Автор Тема: Москвич 401-1954 г. ☭  (Прочетена 112140 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 03, 2019, 10:27:22
Отговор #190

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Първият беше в час. Прати ми 2-3 сметки в долари, евро и техните денги. Но този сега ми се струва добродушен, но е зле положението. Имал карта виза, нямал PayPal, 1 седмица пуска обява, а в неговата обява на плащане ми пише ДРУГ МЕТОД. Опитвам се да му обясня, че нещо не е попълнил, обаче... Сега на обявата пише продадено, а на статус-не платено. Утре ще видя дали са ми дръпнали пари от картата и ще му пиша. А 2 дни му обяснявам, че трябва да напише на пакета като праща, че е подарък, да не го обмитят и задържат на границата. Той си мисли, че искам да ми го прати безплатно. Явно аз не мога да му обясня правилно на английско-руски какво искам, че с английския той не се оправя добре, а аз с руския :)

Колега Емил, имах предвид, че ако дойде ще пусна тема за покупката, а не за начина на закупуването й :)


 ;) Все пак Ви благодаря за споделената информация. ::) И всички ние ще очакваме с огромно нетърпение да прочетем Вашата нова тема!

Януари 03, 2019, 11:17:02
Отговор #191

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
 :) Старата година за пореден път се "изтъркули" неусетно бързо, а аз пропуснах да актуализирам информацията си, нулирайки своят километраж. ;) За мен точно тази информация е най-важна, защото благодарение на максималното изминато разстояние от москвича, аз ще съм все по-близко до своят първаночален замисъл.Замисъл който ме накара да избера точно този автомобил, даващ ми сигурността и възможността да му се радвам извън моят гараж (а не пазейки го само за определени мероприятия през годината).Странствайки къде ли не по така интересният и изпълнен с невероятни хора и приключения свят!Пожелавам си през тази нова година, да успея многократно да надхвърля изминатите километри от предходната.Търсейки нови върхове за покоряване, запознанствата чрез които намирам толкова много нови приятели, и най-вече събиране на много положителни емоции, които в последствие се надявам да придавам и на всички Вас!Това са част от последните ми миналогодишни снимки,







които реших да Ви споделя. :)) След което Москвича беше прибран на топло и подготвен за своят зимен сън.



За съжаление в момента не разполагам със свободно време за да правя каквото и да било по него, за това ще го оставя малко да си почине от мен :))  , стягайки се за предстоящият нов, надявам се изпълнен с толкова много приключения сезон.

Изминато разстояние: 320км.

Изминато разстояние през 2018г.- 2970км.

:winktongue:  Следва продължение...
« Последна редакция: Януари 03, 2019, 11:30:22 от Емил »

Януари 03, 2019, 11:47:35
Отговор #192

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
За ресто мод идеята си е чудесен проект, единствено бих предпочел ако беше и кабрио, за да бъде още по-силна тръпката :) Колите са за да се карат, аз съм имал дори по-голям годишен пробег с моите класики, включително и в съседни страни, но все пак моите не са с чак толкова ретро визия - най-старата е от 1974, аз си падам повече по спортното излъчване за участия в наши и международни ралита. На москвича пожелавам много безаварийни километри и да става все по-надежден за дълъг път, а по визията аз бих променил само страничните огледала - по-биха му отивали някакви хромоирани, примерно кръглите от първите модели Жигули.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 03, 2019, 12:49:26
Отговор #193

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
За ресто мод идеята си е чудесен проект, единствено бих предпочел ако беше и кабрио, за да бъде още по-силна тръпката :) Колите са за да се карат, аз съм имал дори по-голям годишен пробег с моите класики, включително и в съседни страни, но все пак моите не са с чак толкова ретро визия - най-старата е от 1974, аз си падам повече по спортното излъчване за участия в наши и международни ралита. На москвича пожелавам много безаварийни километри и да става все по-надежден за дълъг път, а по визията аз бих променил само страничните огледала - по-биха му отивали някакви хромоирани, примерно кръглите от първите модели Жигули.


:) Благодаря Ви за така хубавите пожелания и съвети колега krankenstein! Между другото в момента огледалата на москвича са от Таврия.В миналото са му били монтирани и класически модел ладово огледало,




но като че ли не изглежда много добре. ;D Все пак времето ще покаже как ще се промени визията, като няма да спирам да се уча от споделеният от всички Ви опит!

Януари 03, 2019, 15:11:22
Отговор #194

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Имах предвид кръглите огледала от първите серии Жигули:


Също подходящо ми се струва огледало от Газ 21 със стойка за закрепване на рамката, за да не се дупчи излишно вратата, стига да се намерят такива... аз лично съм виждал само веднъж ново на битака, но не знам защо не го взех - май ми се стори някакво менте, понеже беше много леко пък после се усетих, че вероятно оригинално са си били алуминиеви :)


Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 03, 2019, 16:34:16
Отговор #195

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Имах предвид кръглите огледала от първите серии Жигули:
Също подходящо ми се струва огледало от Газ 21 със стойка за закрепване на рамката, за да не се дупчи излишно вратата, стига да се намерят такива...  :)


 ;D Жигулските огледала изглеждат много красиво! ;) Или поне съм открил един "екземпляр" на който са паснали много добре. :winktongue: Предполагам, че и на Вас ще се харесат, имайки в предвид Вашите предпочитания и спортният "ентусиазъм" на този автомобил. :))



Януари 03, 2019, 19:12:28
Отговор #196

Неактивен RAPTOR

  • Публикации: 18
И аз съм слушал няколко истории за некоректни търговци от други страни и за това реших да попитам дали Павел би се съгласил да изпрати нещо по пощата.  Нека да изчакаме да мине 8-ми и той да провери как стои въпроса с техните пощи и ще го мислим пак.

Януари 04, 2019, 10:18:17
Отговор #197

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
БРАВО, увлекателна е цялата история... несравнима с някоя друга:)

Ето това съм запаметил на компютъра, не е ли като твоя?


Януари 04, 2019, 11:15:28
Отговор #198

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182

 ;D Жигулските огледала изглеждат много красиво! ;) Или поне съм открил един "екземпляр" на който са паснали много добре. :winktongue: Предполагам, че и на Вас ще се харесат, имайки в предвид Вашите предпочитания и спортният "ентусиазъм" на този автомобил. :))



Интересно с какъв мотор ли е този екземпляр? Добре са го преработили, удължили са торпедото за сметка на кабината... но аз харесвам максимално близки до оригинала бегачки, макар и реплики. Хот-родите са друга тема, не моята :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 04, 2019, 20:10:44
Отговор #199

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
И аз съм слушал няколко истории за некоректни търговци от други страни и за това реших да попитам дали Павел би се съгласил да изпрати нещо по пощата.  Нека да изчакаме да мине 8-ми и той да провери как стои въпроса с техните пощи и ще го мислим пак.


А за кой град в България трябва да бъде пратката? Прочетох от колегата wander ,че има специфични тънкости които е препоръчително да се ползват.Като една от тях е, че пакета трябва да е изпратен под формата на"подарък". Научавайки с времето тези особености, все повече се безпокоя от поетият от мен и Павел ангажимент.Все пак аз залагам с името си на неговата лоялност, но ако все пак се получи нещо с пакета по трасето до България.Има вероятност колегите в бъдеще, виждайки моят автомибил, да го оприличават или знаят, че е на Емил-мошеника. :o  Ако все пак Ви устрои цената, ще предупредя Павел да направи снимки на това което е изпратил, и издадените документи.Съжалявам, че така Ви пиша, но не бях обмислил и този вариант.Все пак не се познаваме.