Автор Тема: Москвич 401-1954 г. ☭  (Прочетена 113396 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 02, 2019, 15:25:37
Отговор #290

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Днес започнах работа по конструирането и закрепването на подсвета на 5-тата звезда, която ще бъде монтирана на резервната гума на москвича. ;D Ще бъде използвана като габаритна светлина или като 3-ти стоп. :D В зависимост от това колко ярко ще свети светодиода. :) За целта разпробих отвор на капачката на джантата.





 ;D Използвах "моделираното" дъното на отрязано кенче Кока Кола,





което във случая ми служи не като светлоотражател, а като елемент, осигуряващ ми здраво закрепване. :)) След това поставих маншон, който насочва габаритната диодна крушка към отвора на капачката.







 ::) Като осигурява плътно и надеждно влизане на на фасунгата на крушката, и елемениране на подсвета извън звездичката, чрез прецизното уплътняване на възможните пролули извън отвора.





 ;D Една от основните дейности на този маншон е също лесният и бърз демонтаж на капачката(крушката), като избягвам да правя разклонения на ел.връзката, чрез външна букса. :)) След това направих надеждно и здраво захващане на дъното от кенчето Кола,





 :D като използвах планки които натискат максимално плътно дъното към капачката,





 ::)  които бяха захванати с видии.





 ^-^ След това червената звезда беше облепена със двойнозалепващо тиксо,





и залепена на място си на капачката на джантата.





 ::) Единствено ми остава, утре да избера подходящите лед крушки.


 :winktongue: Следва продължение...
« Последна редакция: Април 02, 2019, 15:31:00 от Емил »

Април 02, 2019, 17:25:53
Отговор #291

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Молодец, так держать!

Април 02, 2019, 19:23:09
Отговор #292

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Молодец, так держать!


 ;D Спасибо большое, товарищ maini4ka! :winktongue:

Април 03, 2019, 15:53:52
Отговор #293

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
 ;) Ето, че днес успях да намеря и закупя подходящата за монтаж лед крушка, която освен централно, да разпръсква и странично светлинният поток.





 :D Като приготвих и специален "брониран" (със стоманена оплетка) проводник за монтаж, който ще ме направи малко по-спокоен  :))  , и най-вече при преминаването през места със висок риск от.... ;D





 :o Ето и първият тест на дневна светлина,





 ;D  като много ми хареса и червеното отражение на светлината, по ръба на кръга на капачката. :)) Ще е нужно да обера останалите стружки във вътрешността на звездата, след което следва монтаж.


 :winktongue: Следва продължение...
« Последна редакция: Април 03, 2019, 16:11:07 от Емил »

Април 19, 2019, 17:52:50
Отговор #294

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Наскоро получих покана от приятели за участие в ретро парада във гр.Сливен. :) Аз лично не мисля, че москвича е "достоен" за събитие от такъв мащаб, но поне ще имам възможността да се запозная със нови колеги. :-\ До момента автомобила беше "зазимен" във гараж, и се наложи да го събудя от  :)) зимен сън. ;) За съжаление автомобила не ми беше под ръка , и през изминалата зима не е правено абсолютно нищо по него. :D Запали много лесно, и най-важното е, че нямаше никакви изненади относно неговото състояние. :D За един ден работа успях да заменя джантите,





частично подобрявайки неговият външен вид. :)) На определени участъци от автомобила, реших да поставя указващи страната на производство,стикери.





 :D Като на единият от тях има лека правописна грешка,  :))  но като за мен става... ;) Надявам се да ми стискате палци,  за да не изложа в утрешният ден колегите от общността , и това соц.возило.
 ;D Ето и видео със първото раздвижване на москвича, след дългият му зимен сън.





 :winktongue: Следва продължение...
« Последна редакция: Април 19, 2019, 18:06:31 от Емил »

Април 19, 2019, 18:17:11
Отговор #295

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Брей, в Ямбол до не сте съседи с колегата Димитър с Корвета С3...  :))
Гледам, че се е паркирал там зад теб...

Април 19, 2019, 18:55:59
Отговор #296

Неактивен slikman

  • Публикации: 182
Ей супер значи ще може да видя това интересно возило на живо утре и да се запознаем . Разбира се ако искаш.  O:-)
Peugeot 404 1,6 1962г.
Opel Kadett E 1,6 automatic 1992г.
Nissan Primera WP11 144 SR20DE CVT 1999г.
Nissan Micra K11 1.3i CVT 1999г.
Peugeot 404 1,6 1967г.

Април 19, 2019, 19:06:10
Отговор #297

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Брей, в Ямбол до не сте съседи с колегата Димитър с Корвета С3...  :))
Гледам, че се е паркирал там зад теб...


 ;D Вероятно Корвета е попаднал случайно зад кадър, и се извинявам ако съм загрозил гледката с москвето. :)) Все пак Ямбол е малък град,  ;)  но за сметка на това е пълен със хора със големи сърца.
Ей супер значи ще може да видя това интересно возило на живо утре и да се запознаем . Разбира се ако искаш.  O:-)


 ::) Много се радвам, че ще се запознаем лично!

Април 19, 2019, 22:23:49
Отговор #298

Неактивен Pitar

  • Публикации: 279
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Много добре изглежда с новите джанти :) Само страничните огледала не пасват много, но щом ги смениш ще стане уникален. На снимките се вижда и една Костенурка   :)
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Април 19, 2019, 23:55:42
Отговор #299

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Много добре изглежда с новите джанти :) Само страничните огледала не пасват много, но щом ги смениш ще стане уникален. На снимките се вижда и една Костенурка   :)


 ::) Благодаря Ви колега Pitar!И аз мн.се радвам, че се получи желаният от мен ефект. 8)) Очаквам с нетърпение Павел(старият собственик),да ми направи подходящо захващане за кръгли огледала. ;) Наблюдателен сте за костенурката. ;D Има много интересни открити и скрити съкровища в моят роден град.