Автор Тема: Москвич 401-1954 г. ☭  (Прочетена 112137 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 05, 2019, 10:02:16
Отговор #240

Неактивен Емил

  • Публикации: 207

Тези са много добри, а и в перфектно състояние - https://www.olx.bg/ad/dzhanti-mille-miglia-5x120-15x7j-CID360-ID7w4Dk.html?fbclid=IwAR3Gw_G9Kp8lv68JOVAM7twU7JxTgLxiXek5GVLw8u37pbY-hj9KgxpiNZg

Благодаря Ви за много доброто предложение. :o Джантите наистина са много красиви и в много добро състояние.





Единствено ме притеснява факта, че не са често срещан модел, или редки както е написал продавача.Все пак на мен ще ми е нужна и 5-та джанта, която да даде завършен вид на екстериора на москвича,





надявайки се да е същият модел, като на монтираните на автомобила.Колега michev, на обявата са написани размерите на джантите :





Но офсета (ЕТ) 11 и централният отвор, който е 72,6мм. , ще паснат ли? :)) По-рано Ви споделих, че нямам опит със разчитането и разпознаването на всички букви и цифри (размери) по маркировката на джантите.

сега ми мина нещо през акъла... Тези джанти 'Стайл 5" с капачките  дали отзад между болтовете е плътен алуминий? Идеята е ако има достатъчно "месо" да се разпробият още едни отвори на 5х114,3

 ;) Надявам се колегите които имат повече опит да споделят.


Ето ги без капачки. За мен разпробиването е като рязане на пружини или заваряване на диференциал - нИ стаа.


 :))  Дори и ако минат през българските,златни и майсторски ръце? ;D

Март 05, 2019, 11:35:24
Отговор #241

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Колеги, искам също да Ви попитам за подходящо радио за москвича.Не знам какво точно да избера.Все пак този модел на москвич не е разполагал със тази екстра.Но вероятно до сега сте разбрали, че аз не се стремя към 100% оригиналност, а към функционалност и комфорт.  Автомобила има окабеляване и частично озвучение (отпред). ::) Не съм притенциозен за избора на модела на радиото, опциите, екстрите и т.н. :o Но мисля, че ще бъде по-добре ако е някой стар радиоапарат, за да вдъхва допълнителна ретро атмосфера във кабината.Със радиоелектрониката също съм на "Вие", и се надявам на Вашите ценни напътствия и насоки. :)) До сега бих си закупил няколко стари радиоапарата за автомобил, но ме спира това, че не съм убеден дали ще работят добре.Забелязвам във форума, че пишете, че някой от старите радиоапарати са несъвместими със днешните АМ/FM честоти. :)) А и спомените от детството ми, също ме спират да предприема тази крачка. :D Помня, че бях монтирал на бащиният москвич, едно радио "Респром".Това радио така и не успях да го накарам да работи нормално. ;) Дори помня, че му бях поставил и допълнителна кутийка, която играеше ролята на обезшумител. ::) Но разликата с тази "екстра"беше минимална, и радиото шумейки, продължаваше да следва оборотите на двигателя.Поради гореизброените ми факти, съм се спрял на едно съвременно радио, в което ме впечатлява с ретро визията и евентуалната гаранция, че ще работи коректно.









На панела ми допадат двете "врътки", и опцията за допълнително зарядно за моб.телефон. 8)) За жалост дисплея е малко лъскав и крещящ със своята съвременна индикация.Това са екстрите в описанието му:









 ::)  Като и цената му, ми се вижда интересна.









 :D  За тази цена в никакъв случай не търся качествен звук, но поне се надявам радиото да работи нормално.А е възможно и да намеря вариант да скрия съвременният му панел някъде във купето, със единствено контрастиращи двете "врътки".Или опит за преработка и замяна на панела със друг от стар радиоапарат. ;D Би ми допаднала повече визията на някой "очукан" ретро радиоапарат, и се надявам Вие да дадете правилният съвет.

Март 05, 2019, 11:56:38
Отговор #242

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Ако, ще слагаш модерно радио с ретро стил, защо не вземеш това?По-ретро изглежда аз мисля на моето Фиатче да сложа такова радио.

Ето и клипче как седи изглежда, когато е включено.
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Март 05, 2019, 14:00:09
Отговор #243

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Ако, ще слагаш модерно радио с ретро стил, защо не вземеш това?По-ретро изглежда аз мисля на моето Фиатче да сложа такова радио.


И аз подкрепям идеята за такъв плеър. Точно същия си бях купил за волгата, но го продадох и взех според мен по-подходящ. Иначе изглежда в ретро стил и има всичко необходимо ако не си някакъв аудио манияк :)

Март 05, 2019, 14:55:13
Отговор #244

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
И аз си взех такова…
88 юана (USD 13.16) в Чайна-майна...

https://item.taobao.com/item.htm?&id=566550383385










Март 05, 2019, 16:17:44
Отговор #245

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Прецени си какво искаш - ретро външен вид или качество ?  Личното ми мнение е, че няма място за сравнение между тия китайски радиоточки и нормален плеер на някоя от известните марки. Като качество, сила на звука и настройки нямат нищо общо.

Март 05, 2019, 20:13:31
Отговор #246

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Благодаря Ви за така интересното предложение колеги Pitar , wander и maini4ka.Интересното е, че и тримата ми предлагате едно и също радио , което определено си заслужава да му се отдели внимание.А какво мислите за радиото от моите снимки?На мен ми допада малкият дисплей и изчистеният панел като на Вашето показано радио.Но за съжаление няма тази декорация от никелираното оребрение на панела.Визуално изглежда, че моето избрано е със по-малък размер на панела.

И аз си взех такова…
88 юана (USD 13.16) в Чайна-майна...
;D Ако не е от Чайна, няма да е марково!
Прецени си какво искаш - ретро външен вид или качество ?  Личното ми мнение е, че няма място за сравнение между тия китайски радиоточки и нормален плеер на някоя от известните марки. Като качество, сила на звука и настройки нямат нищо общо.
Във никакъв случай не търся качество. :)) Москвича малко ми наподобява на камионите ЗИЛ-151/157, и за да се озвучи до някакво по-високо ниво, ще се изисква професионална обезшумителна намеса. :) За мен е предостатъчно да има "нещо", което да чурулика по време на движението ми с него... ;D Като се надявам това "нещо" да имитира или да е от една отминала епоха, и най-важното е да работи. :D Все още купето не е напълно изолирано и обезшумено, а и предполагам, че ми предстои дълго търсене на подходящите уплътнения за врати и прозорци.

p,s,  ;D Исках да добавя, че на клипчето няма отворени врати и прозорци, а и генерацията е ревизирана и нова.
« Последна редакция: Март 05, 2019, 20:20:46 от Емил »

Март 05, 2019, 20:57:58
Отговор #247

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Ако искаш изчистен вид, ще ти покажа какво купих за волгата. Визуално е близко до оригиналото-черно с две хромирани врътки, а реално чете всичко: флашки, карти, мп3, клипове, има дистанционни 2 и камера за задно виждане (според цената). Освен това може да се избира подсветка, което е супер, за да се впише с уредите. Е, цената е в пъти над горното, но според мен си струва. Относно качеството, в ежедневната си кола имах пайнер за няколко стотин лева. Миналата седмица я разбиха и го откраднаха. Сега съм поръчал и за нея същото. Да, свири малко по-глухо, няма толкова настройки на звука като алпайн, пайнер, кларион, но ако работи няма да взимам повече друго(освен ако не го откраднат пак). В задръстванията си гледам клипове, вписва се в таблото, изобщо ме кефи. Има някои дразнещи дребни неща по настройките, но за парите си е супер според мен. Ето такова е:
https://ru.aliexpress.com/item/4-1-1-Din-HD-Bluetooth-MP3-MP5/32843245051.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.af5f33edaOfzZW

Март 05, 2019, 22:07:04
Отговор #248

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Относно джантите в обявата, централният отвор е точно като на джанти за Е34, а това, че са с ЕТ11, значи че монтирани на колата ще излязат с 9 мм по навън, което няма да е проблем като гледам снимките на колата, и къде са позиционирани джантите в момента спрямо калниците.

Март 06, 2019, 10:21:47
Отговор #249

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Ако искаш изчистен вид, ще ти покажа какво купих за волгата. Визуално е близко до оригиналото-черно с две хромирани врътки, а реално чете всичко: флашки, карти, мп3, клипове, има дистанционни 2 и камера за задно виждане (според цената). Освен това може да се избира подсветка, което е супер, за да се впише с уредите. Е, цената е в пъти над горното, но според мен си струва. Относно качеството, в ежедневната си кола имах пайнер за няколко стотин лева. Миналата седмица я разбиха и го откраднаха. Сега съм поръчал и за нея същото. Да, свири малко по-глухо, няма толкова настройки на звука като алпайн, пайнер, кларион, но ако работи няма да взимам повече друго(освен ако не го откраднат пак). В задръстванията си гледам клипове, вписва се в таблото, изобщо ме кефи. Има някои дразнещи дребни неща по настройките, но за парите си е супер според мен. Ето такова е:
https://ru.aliexpress.com/item/4-1-1-Din-HD-Bluetooth-MP3-MP5/32843245051.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.af5f33edaOfzZW


Благодаря Ви за пореден път колега wander! Отново ми показвате още едно неустоимо предложение, но аз все още се колебая какво радио да избера. ::) Силно се надявам някой колега да напише отзиви и за старите радиоприемници, СССР производство. :o Интересува ме дали са съвместими със съвременните радиочестотни диапазони, и впечатленията и особенностите им при работа с тях. ;D Открих няколко интересни обяви за продажба на старо радио АТ-64,





::) което е произведено през 1964г.,





и е било неразделна част от интериора на Москвич-408.





Силно се надявам, някой от Вас да ползва такова(или сходно)радио,  :))  и да приключвам със това мое страдание при приготоеленията ми, за допълнителният ми акустичен комфорт в купето на москвича. ;D Ако някой от Вас сподели, че работят безупречно, съм готов да се жертвам в боя  :)) , и да си закупя точно такова, дори и без документация, съдържаща и описанието на бутоните :"вкл. & выкл." :P