Автор Тема: Москвич 401-1954 г. ☭  (Прочетена 112942 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 20, 2019, 08:09:46
Отговор #300

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
 :)) Със сутрешното кафе...., реших да подкрепя своите сили,





 :)) със лимитирана серивя от руски ретро конфети. ;D Все пак ни предстои дълъг и много интересен ден.При подготовката на москвича пропуснах да отбележа ,че със помоща на приятел и набор от "бойни" чукове, успяхме да изправим задната броня. :) Също променихме захващането и разположението на задният рег.номер.


 :winktongue: Следва продължение...

Април 20, 2019, 10:32:19
Отговор #301

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Не видях инфо във форума за Сливенското мероприятие

Април 20, 2019, 19:01:37
Отговор #302

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Не видях инфо във форума за Сливенското мероприятие


Във раздела на форума фигурира във списъка с мероприятията. :'( Жалко, че не успяхме да се запознаем на живо. ;D Но за това не са нужни официални сборове и съвместни ретро дейности.

Април 20, 2019, 21:56:13
Отговор #303

Неактивен slikman

  • Публикации: 182

Аз и моите деца имахме честта да видим на живо този интересен автомобил, даже се зачознахме със Емо.
Беше много атрактивно облечен.  :winktongue: :winktongue: :winktongue:
Peugeot 404 1,6 1962г.
Opel Kadett E 1,6 automatic 1992г.
Nissan Primera WP11 144 SR20DE CVT 1999г.
Nissan Micra K11 1.3i CVT 1999г.
Peugeot 404 1,6 1967г.

Април 21, 2019, 18:27:29
Отговор #304

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
:) Успяхме да пристигнем на време за ретро парада в гр.Сливен.






:D Както знаете, според мен  москвича не е много за показ за мероприятия от такъв мащаб, но...реших да направя неговият дебют малко по-интересен и запомнящ се. :)) Сформирахме десантен солдатски екипаж, и се запътихме да превземем гр.Сливен, ;D  че Берлин ни идва малко далеч.







 :)) Екипаж от командир,механик и водач,





 :))   че все пак това е една стара и своенравна машина,





 ;D  при която се изискват малко повече усилия за да се опитоми.





 ::) Бяхме се приготвили за този така дълъг боен преход, със надеждни и ефикасни средства за комуникация (шлемофони)  :)) , а така също и набор от подбрани инструменти, с които мислехме да симулираме ремонт на мястото за показ. :)) Но променливото дъждовно време промени нашите планове... :o Все пак добре, че се появиха и други колеги солдати,





 ::)  с които спокойно имахме възможността да заформим едно "каре",





 ;D  и да обменим по някоя друга казармена случка.







 :)) Воювахме със всеки "враг", който се осмели да се появи на хоризонта.







 :)) След което атакувахме главното укрепление(ЩАБ),





 :)) което успяхме да го превземем безпроблемно,  ;D  като дори и успяхме да си "откраднем" и по някой друг военен сувенир,





 :))  който в бъдещето да ни напомня за нашите славни битки.


« Последна редакция: Април 21, 2019, 19:06:37 от Емил »

Април 21, 2019, 18:47:58
Отговор #305

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Поздрави за наградите!
п.п.Ако беше военна машина бих приел този маскарад но за автомобил,който е проектиран за населението ... пресолена манджа  :(
retrobs.com

Април 21, 2019, 19:00:48
Отговор #306

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
 :) На първо място искам да благодаря за така топлата покана на колегите от Ямболската общност!Благодарение на тях успях да усетя пълната атмосфера на събитие от такъв мащаб.На следващо място искам да адмирирам и поздравя организатора на това грандиозно събитие, г-н.Валентин Дойчинов (председател на ретро клуб"Туида Класик"-гр.Сливен).Който за пореден път успя да създаде един, целогодишно очакван празник от всички негови съграждани, и от цялата ретро общност в България, и извън нея...Организацията беше на възможно най-високото ниво, с огромната подкрепа от местната власт, всички спонсори и институции. :) И разбира се на последно място, но не и по значение... ;)  "тези" веселите и известни музиканти, пеещи така яко на "Молотовката".Без тях атмосферата щеше да е плачевно-дъждовна. :winktongue: Искам да благодаря на колегата slikman и всички останали колеги,  :))  които не ги беше срам да се запознаем лично,  ;D  въпреки комичният ми вид! :o Честно да Ви кажа, не очаквах този  :))  леко очукан автомобил(москвето), да събуди такъв голям интерес от всички посетители на това празнично събитие. ;) За мен най-голямата награда бяха усмивките в техните лица, и всички нови мои приятелства!


 :winktongue: Следва продължение...

Април 21, 2019, 19:14:05
Отговор #307

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Поздрави за наградите!
п.п.Ако беше военна машина бих приел този маскарад но за автомобил,който е проектиран за населението ... пресолена манджа  :(

Благодаря Ви колега РумбатаБс!
 ;) А военните които се предполага, че са част от населението, с какво да ходят на работа?  :winktongue:  Ако това е от първостепенно значение за Вас, модела москвич се е използвал като "влекач" на военните летища, бърза помощ, милиция и т.н. ;D
« Последна редакция: Април 21, 2019, 19:22:52 от Емил »

Април 21, 2019, 19:28:59
Отговор #308

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690

 ;) А военните които се предполага, че са част от населението, с какво да ходят на работа?  :winktongue:  Ако това е от първостепенно значение за Вас, модела москвич се е използвал като "влекач" на военните летища, бърза помощ, милиция и т.н. ;D
За мен първостепенно е автомобила (до колкото съм запознат и за журито от специалисти е така) ... има още няколко от този модел Москвич,които са редовни по ретро паради.На тях няма залепени червени петолъчки и стикери "СССР" ама интересът на хората не е по-малък ;)
Колата си е ваша-естетиката също :)
retrobs.com

Април 21, 2019, 19:36:54
Отговор #309

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
За мен първостепенно е автомобила (до колкото съм запознат и за журито от специалисти е така) ... има още няколко от този модел Москвич,които са редовни по ретро паради.На тях няма залепени червени петолъчки и стикери "СССР" ама интересът на хората не е по-малък ;)
Колата си е ваша-естетиката също :)


 ;D Извинявам се за некомпетентността си относно регламента на такива събития. :)) След като уточнихме как трябва да бъдат правилно нещата, вече съм по-спокоен, че няма да ми се налага да търся големобюстести мед.сестри, които при евнтуално следващо участие, да впечатляват журито. :winktongue: