Автор Тема: Москвич 401-1954 г. ☭  (Прочетена 112098 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 09, 2019, 18:48:37
Отговор #220

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Точно това е , чене съм член и не искам да съм . Значи ще им звънна на хората понеделник за да разбера как седят нещата. Благодаря ви за информацията !

Февруари 09, 2019, 19:29:18
Отговор #221

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Точно това е , чене съм член и не искам да съм . Значи ще им звънна на хората понеделник за да разбера как седят нещата. Благодаря ви за информацията !



Винаги ще се радвам ако чрез споделена от мен информация, успея да помогна на някого, дори и ако е само на Вас.Тази "опция" я открих отдавна, благодарение на ценната информация във нашият форум, във един друг раздел.Реших да я споделя още веднъж тук и се радвам, че е имало смисъл да го направя.

Февруари 10, 2019, 01:09:54
Отговор #222

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Мисля, че информацията по този казус е непълна. Доколкото знам, такива облегчения има и в други държави, но там категорично не можеш да караш колата си освен по ретро мероприятия, или класик ралита с такава застраховка. Как стои въпросът тук, пояснено ли е някъде, описано ли е под някаква форма в полицата на "Булстрад"? Аз карам старата си кола сравнително активно, 2018 съм минал малко под 2000 км, ама ми се е случвало да врътна и 7000, много от колегите също си ползват активно колите. Да не се окаже в един момент, че при настъпило застрахователно събитие, тази застраховка не важи!

Февруари 10, 2019, 08:42:18
Отговор #223

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Адаш, това вече беше дискутирано - нямаш ограничение да караш автомобила си по пътната мрежа. И има логика колкото искаш. Всякаква. Първо, тези "стари",  ретро, полу-ретро, праисторически и т.н. автомобили настина въртят малко километри и не се карат с 250 по магистралите. И в повечето случаи наистина се "пазаят" от собствениците си. Независимо къде се управляват. Така, че с тези коли рискът от настъпване на т.нар. застрахователно събитие е по-мълък.  И второ, до момемнта в който застраховката се прави на автомобила, а не на водача, печалбата на застрахователите си е ... при тях. Дори и с тези 80-90 лева. ПС. Адаш, отговорът на въпроса дали да се слагат каските го знаем  ;D.   
« Последна редакция: Февруари 10, 2019, 08:49:02 от Nik1600GT »

Февруари 10, 2019, 10:29:35
Отговор #224

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Мисля, че информацията по този казус е непълна. Доколкото знам, такива облегчения има и в други държави, но там категорично не можеш да караш колата си освен по ретро мероприятия, или класик ралита с такава застраховка. Как стои въпросът тук, пояснено ли е някъде, описано ли е под някаква форма в полицата на "Булстрад"? Аз карам старата си кола сравнително активно, 2018 съм минал малко под 2000 км, ама ми се е случвало да врътна и 7000, много от колегите също си ползват активно колите. Да не се окаже в един момент, че при настъпило застрахователно събитие, тази застраховка не важи!

Благодарности на колегата Nik1600GT , че внесе повече разяснения относно този казус!Колега michev , и по думите на г-н.Александър Каменов (Председател на техническата комисия на БАК"Ретро"), ограничение за движение през периода на застраховане няма.Вероятно декларацията с която удостоверяваме, че няма да ползваме нашето МПС за ежедневен транспорт,и редица други фактори, може би отварят някаква законова вратичка и изчислен от застрахователят риск,позволяваща ни тази цена. Застрахователната полица на ЗК"Булстрад" няма вписани ограничения, и не се отличава с нищо друго (с Вашата полица в момента), освен със по-ниската си цена.Не мога да кажа какво се случва при настъпване на "застрахователно" събитие, и дали има разлика във степента на покритието на щетите, в сравнение със "нормалните" застрахователни полици на същото застрахователно дружество.Възможно е и някой друг колега да сподели своят опит, внасяйки ни повече разяснения.

Февруари 27, 2019, 23:11:35
Отговор #225

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
 ;) Здравейте отново колеги!Със посрещане на първите топли и слънчеви лъчи, напомнящи за предстоящият край на зимата, аз реших да си подготвя някой аксесоари за москвича. ^-^ За съжаление през този зимен сезон, нямах никакво време да се занимавам със автомобила.Като мисля, през топлите месеци да му се порадвам във състоянието което го закупих от Павел (старият собственик), а в краят на годината да планирам по-сериозни дейности, свързани със съхранението и "ъпгрейда" на москвето.Като за начало, реших да приема съвета на колегата krankenstein , за подмяна на страничните огледала със кръгли, даващи по-завършена визия на москвича( като ретро автомобил). :)) И да допълня, че ако нещо не се получи...., той е виновен. ;D









 ::) Намерих много атрактивни обяви за огледала от ВАЗ 2101.







 :o Обаче сърце не ми даде, да закупя такъв комплект и да го съсипя. ^-^ Все пак по автомобила има доста доработки, и със сигурност ще се наложи някаква манипулация на огледалата, за да успея да ги монтирам по предназначение, а не само за декорация.




 :D  Успях да открия един подходящ "тестови вариант" огледала,







които спокойно ще мога да опитам да им измисля подходящо захващане за монтаж. :))







 ;D Разбира се, без да се притеснявам от рязане и цялостно им съсипване.







 :D  Все пак, цената на комплекта е 12лв.







Със Павел продължаваме да поддържаме връзка.Макар, че вече москвича (Чарлик) е далеч извън пределите на неговата родина, той си остава част от неговото семейство.Той и неговото семейството не спират да се интересуват от състоянието на своята"рожба", и вероятно със въздишка си припомнят времето, през което са дарили със собственото си сърце и душа, на този уникален автомобил. ::) Интересното е, че след като споделих с Павел моята идея за монтажа на тези класически огледала, той категорично ми каза, че ВАЗ-овските няма да паснат без рязане и вероятно грозно, от мен преправяне. :)) Но след като му показах "тестовите" си огледала, явно се притесни още повече, че ще "оклепам" нещо... :D Тои ми предложи да ми направи едно комплектче със ръчно изработени от него стойки от полирана неръждавейка, които ще заменят тези в момента, които са от Таврия.Вероятно ще има и същата ръчка отвътре, служеща за вътрешен реглаж на огледалата. ::) Много ми е неудобно, че ще го ангажирам със допълнителни дейности, но не мога да му откажа неговото неустоимо предложение. :) Не съм Ви споменавал до сега, че едно от допълнителните му "гаражни" занимания(за допълнителни доходи) е изработка на рицарски доспехи.Във Украйна има официални спортни събития със рицарски битки.Като този спорт е толкова развит, че дори има и световно първенство. ;D Разбира се, бронировката на рицарите не е само за показ, а за яки, и близки до реалните битки манипулации.Споделям Ви едно примерно клипче, за да добиете представа:







 :D  Вероятно през всичките тези години, докато е поддържал москвича, е придобил тези прецизни "тенекеджийски" умения.Невероятен човек, със златно сърце и ръце....


 :winktongue: Следва продължение...
« Последна редакция: Февруари 27, 2019, 23:19:16 от Емил »

Март 02, 2019, 22:31:40
Отговор #226

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
В процес съм на търсене на втори комплект 15 цолви джанти от БМВ, защото тези които са монтирани в момента, не са в "цветущо" състояние.





:o Във интернет успях да открия няколко добри предложения в продажба, но в последствие действителността се оказа различна от снимките. ^-^ Все още не съм намерил  този тип джанти, във по-запазено състояние.





;D  За централният отвор на капачките на джантите, реших да направя някакво по-интересно 3D лого,






което да акцентира епохата и мястото на производство на този автомобил,   :D а не някакви мои политически възгледи. ::)  Първоначалният ми избор беше, червената звезда да бъде със символите от сърп и чук.





;D Но в последствие се отказах,все пак за да не вземе някой крайпътен наблюдател, да се почуства засегнат по някакъв начин.  :P И ето, че се спрях на изчистеният и надявам се безобиден вариант.
Гумите с които  в момента са на москвича, са някаква руска марка и във добро състояние.Но все пак аз реших да си потърся нови, предвидени за "новият" комплект от джанти (след закупуване).След като започнах да търся същият размер гуми, като монтираните в момента на автомобила. ::) Оказа се, че размера 205/70/15 е предвиден за бусове и джипове,





което ме изненада. :D Мисля да запазя този размер, най-вече с перспектива за евентуални бъдещи  :)) :))  оуфроуд приключения. ::) Вероятно като дойде моментът за покупката им, ще се консултирам със специалистите, с какви параметри е най-подходящо да бъдат. ;)  Благодарности на колегата pako2000 ,който ме оборудва със 2 комплекта бели рингове на Атлас,





които в последствие ще бъдат монтирани на 5-те.джанти.
:)) Също така успях да си намеря една емблемка,





която в бъдеще предстои да реша къде и как да бъде монтирана. ::) Намерих и няколко забравени в миналото алуминиеви табелки,









които много внимателно изкарах от здравите нитове,









почистих









и надявам се добре ги възстанових.









 ;D И тях в бъдеще ще решавам къде точно да ги монтирам.


 :winktongue: Следва продължение...

Март 03, 2019, 10:07:57
Отговор #227

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
За джанти, виж в БМВ форума, има си подраздел гуми и джанти. Ако имаш фейсбук, там също има групи с такава насоченост. Виждам, че търсиш джанти 5Х120, но е хубаво да се уточни, с какъв офсет и централен отвор ги търсиш когато поръчваш. На снимката, джантите са стайл 5, той се ползва при всички серии на БМВ, ама с различни параметри.

Март 03, 2019, 11:07:32
Отговор #228

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
За джанти, виж в БМВ форума, има си подраздел гуми и джанти. Ако имаш фейсбук, там също има групи с такава насоченост. Виждам, че търсиш джанти 5Х120, но е хубаво да се уточни, с какъв офсет и централен отвор ги търсиш когато поръчваш. На снимката, джантите са стайл 5, той се ползва при всички серии на БМВ, ама с различни параметри.


Благодаря Ви за помоща колега michev !Ще потърся и във фейсбук.Да Ви призная, не съм запознат със всички размери на джантите. ::) За по-сигурно, че няма да объркам някой размер в търсенето си, следвам размерите написани на моите джанти-









7Jх15 H2. :D И за наличието на надпис BMW e20. :) Силно се надявам да съм на прав път и да не пропускам още някой други важни цифри.Това е схемата на преходника на москвича,









изработен от Павел(старият собственик).Според този чертеж, по кои и колко размера трябва да се ръководя?
« Последна редакция: Март 03, 2019, 11:30:41 от Емил »

Март 03, 2019, 11:52:11
Отговор #229

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Това е конкретната джанта, ЕТ 20 - http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=HB11-EUR-07-1988-E34-BMW-520i&diagId=36_0086
Монтира се в Е34, тоест 5-та серия. Ако се търсят джанти, значи трябва да са от 5-та серия Е34 или Е39.При Е39 обаче, джантите при същите параметри са вече 16-ки. Стайл 5 има и в 3-та серия, но там офсета е по-голям, различен е и централният отвор, което ще повлече след себе си и преработка на фланците. Най-просто казано, след като колата е била с такива джанти до момента, търсят се джанти за БМВ Е34.