Автор Тема: Москвич 401-1954 г. ☭  (Прочетена 112124 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 25, 2018, 21:04:40
Прочетена 112124 пъти

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Здравейте колеги!От скоро съм горд собственик на един от първите автомобили с марката "Москвич", произведен в Московският завод за малолитражни автомобили, за "обикновенното"население в СССР.






Предисторията на тази моя нова страст е много забавна, да не казвам и прекалено налудничева.

Преди година, за първи път видях на живо Москвич от този модел в музей във Киев, и меко казано е, че останах очарован... :winktongue: Или направо влюбен и обсебен от манията да се сдобия с този модел Москвич.



След това се разрових из различни сайтове в които се предлагаше този модел.Като ценови диапазон ми допаднаха най-вече няколко интересни за мен обяви от Украйна. :D За мен не беше важно да открия модел със колекционна стойност, който в повечето време ще събира прахта в моя гараж(поради дифицита на зап.части).А да открия такова произведение което ще мога да радвам себе си и околните извън гаража  ;) , без да се притеснявам за неговата поддръжка.

Разбира се, спрях се на Москвичч, който не е със оригинален двигател, с възможност за употреба в съвременните динамични условия  :)) .
 :P Следва продължение...
« Последна редакция: Октомври 26, 2018, 10:21:30 от dido1903 »

Октомври 25, 2018, 21:17:41
Отговор #1

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Браво, честито! Страхотна придобивка. Дай повече инфо, кога, как го взе, редовни ли са документите, как стои въпроса с вкарването в БГ? И аз гледам доста интересни обяви в руски сайтове, но блумащината и докарването ме отказват.

Октомври 25, 2018, 21:29:14
Отговор #2

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Браво, честито! Страхотна придобивка. Дай повече инфо, кога, как го взе, редовни ли са документите, как стои въпроса с вкарването в БГ? И аз гледам доста интересни обяви в руски сайтове, но блумащината и докарването ме отказват.
Благодаря Ви!Съвсем скоро ще се опитам да ви опиша най-детайлно това мое лудо приключение,разбира се с възможно повече подробности! :)

Октомври 26, 2018, 10:03:42
Отговор #3

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Браво и честито и от мен. Такъв москвич няма в България, знам само за един варненски и този ще да е втория, ако в момента е у нас а не е в чужбина все още. Даже не съм виждал на живо такъв, а се имам за един от най запалените почитатели на марката. И аз искам още данни и информация, ще е много интересно. Със здраве да го караш и дано се видим на някоя сбирка та накрая и аз да видя такъв москвич :)

Октомври 26, 2018, 10:17:54
Отговор #4

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Браво и честито и от мен. Такъв москвич няма в България, знам само за един варненски и този ще да е втория, ако в момента е у нас а не е в чужбина все още. Даже не съм виждал на живо такъв, а се имам за един от най запалените почитатели на марката. И аз искам още данни и информация, ще е много интересно. Със здраве да го караш и дано се видим на някоя сбирка та накрая и аз да видя такъв москвич :)
.........Има такива о то доста.........и в момента се продава такьв в Мобиле......

Октомври 26, 2018, 10:25:26
Отговор #5

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
.........Има такива о то доста.........и в момента се продава такьв в Мобиле......

Последните които бяха в мобилето бяха все от Украйна. Сега гледам има един които пише че бил в София. По принцип вече спрях да гледам обяви защото.........

Октомври 26, 2018, 10:48:32
Отговор #6

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Браво и честито и от мен. Такъв москвич няма в България, знам само за един варненски и този ще да е втория, ако в момента е у нас а не е в чужбина все още. Даже не съм виждал на живо такъв, а се имам за един от най запалените почитатели на марката. И аз искам още данни и информация, ще е много интересно. Със здраве да го караш и дано се видим на някоя сбирка та накрая и аз да видя такъв москвич :)

Благодаря Ви колега!Москвича е стъпил твърдо на българска земя ;) И аз се надявам да се срещнем на някоя сбирка, и като така запален фен на марката да имате възможността да усетите атмосферата на една отминала епоха,  :P  разбира се управлявайки този автомобил.Обещавам в бъдеще, поетапно да качвам възможно повече информация.За първо време искам да опиша възможно най-детайлно приключението което изживях, с надеждата да бъда в помощ на останалите ентусиазирани колеги към такава стъпка.

Октомври 26, 2018, 10:52:39
Отговор #7

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
.........Има такива о то доста.........и в момента се продава такьв в Мобиле......
Да, прав сте!Има предлагане и на нашият автомобилен пазар,но ...... >:( ;)

Октомври 26, 2018, 11:28:15
Отговор #8

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Честито със здраве да се кара и безаварийно.
Имаше такъв в Пловдив с двигател от Лада, ако се не лъжа. Преди десетина години собственикът Краси го продаде и не знам дали е тук още.


Октомври 26, 2018, 12:33:17
Отговор #9

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Здравейте отново колеги!Продължавам своята история, надявайки се да бъде в помощ, и като опит за други колеги, запалени ентусиасти към марката Москвич.Както бях писал вече, успях да открия няколко интересни за мен обяви във 2 по-известни Украински сайта: www.rst.ua , www.auto.ria .Първоначално ми спечели вниманието един прекрасен червено-бял, 100% оригинален Москвич-400.

Който беше реставриран, и на много добра цена.Но както Ви споделих от началото на моят разказ, в мен бленуваше идеята да намеря и закупя такъв модел Москвич, с различни параметри от заводските, и с възможност за ежедневна употреба.Друг от критериите за мен беше, да има редовни документи, със описаните конструктивни изменения. :)) И не на последно място, да има работещ завод, и достъпна магазинна верига дори и в България.
Вторият Москвич на който се бях спрял е точно този, който Ви представям в момента.
Москвич 401-1954г. на производство.
Двигател:ВАЗ-2103; 1,5; 75к.с.
Скоростна кутия: 5-степенна(Фиатовска)
Ходова част: от Москвич 2140(1,5).
 :)  Във бъдеще ще споделя повече информация, за да не развалям последователността на моето приключение.Но за да не изпитвам търпението на колегите, очакващи подробна информация, ще кача няколко Важни документа за такъв тип(конструктивно изменени) автомобили.
На първо място, автомобила който сте харесали, трябва да е минал специална комисия във Украински държавен научно-изледователски ....,и т.н. институт, аналогична на нашите географски ширини-Технотест.
Издават се такива сертификати:






След минаването на тази комисия(желателно е от старият собственик), в Полицията се издава новият образец талон на автомобила, който е малък и само 1 на брой.

Като в него са добавени конструктивните изменения(в очертаният в червено участък):

А старият тип талони, са идентични на старите наши (сиви) хартиени талони, :)) или поне сходни[size=78%].[/size]


 ;) Които все още са актуални и в употреба!


 :winktongue: Следва продължение...