Автор Тема: Москвич 401-1954 г. ☭  (Прочетена 112187 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 20, 2018, 22:14:24
Отговор #50

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Умни люде са рекли, че не е толкова важна целта, колкото пътят до нея.

И, като любител на пътеписите, благодаря на колегата Емил за споделената емоция. Човекът вижда във форума сродни души и кому би било по-подходящо да разкаже?

Случаи на форумна графомания се срещат, но тук и дума не може да става.

Поздрав!!!

ПП- Миналата седмица викам на един колега: "абе, онова момче върна ли се от Украйна?". Той кай: "да". След малко му пиша: "ало, бре! Той още в Молдова". :))
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Ноември 21, 2018, 08:11:53
Отговор #51

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Въпреки, че се отклонява леко от темата за Москвича, на мен много ми харесва пътеписа, особено с тези емоционални отклонения. Може би идва и при мен от малко по-авантюристичната ми душа, но целия разказ ми е много интересен. Аз също нямам търпение да прочета за Москвича, но така сякаш се зареждам с нетърпение и накрая ще ми е още по-сладко да прочета за развръзката :)

Ноември 21, 2018, 09:37:01
Отговор #52

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
На мен пък точно историята ми е много интересна. Емиле, пиши заради мен и още няколко човека, на които им се чете. Някаква тъпа суха история - ходих и докарах - не носи никакъв смисъл. В Украйна е интересно - един приятел си докара разни части от там и ми е разказвал. За водката, краставичките и украинките - и там знаем по нещо. Това е живота.
Самият Москвич май ми е най-неинтересен в цялата история. С ладов мотор и модернизирана ходова част на всеки е ясно, че можеш да обиколиш и Европа. Той и така е сигурно на половин милион километра.
Един приятел тоя месец нави 6600 км с Лада 2105 до Москва и Ленинград и после през Централна Европа. Друг приятел, който също някога караше една фантастична 21053, прави страхотни пътеписи във форума на Дачия - с една най-обикновена нова кола е обикалял из Европа, из Кавказ и къде ли не. Да видим аз кога ли ще се пусна с Волгата например. Сигурно като поотрасне детето, ама не пречи да ми се иска примерно да участвам на Горки Класик.
От тая гледна точка ми е приятно да чета - кое как, колко струва и така нататъка. Пък и нека я има съхранена цялата история. Аз отвреме навреме си припомням някои неща покрай собствените ми коли, четейки какво съм писал.
Та така - като ти се разказва, сипи си едно и давай.

Ноември 21, 2018, 09:40:50
Отговор #53

Неактивен wander

  • Публикации: 160
И на мен ми е интересна темата. Поднесена по този начин я прави различна от останалите, а подробното описание на докарването на колата не изключва сетнешната й презентация, която също предполагам очакваме с нетърпение. Надявам се авторът да продължи в същия дух, може би малко по-ускорено според времето си да опише всичко и да видиме колата :)

Ноември 21, 2018, 10:11:26
Отговор #54

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Браво ЕМИЛЕ за страхотния пътепис.........продължавай в този стил.Сигурен съм че всеки един от нас ще изтегли за себе си това което му е нужно за предстоящото му пътуване до някъде.

Ноември 21, 2018, 11:49:16
Отговор #55

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
На мен единствено не ми харесва че няма нито една реална снимка от пътешествието. Всички снимки са примерни, все едно си чул историята и сега я преразказваш. Поне украинските девойки да беше изтипосал, едва ли някой щеше да ги познае.
we all have wings, but some of us don't know why

Ноември 21, 2018, 12:33:06
Отговор #56

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Ако това беше мой пътепис и тези забележки бяха отправени към мен, кълна се, щях да спра да пиша темата на момента. Това е неуважително към автора.
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 12:50:03 от Frysco »

Ноември 21, 2018, 12:37:37
Отговор #57

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
На първо място искам да благодаря на всички колеги за отправените критики,забележки и насърчавания да продължавам смело напред.Също искам за пореден път да Ви се извиня, и най-вече за това,че Ви поставям в положение на разединение.Все пак такава малка общност като нашата е нужно да черпи сили от обединето.Мисля, че е редно да споделя с Вас, че основната причина да започна тази тема, във този така известен и високоуважаван форум във българските ретро среди е, че се надявах историята на този автомобил да се запечата в капсулата на времето.Оставаща следи във бъдещето, с надеждата да бъде предавана и допълвана от поколение на поколение (или от колега на колега), разбира се в комплект с този прекрасен автомобил.Чрез избраният от мен така "цветен" стил, дори и с риск да влезна в ролята на един от Алеко Константовите герои( :winktongue: Бай Ганьо), се опитах да Ви направя максимално съпричастни към историята на това не толкова атрактивно, и с ниска пазарна стойност МПС. :)) Ще си призная, че неизменна част от "играта" ми на думи, беше да изпитам и Вашето търпение, възбуждайки и изпитвайки Вашата съпричастност към подготвителната част на тази история,опитвайки се да Ви предам поне малък стрък от споходилият ме така цветен букет от емоции(негативни/позитивни).От особено голямо значение във цялата тази шарена палитра сътворена от мен, е полагането на основите на доверието, чрез предаването на възможно повече "актуална" информация,носеща ми удовлетворението, че и днес съм успял да помогна на някого, дори и със незначително нещо.Относно споделянето ми на преминатият маршрут (дори и със автобус) мисля, че също би могло да бъде много ценна информация за всеки един бъдещ ентусиаст, готов за такова приключение.Все пак във бъдеще би се разбрало, че това е най-препоръчителният маршрут.Украйна, макар и така огромна държава, използваща справедливата политика за вкарване на "пътният данък"в цената на горивата, но за жалост с ужасна инфраструктура.По случая, ще Ви вметна един от неписаните шофьорски закони който казва, че на непознато място (град) е най-препоръчително да се движим зад таксиметровите автомобили(в случая на автобуса).Така ще сме сигурни, че ще избегнем лошите маршрути(дупки).За в бъдеще мога да кажа, че съм подготвил всеки един издаден ми документ, относно покупката, придвижването и регистрацията на този автомобил.Дори мислех да кача всяка една касова бележка от бензиностанциите в които съм зареждал, (които в последствие се облагат с данък от Агенция Митници)с единствената цел, да Ви направя възможно по-подготвени, или поне информирани.Но да си призная, това разединение което сътворих,сериозно ме обезпокои.Представям си как в бъдеще, споделяйки цялата тази подробна документална и ценова информация, е възможно да се "разсърди" една друга категория от колеги(които се надявам да няма), които са превърнали това наше хоби и страст, в начин на препитание...За пореден път отново се извинявам.С молба към Администратора, ако счете предисторията ми за неуместна, да я коригира (изтрие) !
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 12:46:59 от Емил »

Ноември 21, 2018, 12:49:48
Отговор #58

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Мда, ще пусна още едно мнение, към автора-като писател, на писател, те съветвам най-приятелски, редактирай си изреченията с цел да станат по-кратки и по-ясни. Малко повече излишни думи има... нали ме разбираш, вместо: "Денят беше ясен, слънчев, безоблачен и приятен, а вятъра лек и топъл", може да е просто, "Денят беше слънчев и леко подухваше", от което читателя сам ще се досети за останалото. При положение, че е ясен, очевидно е че и слънчев и безоблачен, а твърде вероятно е да е бил и приятен. По този начин, оставяш за читателя удоволствието да упражнява въображението си, а чрез много думи и излишни описания на всяка една подробност, донякъде го ограничаваш в това.
Това бяха едни от първите критики, които аз получих в писателските си опити и ми бяха много полезни. 


Ноември 21, 2018, 13:35:41
Отговор #59

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
 С риск да ме скастрят ще си кажа мнението.
Ей, не убивайте ентусиазма на човека! Историята за мен е в стила на Алеко, какво че е във форум за коли, не бъдете праволинейни коне с капаци. Давай Емо не им обръщай внимание.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.