Автор Тема: Москвич 401-1954 г. ☭  (Прочетена 112189 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 06, 2019, 11:14:50
Отговор #250

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Относно джантите в обявата, централният отвор е точно като на джанти за Е34, а това, че са с ЕТ11, значи че монтирани на колата ще излязат с 9 мм по навън, което няма да е проблем като гледам снимките на колата, и къде са позиционирани джантите в момента спрямо калниците.


Много се радвам, че има колеги като Вас, колега michev,които да ограмотяват моята некомпетентност в тази област.Открих една разяснителна схема за видовете размери на джантите,









като предполагам, че ЕТ11 е офсета. :o Има толкова много размери, които ме карат да избирам джанти единствено след проба,  :D  че е твърде вероятно да объркам някоя цифра.

Март 06, 2019, 21:06:25
Отговор #251

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Това радио дори и да е работещо, не съм убеден, че ще хване каквото и да е чуждестранно радио. По- запознатите да кажат евентуално някое като  "свободна Европа", (хоризонт ако се излъчва и в др обхват) или някое др чуждестранно радио. На "нормалните" радиа от фм честотите и дума да не става :D Изкормил съм едно такова с идеята да се натика съвременно радио и "флашка" , но това упражнение го правя защото после ще се монтира точно на Москвич 408...

Март 06, 2019, 23:30:47
Отговор #252

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Обади се, ще ти подаря външен УКВ тунер / мп3 декодер / Bluetooth приемник, които можеш да вържеш към античното радио, което в случая ще служи като усилвател само.

Уточни 6 или 12 V ти е необходим.


Март 07, 2019, 01:28:29
Отговор #253

Неактивен nosleto

  • Публикации: 115
След като няма да се гони оригиналност, личен съвет е да сложиш малко шумоизолация на тая кола. Ще стане по-приятна за возене, музиката ще се чува и като затваряш вратите няма да дрънка като варел. 100% съм сигурен че ще се справиш сам със слагането, а и не вярвам да е сложно за разглобяване. Под, врати и щит на първо време са достатъчни, а ако си мераклия и на тавана можеш да налепиш.
Wartburg 353W 1988-2006 R.I.P.
Renault 19 1991-2010 R.I.P.
BMW 318I 1985 - 2010 new owner
Renault 19 1995-2010 new owner
Skoda Favorit 1995-2020 R.I.P.
Citroen Berlingo 2002- 2015 R.I.P.
Renault Megane 2004- 2022 R.I.P.
Mazda CX-7 2.3 Turbo 2008- 2022 R.I.P.
Mercedes Benz E300TD 1998-
BMW e34 520i 1994-
Opel Astra F Caravan Sport 1.8 16v 1997-

Март 07, 2019, 08:28:42
Отговор #254

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ето ти как се прави проект на музика на ретроавтомобил , от тая страница нататък:

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,8042.160.html
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 07, 2019, 10:41:43
Отговор #255

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Това радио дори и да е работещо, не съм убеден, че ще хване каквото и да е чуждестранно радио. По- запознатите да кажат евентуално някое като  "свободна Европа", (хоризонт ако се излъчва и в др обхват) или някое др чуждестранно радио. На "нормалните" радиа от фм честотите и дума да не става :D Изкормил съм едно такова с идеята да се натика съвременно радио и "флашка" , но това упражнение го правя защото после ще се монтира точно на Москвич 408...
::) Поздравления за ентусиазма и уменията Ви колега Caxo!Прав сте, че е нужна допълнителна манипулация, за да накарате тази допълнителна към интериора Ви екстра да заработи коректно и да не спира да пресъздава атмосферата  на една отминала епоха. ;) Стискам Ви палци, и се надявам в бъдеще да споделите сладостта на плодовете, израснали благодарение на Вашите неуморни усилия и труд!
Обади се, ще ти подаря външен УКВ тунер / мп3 декодер / Bluetooth приемник, които можеш да вържеш към античното радио, което в случая ще служи като усилвател само.

Уточни 6 или 12 V ти е необходим.
Колега maini4ka , изумен съм от отправеният от Вас жест към мен!Благодаря Ви за така ценният и интересен подарък, но и колкото и да ми се иска, не мога да го приема.Надявам се, че въпреки, че давате Вашият дар от сърце, моят отказ няма да Ви обиди. ^-^ Причината поради която не мога да го приема е, че не го заслужавам. :-[ Най-вече защото не разполагам със нужните знания и умения за да монтирам(вградя) това допълнително оборудване, за съжаление нямам и познати които могат да извършат тази дейност. :-X Мисля, че ще бъде грубо от моя страна да го приема. ;) Но възползвайки се от Вашата добрината, в бъдеще бих се радвал от (ако е възможно) съдействие за покупка на подходящ за москвича, Китайски волан. :)) Спомням си как счупих старият волан в гр.Харков , ::) и колко време ми се налагаше да карам така... :)) След това преди тръгването от там бях купил един много грозен и лъскав спортен волан, но беше първият който ми попадна, а без него не можех да продължа по своят път. :)) Спомням си, че преди време бях видял снимки на москвича във една група във фейсбук. ::)  Беше ми много забавно да чета коментарите на хората, които се чудеха какво ли се крие под капака, и най-вече при наличието на такъв агресивен спортен волан и джантите от БМВ. >:D А аз все пак не искам да плаша така хората. С удоволствие бих последвал споделените от Вас линкове в Китай, но за съжаление нямам опит с покупките си там.
След като няма да се гони оригиналност, личен съвет е да сложиш малко шумоизолация на тая кола. Ще стане по-приятна за возене, музиката ще се чува и като затваряш вратите няма да дрънка като варел. 100% съм сигурен че ще се справиш сам със слагането, а и не вярвам да е сложно за разглобяване. Под, врати и щит на първо време са достатъчни, а ако си мераклия и на тавана можеш да налепиш.
Когато закупих колата, това ми беше първата мисъл, но.... ^-^ като направих калкулацията с времето с което разполагам се оказа, че ще е по-добре да не правя нищо по купето на автомобила.Причината е, че ламарините изглеждат добре запечатани от някаква битумна смес, но докато не се убедя, че няма някъде пробойни от ръжда, и след допълнителна обработка, чак след това обмислям да се работи по изолиране и създаване на значително по-приятен интериор в купето.За момента моите планове са, през топлите месеци да се радвам по пътищата със москвича, залагайки на външната му визия  :)) и прикривайки неговата "натурална" вътрешна. ::) А във краят на годината се надявам работите по купето да започнат под пълна пара.Колега nosleto,пропуснах да Ви благодаря за отправените съвети и идеи.

Ето ти как се прави проект на музика на ретроавтомобил , от тая страница нататък:

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,8042.160.html
Благодаря Ви за помощта и споделената информация, колега fulcrum! :D Точно тази тема търсех, за да си припомня какво точно бяха направили колегите до постигането на този завидно,сполучлив резултат. :o Това е изумителна работа на едни истински професионалисти, борещи да съхранят оригиналната визия на фабричният радиоприемник, показвайки завидни познания и умения! :-\ За съжаление аз не притежавам тези умения, и не разполагам и със приятели които могат да ми съдействат в тази насока. ^-^ На мен единствено ми остава, със благородна завист да разлиствам и наслаждавам на теми като тази и да се гордея, че във нашият форум има толкова много интелигентни и технически грамотни ентусиасти като тях! :-[ При моят автомобил разликата е, че не е разполагал със тази луксозна за времето си екстра. :D Все пак това е бил автомобил за "работническата" класа. :) И вероятно това ми дава улеснението и свободата за избор на радиоприемник, и място за поставяне. ::) Но след като ми припомнихте тази тема, която ме изумява със сложността и прецизността на изпълнение, ме кара да се замисля, дали изобщо да слагам някакъв радиоапарат. :-\ Вероятно времето ще покаже...
« Последна редакция: Март 07, 2019, 10:55:22 от Емил »

Март 07, 2019, 11:20:00
Отговор #256

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
 :) Още веднъж, с огромни благодарности към всички колеги отзовали се да помогнат за взимането на правилното ми решение. ;) С поздрави от случайно намерени плакати във един от китайските сайтове за продажба.




 ;D С пожелания, да не спират да помагат във хората във нужда,











 :))  и да продължават да радват околните със своите уникални автомобили!







 ::)  Като не бих пропуснал да поздравя и всички "Москвичисти"!









 ::) Колега maini4ka, въпреки, че не се възползвах от Вашата добрина...мисля, че това не ни пречи да си обменим тел.номера. :shy: Все пак мисля, че ще е хубаво като минавам покрай Пловдив, да се почерпим по сличай, отправеният от Вас жест!

Март 15, 2019, 21:53:46
Отговор #257

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
 :) Здравейте отново  колеги.Със търсените от мен джанти за москвича, вече има развитие.След няколко месечно търсене на типа(модела)джанти, които Павел е монтирал на москвича, успях да намеря същите във малко по-свежо състояние.







 >:( Това което не ми харесваше в състоянието им беше, че бордовете им са доста очукани и, че видимо на пръв поглед, переодично са пръскани със някакъв цинков спрей, или многократно освежавани с феролит.Не ми остана време и не посмях да видя какво точно се крие под това покритие. ^-^ Счетох, че ще е по-добре да ги заменя със идентичен комплект, във по-добро състояние. ::) През тези месеци успях да открия няколко обяви, със добре изглеждащи джанти на снимките. :o Не съм някакъв перфекционист или кой знае колко претенциозен, но.... :-X и при двата ми огледа на живо, предлаганият продукт за продажба, значително се разминаваше от снимките в обявите. :'( Последователното ми "удряне на камък"ме обезпокои, и за в бъдеще бях планирал да си търся джанти само в близост, и задължително след оглед на място. :o Но преди няколко дена срещнах една нова за мен обява, и забелязвайки състоянието и цената,









реших да рискувам и да ги закупя.Момчето (от северозапаният край) което ми ги продаде, се оказа много коректен. :)) При първите ни приказки с него, и въпреки ниската цена на която ги предлагаше, той реши да свали 10лв.от нея.  ::) Искам да отбележа, че при такава цена не бих си и помислил да се пазаря, но по думи на момчето, се оказа, че съм го хванал в подходящо настроение. :o Разбира се това малко ме обезпокои, но все пак рискувах и ги поръчах. :D Днес ги получих със куриерска пратка,  :o  и може да се каже, че бях много приятно изненадан и най-вече, че този път имах късмета да им се радвам, като те значително надхвърляха качество (резолюцията), за разлика от снимките на обявата му. :)) Следващият път ще кача снимки. ::) Искам да Ви отбележа, че реших да Ви споделя тази информация, не за да се похвалям, че съм направил някаква "огромна" далавера. O:-) А най-вече за да Ви дам поредният пример за доброто във хората и най-вече, че то все още съществува! ;D Забавното е, че и днес имах сходна ситуация, търсейки да набавя някой интериорни липси по купето на автомобила, във руският "ОЛХ". :)) :)) Водейки така "обемиста" и "изчерпателна" дискусия със руснака,







относно неговата обява.... :o Явно човечеца като ме е видял колко "некадърно" му задавам въпросите си, вероятно е решил, че си кореспондира с някой първокласник, който има желание да реставрира москвича на пра-дядо си.











 ::) И без много приказки, реши да абдикира, дарявайки артикулите от своята сергия.









 ;D Надявам се, че и чрез поредният ми пример за доброто във хората, съм Ви вдъхнал поне малко позитивизъм и, че съм Ви накарал да не спирате да вярвате, въпреки всичко и всички... :)) :)) Или поне малко да се посмеете на моят руски език... :P
Благодарение на последната ми публикация, относно избора ми за радио за моя автомобил, срещнах много нови приятели които са готови да помогнат, за което Ви благодаря от сърце! ::) За момента, този малък декоративен детайл е оставен да отлежи, чакайки момента в който задружно с тях ще закрещим:"ЕВРИКА"…!


 :winktongue: Следва продължение...

Март 15, 2019, 22:03:51
Отговор #258

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Хаха Аз се убедих, че макар и 1 а 1000 честни и коректни хора съществуват. Пример е моя друг от преди 2 месеца с количката от Украйна- Алексей.  А ако това ще те успокои за твоя руски, виж моето нелепо съобщение към Алексей от преди 10 минути :D Но важното е, че ме разбира :D

Здраствуйте Алексей! У Украине многие интересни для меня запчасти, но за жалост на митнице будут задержат болшие, дорогьие и тежовьи запчастями. Например твоя машинка бьила 50 евро, но я нужну платить доставка 22 евро, перевод денги 12 евро, налог 15 евро, так что она стоиль меня более чем 100 евро. Вот почему я хочи покупить толька ети накладки. Они очень мальи и леки. Я надеюсь что на митнице небудеть задержат. Если тьи согласен, толка скажи сколька денги нужно отпратить тебя. Пока :)

Март 15, 2019, 22:20:50
Отговор #259

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Хаха Аз се убедих, че макар и 1 а 1000 честни и коректни хора съществуват. Пример е моя друг от преди 2 месеца с количката от Украйна- Алексей.  А ако това ще те успокои за твоя руски, виж моето нелепо съобщение към Алексей от преди 10 минути :D Но важното е, че ме разбира :D

Здраствуйте Алексей! У Украине многие интересни для меня запчасти, но за жалост на митнице будут задержат болшие, дорогьие и тежовьи запчастями. Например твоя машинка бьила 50 евро, но я нужну платить доставка 22 евро, перевод денги 12 евро, налог 15 евро, так что она стоиль меня более чем 100 евро. Вот почему я хочи покупить толька ети накладки. Они очень мальи и леки. Я надеюсь что на митнице небудеть задержат. Если тьи согласен, толка скажи сколька денги нужно отпратить тебя. Пока :)


 ;D Колега wander , аз помня за Вашата дългоочаквана втора пратка от Украйна. :D Много се зарадвах, когато видях, че споделихте своята радост, във един друг раздел на форума. :-X Не посмях да Ви честитя Вашата така интересна количка... ::) Но се радвам, че тук ми се отдава тази възможност. :o Аз за първи път виждам такъв модел. ;D Изглежда много интересно, и е във много запазено състояние.Да Ви е честито, и да не спира да Ви носи радост и емоцията, включваща и дългият период от чакането...!Дано такива примери като нашите, поне да ни накарат да се замислим да бъдем малко по-добри!