Автор Тема: Москвич 401-1954 г. ☭  (Прочетена 112108 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 29, 2018, 08:10:37
Отговор #150

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Младене ,недоглежaш , мотора си е класиката с веригата. ;) :)
                                                             КИРЧО.....Прав си...недоглеждам.   Не удрят тези на двигателя с ангр. ремьк

Декември 29, 2018, 10:50:59
Отговор #151

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Eмо , честито Рождество от мене , да си монтираш стандартен ладов електрически вентилатор , барабар с дифузора.
Малко щe го попрепавиш , ето така:
 :D
[/quote]

Честито рождество и на Вас колега fulcrum , както и на всички останали!За съжаление стандартният ладов вентилатор не успяхме да съберем.Приятелите от форума направиха истинско произведение на изкуството, преработвайки дифузьора със пистолет за горещ въздух на "западен" вентилатор за предно разположение. :( Който в последствие не беше монтиран, поради ограниченото пространство. ;D  Вентилатора е толкова мощен и със висок дебит на въздуха, че при сработване се усеща силната му подемна сила, даваща допълнително ускорение на москвича! :)) :))  Благодаря Ви за съвета, и желанието Ви за помощ (което изобщо не ми е излишно)!

Декември 29, 2018, 11:00:24
Отговор #152

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
На този дв. ВАЗ 21-05 НЕ Е възможно клапаните да ударят главата.Късал съм ремък при 140 км. в час и................няма проблем.


Ето, че дадохте добра идея за следващият двигател на москвича, за което Ви благодаря колега тетевен ! Весели празници!

Декември 29, 2018, 15:17:59
Отговор #153

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
 :D Ето, че след щателната проверка на българските митнически служби, и след предоставянето им на всички нужни документи, вече разполагах със така дългоочакваната митническа декларация! ;) Като искам да Ви потвърдя, че по-рано споделеният от мен линк (със митническият калкулатор), работи със 100% точност.





 ;D  Ура!  :D  Вече имах статута на "Разрешен режим", и можех да стартирам всички останали процедури.


Заплатих нужната Екотакса.





И направих българска застраховка "Гражданска отговорност", след което се явих на комисията от "Технотест",





която одобри техническото състояние, узаконявайки всички изменения.След което ми беше издаден сертификат от ДАИ,





даващ ми правото да продължа с регистрацията на автомобила в КАТ.
 ;) През цялото време не спирах москвича от движение,





тествайки  :))  новият "банан" (на успокоителя на агренажната верига), във нашите меки зимни условия.
 :D :D :D  И най-после, след двумесечно бягане по институциите, настъпи моментът да се явя пред КАТ!


 :winktongue:  Следва продължение...

Декември 29, 2018, 16:41:50
Отговор #154

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
 ::)  Разбира се и във КАТ не минаха прекалено бързо нещата, както повеляват българските традиции. ;) Аз вече бях въоръжен със пълният комплект от нужната ми за регистрация, документация.





 ;D  Или поне силно се надявах да е така...
 ::)  Очаквано от мен се оказа, че украинските документи са непознати за КАТ, и разбираемо за мен, служителите се погрижиха всичко да бъде изрядно при допускането им за регистрация на това превозно средство. C:-)
 ;D Аз както винаги, въоръжен с моето търпение и оформил всички ми нужни документи, вече се намирах пред техническият пункт(канала) за проверка на КАТ.





Всичко мина успешно и отговарящо на техническите изисквания. ;) Забавното за мен беше, че след няколко дена отново трябваше да премина през това помещение, където беше нужно да представя своето превозно средство пред специална комисия. C:-)
 :o При явяването ми в уреченият ден, бях много приятно изненадан. :)) След като се заговорихме с останалите чакащи шофьори на опашката, и обсъждайки защо ни караха да минаваме повторно. ;D Оказа се, че 64-ри годишният автомобил, чакаше наравно своят ред на опашката сред "нови",или до 5-годишни автомобили.Никой не беше запознат какви манипулации ще се извършват от тази "специална" комисия, и търпеливо чакахме своят ред.При влизането ми в помещението, отново автомибила беше обстойно проверен за неговата идентефикация и техническо състояние. ;D Спомням си как единият инспектор се шегуваше със друг, казвайки му да закачи и моят автомобил на компютъра,  :winktongue:  проверявайки софтуера му. ;D Разбира се всички отново бяха впечатлени от присъствието на тази стара антика, пропускайки ме с пожелания да я съхранявам, пазейки я като свое дете. ;)
 :D Ето, че след трети заход на "канала", вече получих правото си да получа своите нови регистрационни номера!





 ;D  Като символиката във буквите на номера е:





У -  :D  разбира се Ямбол "е града"





АХ - Харков





Според старите регистрационни номера.
 ^-^  Жалко, че нямах късмета да пренаредя и цифрите според годината на производство (1954). :)) Павел(бившият собственик) беше много радостен от този факт.
 :o Ето и новите ми български талони,





които за жалост не са толкова красиви и практични като старият украински...





 :o Бях силно изненадан от новото си "европейско" наименование на моят автомобил: MOSKWITSCH


 :winktongue: Следва продължение...
« Последна редакция: Декември 29, 2018, 16:45:34 от Емил »

Декември 29, 2018, 17:24:10
Отговор #155

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Честито на патерица, така да се каже, тъй като не знам кога във времето се е случило това :) Интересно ми е, ако Павел е споделил оригиналните калници ли са раздувани, или са правени напълно нови, а също така как гледат на подобни именения в Технотест.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 29, 2018, 17:50:11
Отговор #156

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Честито на патерица, така да се каже, тъй като не знам кога във времето се е случило това :) Интересно ми е, ако Павел е споделил оригиналните калници ли са раздувани, или са правени напълно нови, а също така как гледат на подобни именения в Технотест.



Благодаря Ви колега krankenstein , с пожелания за весели празници! :D Калниците са раздути със около 10 см., за да съберат избраната от Павел нова ходова част от Москвич 2140.





След което ги е калайдисвал. :)) Помня, че ми връчи като подарък едно метално приспособление с формата на лъжица, с която да продължавам тази защитна традиция. :( За жалост не съм запознат с извършването на тази манипулация. :)) Ако се одобри от колегите от общноста, и при нужда ще търся роми калайджии (казанджии) за помощ.Изглежда, че и украинската комисия има прекалено високи критерии и изисквания за такива доработки, изцяло съвместими с европейските.Което потвърждава гладкото и безпроблемно преминаване на българската комисия: "Технотест".
« Последна редакция: Декември 29, 2018, 17:57:14 от Емил »

Декември 30, 2018, 19:41:38
Отговор #157

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Значи какво има тук?Купе на Москвич 401,за което не се знае колко е вярно с оригинала,с двигател на ВАЗ,ходова част.....някаква,и доста неща....някакви..... :o
Това ми напомня на оня Мерцедес Русенско-Кубратския,който въобще не е Мерцедес,както се оказа впоследствие....
Иначе историята,разказана от Емил е поучителна и осведомителна (ако някой реши да си купува кола от Украйна),за което му благодаря!
Сигурен съм,че емоционалната връзка,която е създадена в премеждията относно придобиването на конкретния автомобил и докарването му до БГ го прави "член на семейството" какъвто е бил (доколкото разбирам)  и за предишният му собственик.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Декември 30, 2018, 19:58:59
Отговор #158

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Значи какво има тук?Купе на Москвич 401,за което не се знае колко е вярно с оригинала,с двигател на ВАЗ,ходова част.....някаква,и доста неща....някакви..... :o
Това ми напомня на оня Мерцедес Русенско-Кубратския,който въобще не е Мерцедес,както се оказа впоследствие....
Иначе историята,разказана от Емил е поучителна и осведомителна (ако някой реши да си купува кола от Украйна),за което му благодаря!
Сигурен съм,че емоционалната връзка,която е създадена в премеждията относно придобиването на конкретния автомобил и докарването му до БГ го прави "член на семейството" какъвто е бил (доколкото разбирам)  и за предишният му собственик.
                                                          С изключение нз дв. и трансм.исията всичко друго е вярно.По визията на купето само калницйте са разширени.Вьтре промени няма.

Декември 30, 2018, 20:02:09
Отговор #159

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ами,мисля,че това е достатъчно за да се нарече реплика.
retrobs.com