цена.

Март 29, 2019, 14:41:44
Отговор #287

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
 ;D Днес е петък и се води като ден на майстора! :)) Ще се възползвам от това, че въпреки че съм аматьор, и ще приключа със дейностите с които се захванах. :D Вчера пропуснах да споделя, че на две от капачките имаше нужда за пребоядисване извън периметъра на  :))  до болка познатите Ви дупки на капачките. ::) Ето подготовката на една от тях:





 ^-^ Успях да ги мина 3-4 пъти със грунд,





след кото ги минах много финно със водна шкурка, и почистих със наличният обезмаслител. :)) Ето момента със направата на фаската на избраните от мен видии:





 ::) Като за целта използвах по-тънко и подходящо парче фазер, който разпробих със минимално допустимият (за видията) диаметър отвор.





 :D След което беше захваната здраво, защото не е препоръчително да се работи с металорежещи инструменти, и най-вече с такива малки по размер детайли, със "голи ръце". :o





 :)) Все пак стриктно трябва да спазваме и мерките за безопасност, че е възможно някой друг да кара москвича,  :D а аз например да  :o охкам във някой медицинско заведение. :)) :winktongue:





 :)) Последва окончателна калибровка за избора на правилното свредло,





 ;)  след което се захванах с разработването на лъскавият ми шаблон,





 ;D от вече направеният по-рано алуминиев кръг.





 :)) Това ще ми бъде най-лесният начин, чрез който ще успея да създам съосие м/у.





отвора на червената звездичка, и отвора на капачката на джантата.





Който задължително ще е със по-голям отвор, в случай на нужда за минимално убиране и фиксиране на звездата. ;D Ето, че и видиите паснаха идеално.





 :)) Въпреки, че в миналото, математика не ми беше любим предмет...





 :D При разпробиването на червената звездичка използвах ограничител на свредлото, който ми дава фиксация на избраната от мен дълбочина. :o След първото разпробиване, имаше приятна за мен изненада. :)) Оказа се, че са кухи отвътре, и явно производителят е спестил от така скъпият АВS материал... ;D Но предпетъпно и със последни издихания,  :)) заработи моята мисъл,  >:D кроейки поредните пъклени планове. ;) След експеримент със диодна светлина от запалка, осветявайки директно разпробитият отвор на червената звезда,





 :))  реших да опитам светлопроводимостта на този специален (според производителя) АВS материал. :o Бях много приятно изненадан след като получих този изненадващ резултат:





 :))  Ето, че вече си бях осигурил 3-та.габаритна светлина, която ще бъде монтирана на 5-тата. (резервна) гума.





 :)) Разбира се след преместването на рег.номер.Мисля да монтирам една габаритна лед крушка, със подходящите букси за външен и лесен демонтаж. :)) Ето на тази снимка са включени само габаритните лед светлини.





 :o Но все пак съм подготвил и резервен вариант (при нужда), чрез който мисля прецизно да изрежа дъното на червената звезда,





 :))  и да използвам като светлоотражател тази самозалепваща се алуминиева лента, или сходна със светлоотразителен ефект. ;D И разбира се накрая, плафона(звездата) ще бъде здраво захванат по тънките си ръбчета, със по-рано споделеното от мен, здравозалепващо "магическо" лепило!


 :P Следва продължение...
« Последна редакция: Март 29, 2019, 14:54:27 от Емил »

Март 30, 2019, 11:42:16
Отговор #288

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
:D  Днес бях зарадван, че са се посъбрали малко мои поръчани "сувенирчета" от Русия, които за момента ще трябва да спра да си ги набавям, поради ограниченията от авиационните компании за багаж.



Преди време бях много впечатлен от колегата maini4ka, за споделените китайски линкове за волани с ретро визия,



:o които много ми харесаха,



но също така не ми допадаха и някой елементи от тях. :)) Макар, че като се сетя за последният волан който е на москвича, закупвайки го за да успея да го прибера към България... :o ,



;D едва ли би трябвало да имам толкова много претенции за избор. :)) От Павел знаех, че за кормилният прът на москвич 2140, пасват волани и от останалите модели на марката, а също така и от ЗАЗ и Опел. ::) А благодарение на друг колега(фен на марката) научих, че диаметъра на кормилният прът на М-2140 е: 15,5мм.; с брой на шлиците: 41.След това реших да се насоча в търсенето на някой добре запазен стар волан в България, или такъв който да възстановя , пасвайки според моите представи за интериора на москвича.За мен беше много важна и формата и външният диаметър на волана, поради прекалено ограниченото пространство във купето и за самият водач, :)) на това  приличащо като детска играчка МПС.




За съжаление след няколко месечно търсене, не успях да намеря нещо което да ми хване окото. ;D Наложи се отново да насоча моите усилия извън пределите на България, или по-точно казано"на изток от Желязната завеса". ::) Бях се насочил в търсенето на волан от ЗАЗ и москвич-407, които много ми допадаха като визия. :o Успях да намеря един от М-407 във руският "ОЛХ",



който беше във видимо запазено състояние и на много добра продажна цена. :)) Но докато се договорим на правилният език със собственика, вече беше закупен от друг. ::) Все пак човека успя да намери и да ми предложи също така на добра цена, един оригинален волан от М-400/401, който без да се замисля закупих.



:)) Разбира се, руският пазар разполага със много по-богат избор за оригинални, като за моят москвич волани,



:D но аз прецених, че ще е по-добре да дам по-малко пари, и вкарвайки индивидуализъм,  :))  примесен със повече чувства и емоции (без намесата на "майки") по възстановяването на старият волан. :D Много съм доволен, че успях да намеря и 3-те. липсващи от интериора вътрешни ръчки за москвича.



^-^ Които също не успях да намеря във България, поради липсата на предлагане на каквито и да било интериорни части за М-401.Размера на шлиците на дръжките е същият както при някой от следващите модели москвичи, но захващането е със болче, за разлика от М-401,



и се извършва благодарение на този щифт. :)) Разбира се и това е поправимо, но след като все още се намират на пазара е добре, че успях да си ги набавя, ^-^ без допълниъелно да загрозявам автомобила. ::) Очаквам с нетърпение полета на пратката ми до България, за да имам възможно по-голям избор за  :)) труд и творчество.


 :winktongue: Следва продължение...

Април 01, 2019, 16:03:05
Отговор #289

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
::) Днес продължих със бояджийските дейности.Нанесох няколко слоя лак на капачките на джантите и докато чаках да изсъхнат, реших да продължа със едни табелки които бях започнал по-рано.За начало ги минах отново със водна шкурка и след това полирах.



:o Като тези алуминиеви табелки вече бяха малко окислени, и реших да ги грундирам,



и лакирам



за да се опитам да ги запазя във този им вид, възможно по-дълго време. :) Полирах новата боя и на другата започната от мен емайлирана табелка.





След което я дооформих и също я запечатах дъс няколко слоя лак.





 ;D Както и очаквах, капачките на джантите станаха много грозни. :)) Добре, че се налагаше да пребоядисам само тези вътешни отвори. ::) И не си личи много моят "майсторлък".





 :o Както от самото начало Ви казах, боядисването не ми е силна страна, но със собствени сили и средства, толкова от мен...


 :winktongue: Следва продължение...