Автор Тема: Москвич 401-1954 г. ☭  (Прочетена 112085 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 04, 2019, 20:21:04
Отговор #200

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
БРАВО, увлекателна е цялата история... несравнима с някоя друга:)

Ето това съм запаметил на компютъра, не е ли като твоя?




Благодаря Ви колега yoz!Радвам се, че историята ми е грабнала Вашето внимание и, че Ви е харесала. :)) Да, това е идентична марка и модел на моят автомобил.Помня, че доста време преди да замина за Украйна, си го наблюдавах переодично. ;D Но и колкото и пъти да отварях обявата, така и не успях да получа нужната ми емоция за да се втрогна, спирайки ме на този проект. ::) Помня, че беше с двигател на 408, клипче , че дори и се движи, и дори някаква предполагаема калкулация за документалните разходи в бъдеще.

Януари 04, 2019, 20:31:54
Отговор #201

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Интересно с какъв мотор ли е този екземпляр? Добре са го преработили, удължили са торпедото за сметка на кабината... но аз харесвам максимално близки до оригинала бегачки, макар и реплики. Хот-родите са друга тема, не моята :)


 ;) Реших да се пошегувам със Вас. Имах предостатъчно време да прегледам толкова много москвичи в интернет, докато се извърши реалното ми заминаване за Украйна. :D Дори имам чувството, че съм прегледал почти всички движещи се в днешно време московски "екземпляри".Москвича на клипчето е със V8 двигател на BMW.И на мен не ми допада, че толкова много се е отдалечил от първоначалната си визия, но със такъв двигател е добре, че все пак изобщо е успял да го събере.Най-забавният "екземпляр" който съм виждал е едно ръждиво купе от москвич, поставено на рама, двигател и шаси от Лада-Нива. :)) Дори си имаше и регистрация.
« Последна редакция: Януари 04, 2019, 20:36:09 от Емил »

Януари 10, 2019, 18:09:28
Отговор #202

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
.


Колега RAPTOR , днес Павел ми отговори на Вашият въпрос , за цените на пощенските услуги за пакети към България.Като във първото съобщение Павел дава като пример за един ключ(ръчка) за отваряне на предният капак на москвича, която забравих там.С цената на пакета от 15$.




Като следващото съобщение, доколкото разбирам е някаква по-евтина услуга, но за по-малък пакет.



Вие решете какво да правите.Ще се радвам ако съм Ви бил полезен!
« Последна редакция: Януари 10, 2019, 18:31:13 от Емил »

Януари 10, 2019, 18:33:25
Отговор #203

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
 :)) :)) :))
Абе , искам и аз парцел! Ще наема няколко души с качулки да го изорат....  :)) :)) :))
С тоя превод от руски ,направо не знам как си оживял!  А ,че и кореспонденция водиш.  :)) :)) :))

Януари 10, 2019, 18:40:03
Отговор #204

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
:)) :)) :))
Абе , искам и аз парцел! Ще наема няколко души с качулки да го изорат....  :)) :)) :))
С тоя превод от руски ,направо не знам как си оживял!  А ,че и кореспонденция водиш.  :)) :)) :))
:D ;D хихи
 ;D  Ами да си призная, аз за ЗИМ или ЗИС бях тръгнал към Украйна, но се върнах със Москвич. :winktongue:  Но при такъв превод, е в рамките на нормалното...  :)) :)) :))

Януари 10, 2019, 21:32:11
Отговор #205

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Колега Емил, давай без превод пък кой разбрал-разбрал. Ето част от моята кореспонденция. За пратка над килограм около 24 долара по земя (670 гривни):

от 05.01.2019г:

Здравствуйте! Сегодня получил перевод, спасибо. Но из-за очередей в банке не успел на почту, сегодня сокращенный день был. В понедельник у нас выходной (Рождество Христово), почта не работает. Так что отправлю во вторник


от 09.01.2019г:

Здравствуйте! Сегодня отправил посылку.
В декларации указал 15$ как Вы просили.
Отправка получилась дороже чем я рассчитывал, 670 грн.
Вот трек номер для отслеживания посылки: ....................
Сайт Укрпочты: https://ukrposhta.ua/
На главной странице есть поле для отслеживания.


и от 09.01.2019г:

Здравствуйте! Поздравляю с Днем Рождения! Желаю крепкого здоровья и успехов во всех делах. Я думаю не стоит ничего доплачивать. Тарифы почты с 01.01.2019 подорожали, поэтому так получилось. Я отправлял наземной почтой, если бы была авиа почта, было бы еще дороже..............
« Последна редакция: Януари 10, 2019, 21:37:07 от wander »

Януари 10, 2019, 23:27:38
Отговор #206

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Колега Емил, давай без превод пък кой разбрал-разбрал. Ето част от моята кореспонденция. За пратка над килограм около 24 долара по земя (670 гривни):

Сайт Укрпочты: https://ukrposhta.ua/

Благодаря Ви колега wander , за споделената кореспонденция и така важна за останалите колеги информация.И честит рожден ден,"на патерици"!Радвам се, че при Вас вече има индикация за раздвижеане и на втората Ви поръчка и , че за пореден път сте попаднали на честен и коректен украинец.На мен цялата тази "схема" ми изглежда доста сложна.Но и да си призная, че очаквах, че тарифите ще са по-големи.Надявам се,че цялото това напрежение в самото чакане и неизвестността, ще носят само положителни емоции на Вас и всички останали, при получаване на дългоочакваната си пратка. :D Или "парцел"...

Януари 10, 2019, 23:36:51
Отговор #207

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
.

Януари 11, 2019, 00:56:49
Отговор #208

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Благодаря за Рождения ден :) Пратката ще ми е закъснял подарък (ако не я потурчат по култовите укринско-молдовско-румънско-български пощи) от коректен украинец :) Иначе забравих да добавя нещо важно. За превод от 79 долара ми взеха 11 долара от Уестърн Юнион и другата тънкост е, че ги изчисляват по украински, а не български курс. Не знам защо и как точно, но резултатът е, че не плащам еквивалента на тях в БГ лева, а повече, защото примерно ако тук доларът е да речем 1,70 лева, в Украйна бил 1,90 лева. Т.е. ми взеха примерно 10-15 лева отгоре. Хубавото е, че момчето се съгласи в бъдеще ако си харесам нещо срещу скромна сума отгоре да го питам дали може направо той да го купува и праща, за да не оцеля мина. Но за сега не мисля да се възползвам, просто като вариант. Че вече надценката ми с преводи, доставки, комисион ще ми стане над двойна.

Януари 11, 2019, 17:54:10
Отговор #209

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Благодаря за Рождения ден :) Пратката ще ми е закъснял подарък (ако не я потурчат по култовите укринско-молдовско-румънско-български пощи) от коректен украинец :) Иначе забравих да добавя нещо важно. За превод от 79 долара ми взеха 11 долара от Уестърн Юнион и другата тънкост е, че ги изчисляват по украински, а не български курс. Не знам защо и как точно, но резултатът е, че не плащам еквивалента на тях в БГ лева, а повече, защото примерно ако тук доларът е да речем 1,70 лева, в Украйна бил 1,90 лева. Т.е. ми взеха примерно 10-15 лева отгоре. Хубавото е, че момчето се съгласи в бъдеще ако си харесам нещо срещу скромна сума отгоре да го питам дали може направо той да го купува и праща, за да не оцеля мина. Но за сега не мисля да се възползвам, просто като вариант. Че вече надценката ми с преводи, доставки, комисион ще ми стане над двойна.

Благодаря Ви за пореден път колега wander , за всичката тази полезна информация! ;) Продължавам да Ви стискам палци, и дано възможно по-скоро да получите своят дългоочакван "подарък".Наистина, цялата тази "процедура" е много сложна и рискова. ::) Мисля, че е крайно време да обеденим усилията си и да намерим някой по-нормален, и нискорисков вариант.Дори и възможността, колеги да отскачат переидично до Одеса. ;D Вече има доста украинци които работят сезонно в България. :D Възможно е да се намерят и сред тях готови за определени "услуги". :)) Представям си гледката в багажното отделение, на автобуса от Украйна. :o Сред всичкият багаж, натъпкани и калници, брони, кардани и някой друг двигател. :))