Автор Тема: Москвич 401-1954 г. ☭  (Прочетена 112143 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 27, 2018, 16:08:29
Отговор #80

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Продьлжавай че и аз сьм се запьтил на там за дв. на един мотоциклет...........

Ноември 27, 2018, 17:28:10
Отговор #81

Неактивен Емил

  • Публикации: 207

 :D  Вече москвича беше моя собственост, но не спираше да ме притеснява някакво лошо мое вътрешно предчувствие.Исках да отида до митническата служба на гр.Харков, и да се уверя в безпроблемният си износ.За съжаление така и не успях.Ние със Павел не спирахме да работим по москвича, отстранявайки постоянно изскачащите недостатъци.Павел забелязваше в очите ми моето неспирно претиснение.Обади се на свои приятели с надеждата да ме успокои, но...След един от поредните си разговори, с изписано притеснение на неговото лице ми съобщи, че има закон забраняващ износа на тази кола. :o Аз бях шокиран!Павел запази своето самообладание, и продължи да звъни на своите приятели, търсейки някакво благоприятно развитие на нещата.След това ми каза, че закона им гласи, че автомобили с над 60-сет.годишна възраст се водят със защитен статут като:"Историческо наследство на Украйна".Единственият вариант за да се избегне тази възбрана за износ, щеше да отнеме още една седмица време.Трябваше автомобила да се яви пред специална комисия от Историческият музей в гр.Киев, и същата да бъде благосклонна да издаде документ избягващ жестоките удари на закона.Павел продължи да звъни на приятели, опитвайки се да намери друга, по-благоприятна за нас "вратичка" на закона.Ето, че беше успял!Закарахме москвича във някакъв местен институт, и благодарение на него получихме "експресна" поръчка за документ, който дава оценка за стойността (цената) на автомобиа, и конструктивните изменения, които автоматично изключват МПС-то. от удара на закона!И двамата силно се надявахме този документ да ми бъде в полза:









Като т.5 показва, че автомибила не е "Историческо наследство", а т.6 доказваща цената...









Цена на услугата:12,27лв.(200 гривни)
Според днешният курс:

 :winktongue: Следва продължение...

Ноември 27, 2018, 17:33:40
Отговор #82

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Продьлжавай че и аз сьм се запьтил на там за дв. на един мотоциклет...........
:o  Младене, моля те не бързай.В момента е въведено военно положение в Украйна! :'(

Ноември 27, 2018, 18:28:40
Отговор #83

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
И аз да благодаря на Емил за увлекателния разказ! Всеки може да си извлече сам полезната за него информация. Аз самият през 1989 година, още по времето на СССР купих в Киев две чисто нови Таврии и след ден-два бумащина (простите проблеми се разрешаваха тогава с кутия бонбони, сложните - с бутилка водка) се прибрах поживо-поздраво със съветските номера в Пловдив, а сделката изповядахме на 31.декември прд кмета на едно пловдивско село - тогава кметовете имаха и нотариални функции.

Не си спомням баш такива пътища през Молдова, но ние се прибрахме по маршрут Киев - Кишинев - Букурещ - Русе. Руснаците, които бяха с мен бяха от Иркутск. Единственото "приключение" беше, че спахме една нощ при руски военен пост в Приднестровието. Не са ни спирали или арестували, просто приятелски ни посъветваха да не пътуваме прз нощта.

Изводи досега от Вашия пътепис:

- До Украйна да се ходи със самолет или с кораб (Варна - Иличовск, отскоро Черноморск)
Поромна переправа Чорноморськ - Варна
http://www.navbul.com/bg/main-activities/ferry/index.php

- В Украйна да се пътува заедно с автомобила по ж.п.
Укрзалізниця поїздів ?!?

- по възможност да се търсят автомобили в Одеска област.

Искам да кажа, че си имал голям късмет с "домакина" ти Павел. Извън големите градове е останало от СССР времената едно известно уважение към "интуристов" (чужденците), което помага определени административни затруднения да бъдат решавани по-лесно в присъствието на иностранец.

Заедно с колегите очаквам с интерес финала на пътеписа, дано да е с хепи енд. Българската бюрокрация е по-непредсказуема от украинската!


Ноември 27, 2018, 20:01:43
Отговор #84

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
И аз да благодаря на Емил за увлекателния разказ! Всеки може да си извлече сам полезната за него информация. Аз самият през 1989 година, още по времето на СССР купих в Киев две чисто нови Таврии и след ден-два бумащина (простите проблеми се разрешаваха тогава с кутия бонбони, сложните - с бутилка водка) се прибрах поживо-поздраво със съветските номера в Пловдив, а сделката изповядахме на 31.декември прд кмета на едно пловдивско село - тогава кметовете имаха и нотариални функции.

Не си спомням баш такива пътища през Молдова, но ние се прибрахме по маршрут Киев - Кишинев - Букурещ - Русе. Руснаците, които бяха с мен бяха от Иркутск. Единственото "приключение" беше, че спахме една нощ при руски военен пост в Приднестровието. Не са ни спирали или арестували, просто приятелски ни посъветваха да не пътуваме прз нощта.

Изводи досега от Вашия пътепис:

- До Украйна да се ходи със самолет или с кораб (Варна - Иличовск, отскоро Черноморск)
Поромна переправа Чорноморськ - Варна
http://www.navbul.com/bg/main-activities/ferry/index.php

- В Украйна да се пътува заедно с автомобила по ж.п.
Укрзалізниця поїздів ?!?

- по възможност да се търсят автомобили в Одеска област.

Искам да кажа, че си имал голям късмет с "домакина" ти Павел. Извън големите градове е останало от СССР времената едно известно уважение към "интуристов" (чужденците), което помага определени административни затруднения да бъдат решавани по-лесно в присъствието на иностранец.

Заедно с колегите очаквам с интерес финала на пътеписа, дано да е с хепи енд. Българската бюрокрация е по-непредсказуема от украинската!
Аз също Ви благодаря колега maini4ka!За това, че и Вие споделихте Вашата история!Линка който предложихте е много полезен. :)) Аз макар, че разполагах с над една година време, не успях да открия споделената от Вас , така важна информация!Наистина имах огромен късмет, и най-вече, че имах възможността да срещна хора като Павел.Дори и за миг, той не си е и помислял да ми навреди или изостави.До последно си удържа на думата!Дано моята история да вдъхне кураж на колегите, и да им припомни да не забравят да вярват в доброто...
« Последна редакция: Ноември 27, 2018, 20:10:25 от Емил »

Ноември 27, 2018, 20:12:11
Отговор #85

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Направо ме отказа .... по-добре от Австралия или ЮАР да си купя. :))
retrobs.com

Ноември 27, 2018, 20:20:22
Отговор #86

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Направо ме отказа .... по-добре от Австралия или ЮАР да си купя. :))
:))  хаха
 ;) Ще ни разказвате интересни истории за кенгурата и маймунки, а ние ще се ядосваме, че сме видели само някакви си украинки... :winktongue:

Ноември 27, 2018, 21:34:57
Отговор #87

Неактивен nosleto

  • Публикации: 115
На мен историята много ми харесва честно казано! Не е изсипана набързо и лично на мен ми е доста интересно, какво още се е случило и какво ще се случи. Иначе мисля няма да има разсърдени ако видим и някоя украинка  >:D  ;D
Wartburg 353W 1988-2006 R.I.P.
Renault 19 1991-2010 R.I.P.
BMW 318I 1985 - 2010 new owner
Renault 19 1995-2010 new owner
Skoda Favorit 1995-2020 R.I.P.
Citroen Berlingo 2002- 2015 R.I.P.
Renault Megane 2004- 2022 R.I.P.
Mazda CX-7 2.3 Turbo 2008- 2022 R.I.P.
Mercedes Benz E300TD 1998-
BMW e34 520i 1994-
Opel Astra F Caravan Sport 1.8 16v 1997-

Ноември 27, 2018, 22:38:54
Отговор #88

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
…направо като разказите с продължения едно време във вестниците.

Ноември 27, 2018, 22:55:43
Отговор #89

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Аз също Ви благодаря колега maini4ka!За това, че и Вие споделихте Вашата история!Линка който предложихте е много полезен. :))

Вероятно имаш предвид информацията за ферибота?!?  За да е пълна информацията, ето и ценоразписа:



Ако търсите Варна - Иличовск няма да го намерите. Одеското пристанище Иличовск (кръстено на Владимир Илич) беше десъветизирано от украинските власти, и сега е просто Черноморск...
« Последна редакция: Ноември 27, 2018, 23:01:40 от maini4ka »