Автор Тема: Москвич 401-1954 г. ☭  (Прочетена 112320 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 26, 2019, 15:48:06
Отговор #270

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
 :D Днес имах малко свободно време, за да продължа със своят експеримент. ;) На алуминиевите кръгчета, положих 3 слоя епоксиден грунд.







 ::) След което загладих тяхната повърхност със водна шкурка.





 :D Не мисля, че имаше нужда от извършената от мен последна дейност, но това успях да го открадна от колегите във форума, разполагащи със "профи" бояджийски умения. ::) След което минах със два слоя със Алуминиево-цинков спрей,





като задължително изчаках нужното технологично време, нужно да изсъхне всеки един по-рано нанесен слой от грунда и спрея(боята). :o Резултата отново не е много "найс",  :))  но ми се струва,че съм крачка по-близо от търсеният от мен резултат.





 :D Все пак изглежда по-добре от първоначалният ми вариант.





 ^-^ Надявам се да коригирате моите грешки, и да ми дадете още от Вашите така ценни съвети и напътствия, нужни за осъществяване на моите експерименти.


 :P Следва продължение...
« Последна редакция: Март 26, 2019, 16:14:17 от Емил »

Март 26, 2019, 17:49:25
Отговор #271

Неактивен vani4a

  • Публикации: 56
  • Daihatsu Feroza '91, Газ 24 '78, Москвич 2140 '79
Първо и аз да изкажа суперлативи за споменатите български почистващи препарати - вършат уникална работа. Лично "Джантол супер" не съм ползвал, но "Супер обезмаслител" ми е незаменим помощник - ползвал съм го за какво ли не и съм много доволен.

Относно джантите и цвета, който се опитваш да постигнеш - Взимаш една джанта и отиваш в магазин за автобои, там ще ти направят цвят максимално близък или дори идентичен с този на твоите джанти. Може да ти направят спрей флакон, може и за пистолет. Неудобство в случая е че на теб ти трябва съвсем малко боя, а обикновено, за да се навият да ти пълнят спрей ще трябва да вземеш поне 50 или 100 грама боя. Отделно ще трябва да вземеш и лак и цената може да стане не особено приятна като се има предвид, че цялата работа е за четири кръгчета.

П.п. Ако на мен ми се налагаше да правя тази операция с капачките за джантите не бих слагал "кока кола тунинга", а бих облепил останалата част от капачките и бих боядисал централните кръгчета директно (след нужната подготовка, разбира се).

Март 26, 2019, 18:57:03
Отговор #272

Неактивен nosleto

  • Публикации: 115
Надявам се се шегуваш за кисненето в джантол, защото не е ясно какво ще извадиш.... :D никакво киснене, дори го разреди! Само ще вметна, че обезмаслителя на тая фирма го дават 1:10 за двигатели, а това е много по-силно.
Wartburg 353W 1988-2006 R.I.P.
Renault 19 1991-2010 R.I.P.
BMW 318I 1985 - 2010 new owner
Renault 19 1995-2010 new owner
Skoda Favorit 1995-2020 R.I.P.
Citroen Berlingo 2002- 2015 R.I.P.
Renault Megane 2004- 2022 R.I.P.
Mazda CX-7 2.3 Turbo 2008- 2022 R.I.P.
Mercedes Benz E300TD 1998-
BMW e34 520i 1994-
Opel Astra F Caravan Sport 1.8 16v 1997-

Март 26, 2019, 20:09:58
Отговор #273

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Първо и аз да изкажа суперлативи за споменатите български почистващи препарати - вършат уникална работа. Лично "Джантол супер" не съм ползвал, но "Супер обезмаслител" ми е незаменим помощник - ползвал съм го за какво ли не и съм много доволен.

Относно джантите и цвета, който се опитваш да постигнеш - Взимаш една джанта и отиваш в магазин за автобои, там ще ти направят цвят максимално близък или дори идентичен с този на твоите джанти. Може да ти направят спрей флакон, може и за пистолет. Неудобство в случая е че на теб ти трябва съвсем малко боя, а обикновено, за да се навият да ти пълнят спрей ще трябва да вземеш поне 50 или 100 грама боя. Отделно ще трябва да вземеш и лак и цената може да стане не особено приятна като се има предвид, че цялата работа е за четири кръгчета.

П.п. Ако на мен ми се налагаше да правя тази операция с капачките за джантите не бих слагал "кока кола тунинга", а бих облепил останалата част от капачките и бих боядисал централните кръгчета директно (след нужната подготовка, разбира се).


Благодаря Ви за коментара и съвета, колега vani4a!Мисля, че не съм използвал българският препарат "Супер обезмаслител", но за в бъдеще си поставям за цел да го намеря и опитам.Относно моите "глупави" експерименти,  ^-^ наистина ги правя с цел, защото боядисването не ми е силна страна. :)) В началото, лъскавата вътрешност на кенчето Кола, ми се стори със много сходен цвят като на джантите. ;D Реших да опитам извършената по-рано дейност, прикривайки следите на моята поразия, и надявайки се да има минимална прилика. :D Даже се радвах, че точно този вътрешен слой на алуминия е защитен от емайлираният си слой, който би трябвало да устои повече на времето, и редица др.фактори...А другата причина беше, че няма да експерементирам директно на капачките. ::) Но явно в повече са ми дошли омайващите изпарения от обезмаслителят който използвах. :)) Следващият ми опит беше да опитам със спрей, който ди бях купил преди време. ^-^ Жалко, че цвета му няма нищо общо с картинката на опаковката. ::) Преди много време си бях направил комплект от флакони (грунд,боя,лак) по цвета на колата ми. ^-^ Едва днес опитах грунда , а за колата така и не намерих време. ::) Но за кръгчетата на джантите ще намеря.И аз вече стигнах до този извод, че ще трябва да посетя отново магазина за автобои.Мисля, че боята няма да ми е излишна. :)) Все пак ако успея да се справя задоволително със спрея , оцветявайки тези 7 сантиметрови отвори. ;D Защо не и в бъдеще да опитам да възстановя и 5-те стари джанти които да на колата.


Надявам се се шегуваш за кисненето в джантол, защото не е ясно какво ще извадиш.... :D никакво киснене, дори го разреди! Само ще вметна, че обезмаслителя на тая фирма го дават 1:10 за двигатели, а това е много по-силно.
:D Разбира се, че се шегувам. ::) Но наистина съм изумен от широката гама от продукти и цените, които ми се виждат добри.И най-вече имайки в предвид, че този продукт се предлага като концентрат. :)) Но мисля, че не пречи да опитаме какво ще стане при директно нанасяне с концентрат. ::) Възможно е и да спестя ходенето на пясъкоструйка.. :P

Март 26, 2019, 20:23:18
Отговор #274

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
:D Преди да отговоря на Вашите коментари, случайно попаднах на тази забавна публикация.

https://m.fakti.bg/avto/369860-za-62-000-lv-se-prodava-edinstven-po-roda-si-moskvich


:D Реших да Ви я споделя,



;D  като коментарите оставам на Вас!

Март 26, 2019, 20:47:08
Отговор #275

Неактивен nosleto

  • Публикации: 115
Относно за миенета директно с концентрат - след няколко измивания пада лаковото покритие на джантите. На една от автомивките която зареждат от тази фирма, един служител го беше направил на собствената си кола... и да трябваше да ги пребоядисва след това.  :))
Wartburg 353W 1988-2006 R.I.P.
Renault 19 1991-2010 R.I.P.
BMW 318I 1985 - 2010 new owner
Renault 19 1995-2010 new owner
Skoda Favorit 1995-2020 R.I.P.
Citroen Berlingo 2002- 2015 R.I.P.
Renault Megane 2004- 2022 R.I.P.
Mazda CX-7 2.3 Turbo 2008- 2022 R.I.P.
Mercedes Benz E300TD 1998-
BMW e34 520i 1994-
Opel Astra F Caravan Sport 1.8 16v 1997-

Март 27, 2019, 06:43:49
Отговор #276

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Относно за миенета директно с концентрат - след няколко измивания пада лаковото покритие на джантите. На една от автомивките която зареждат от тази фирма, един служител го беше направил на собствената си кола... и да трябваше да ги пребоядисва след това.  :))


Колега nosleto...Да си призная, че сериозно ме обезпокоихте след като ме запознахте за силата и ефекта на тези химии. :)) Вече се замислям дали изобщо да посещавам със автомобилите си автомивка,  :D или да се подсигуря, като взема да уча шаманските молитви за дъжд. ;D :)) С надеждата поне веднъж месечно да си измия колата. :winktongue:

Март 27, 2019, 13:33:55
Отговор #277

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Относно за миенета директно с концентрат - след няколко измивания пада лаковото покритие на джантите. На една от автомивките която зареждат от тази фирма, един служител го беше направил на собствената си кола... и да трябваше да ги пребоядисва след това.  :))

Точно така. Имал съм двама познати, които в богатите следмилениумни години бяха арендатори на автомивки.
Те като са ми разправяли какво правят концентратите им с лаковете, хромове, пластмаси, и гумени уплътнения, направо припадах.
Затова аз лично на мивка не съм стъпвал от 2009 година насам.

Мия по метода на Елвис- сам, със собствена вода, гъби, кофи/маркучи, и с неутрални бебешки сапуни.
И подсушавам само със собствени прани с омекотител памучни парцали, при това, направени от немного ползвани чаршафи.  :))

А, от мивкаджиите ми е любим и момента с изплакването на парцала за подсушаване.
За тая цел го хвърлят на земята, препоръчително на изронен асфалт/бетон, с разни дребни камъчета и пясък по него полепващи.
И след като уж го измият на земята /а всъщност оберат с него всичките абразивни частици дето има налични/, тържествено го мятат на покрива или капака на МПС-то, и с кръгообразни движения почват голямото шлайфане, опс, подсушаване.  O:-)

Е, при такава трудова етика в БГ, колко трябва да не си държиш на колата, или да си меко казано небрежен, че да отидеш на купешка мивка...

Март 27, 2019, 14:10:56
Отговор #278

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Точно така. Имал съм двама познати, които в богатите следмилениумни години бяха арендатори на автомивки.
Те като са ми разправяли какво правят концентратите им с лаковете, хромове, пластмаси, и гумени уплътнения, направо припадах.
Затова аз лично на мивка не съм стъпвал от 2009 година насам.

Мия по метода на Елвис- сам, със собствена вода, гъби, кофи/маркучи, и с неутрални бебешки сапуни.
И подсушавам само със собствени прани с омекотител памучни парцали, при това, направени от немного ползвани чаршафи.  :))

А, от мивкаджиите ми е любим и момента с изплакването на парцала за подсушаване.
За тая цел го хвърлят на земята, препоръчително на изронен асфалт/бетон, с разни дребни камъчета и пясък по него полепващи.
И след като уж го измият на земята /а всъщност оберат с него всичките абразивни частици дето има налични/, тържествено го мятат на покрива или капака на МПС-то, и с кръгообразни движения почват голямото шлайфане, опс, подсушаване.  O:-)

Е, при такава трудова етика в БГ, колко трябва да не си държиш на колата, или да си меко казано небрежен, че да отидеш на купешка мивка...


 :D  Господине, препоръчвме Ви "безконтактно" измиване, че няма да се надраска Вашата кола(боя). :winktongue: (из откъс от препоръките на служител от автомивка)
« Последна редакция: Март 27, 2019, 15:20:37 от Емил »

Март 27, 2019, 15:19:00
Отговор #279

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
 :)) Ето, че и днес продължавам с пълна пара "бояджийският" си процес! ;D Тези 6 огромни кратера на капачките на джантите, тихо и кротко си чакат своят майстор, за да ги запълни с подходящата за целта технология и "смес". :)) И след такива усилени битки, все още нямам наличен резултат. :)) За да не Ви изморявам очите, четейки и смеейки се на моите неволи,  ;D  последвах съвета на колегата vani4a, и веднага взех нужните мерки.Днес Ви представям тест номер 3! :D  Закупих си спрей със боя, избрана от специалистите в автобояджийския магазин, и веднага се захванах със поредният бояджийски експеримент. ::)  Фъссссс...нах за пореден път алуминиевото кръгче два пъти,





изчаквайки да изъхне м/у.всяко едно пръсксне. ;D След което отово го "фъсссснах" еднократно (тестово) със спрея лак,





за да видя очакващият ме ориентировъчен резултат. :o Като,чели вече изглежда по-добре.





В сравнение и другите ми 2 опита.





 ;) Мисля, че този път съм по-близко към желаният от мен нюанс.





 ::) Докато изчаквах нужното ми технологично време за съхненето на нанасяните от мен слоеве боя, реших да продължа със бояджийските си "умения", решавайки да възстановя една емайлирана табелка.Във краищата и беше нарушен емайлираният слои боя, и както се очаква, безмилостно се беше настанила безпощадната  :))  г-жа.Ръжда.Почистих краищата единствено със шкурка, без употребата на препарати от рода на ръждопреобразователите. ;D Все пак вече не смея да използвам химическите препарати, и най-вече след разасненията за действието им, на колегата nosleto ;D .Табелката беше мината със грунд.





 :)) И подготвена за боядисване със бял автоемайллак.





 :D Като тук предпочетох да "действам" по традиционните методи,  ;)  със четка и боя, която ще мога да напластя.





 :) Със надеждата да възстановя дебелият липсващ слой изпечена,емайлирана боя. ::) И палейки свещички,  :))  със молитви, да има някакво видимо съвпадение. ::) За в бъдеще съм се подготвил да се опитам да възстановя и тази месингова табелка.





 :) Но за целта, първо ще е нужно да избера мястото и да запоя закрепващите елементи.





 :)) И да не пропусна и "тенекеджийските" дейности, предстоящи преди това. ;) Колеги, надявам се и в бъдеще да не спирате да давате Вашите ценни съвети, с надеждата да стана малко по-можещ и знаещ аматьор. :)) А и вероятно изобщо няма да Ви е интересно да четете моите глупави теми, от сорта: "как боядисах главата на болчето на.." ;D :D , което за мен ще си е цяло събитие. ::) За пореден път Ви благодаря!


 :P Следва продължение...
« Последна редакция: Март 27, 2019, 15:32:39 от Емил »