Автор Тема: Москвич 401-1954 г. ☭  (Прочетена 112169 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 21, 2019, 19:42:03
Отговор #310

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679

 ;D Извинявам се за некомпетентността си относно регламента на такива събития. :)) След като уточнихме как трябва да бъдат правилно нещата, вече съм по-спокоен, че няма да ми се налага да търся големобюстести мед.сестри, които при евнтуално следващо участие, да впечатляват журито. :winktongue:
Хахах  :))
Не само журито,колега ... не само журито ... ще впечатлите всички присъстващи  :))
retrobs.com

Април 21, 2019, 23:02:40
Отговор #311

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Събрали се сухопътни и ВВС на едно място! :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 22, 2019, 07:12:08
Отговор #312

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Хахах  :))
Не само журито,колега ... не само журито ... ще впечатлите всички присъстващи  :))


 :winktongue: :))  хихи


Събрали се сухопътни и ВВС на едно място! :D


 ;) В опит да подпомогнем наскоро активизиралата се национална кампания:"Стани войник". :)) Ще имате възможността да си купите УАЗ или Москвич! :)) :winktongue:

Април 22, 2019, 08:59:04
Отговор #313

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Емил, браво за представянето! Колата (поне на снимките) изглежда чудесно. Знам, че когато искаш да направиш още една камара неща по нея някакси не ти се ще да се показва, защото и аз съм така, но нали това е целта-да се кара и носи радост на теб и околните? А в крайна сметка винаги ще има какво да се прави. Иначе аз също си купих няколко метализирани стикера със съветското знаме, за рамките на номерата и ще видя още къде. В момента чакам малка хромирана емблемка "знак качество СССР", която поразително прилича на петолъчка с надпис СССР и ако човек не знае какво символизира, няма да я разбере. Не мога да разбера, ако си купя американска кола и клепна американското знае на нея, на никой няма да му прави впечатление, но понеже е съветското със съветски символи, някои се дразнят. Ами нали колата произхожда от тази държава? А това, че тя вече не съществува дори внася някаква мистика за мен лично. Така, че всички нововъведения ми харесват, а който го дразнят, нека да чете други теми по неговия вкус. Може би единствено стикерите на задното стъкло можеха да са малко по-малки, не за да не се виждат, а за да не го заемат цялото, но това е твоята кола, твоите пари, усилия и време се наливат в нея и най-важното е на теб да ти харесва. Всеки попаднал около нея и имал възможност да се снима с нея му е само бонус. Аз дори не съм виждал такъв москвич на живо. Успех!

Април 22, 2019, 17:58:58
Отговор #314

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Емил, браво за представянето! Колата (поне на снимките) изглежда чудесно. Знам, че когато искаш да направиш още една камара неща по нея някакси не ти се ще да се показва, защото и аз съм така, но нали това е целта-да се кара и носи радост на теб и околните? А в крайна сметка винаги ще има какво да се прави. Иначе аз също си купих няколко метализирани стикера със съветското знаме, за рамките на номерата и ще видя още къде. В момента чакам малка хромирана емблемка "знак качество СССР", която поразително прилича на петолъчка с надпис СССР и ако човек не знае какво символизира, няма да я разбере. Не мога да разбера, ако си купя американска кола и клепна американското знае на нея, на никой няма да му прави впечатление, но понеже е съветското със съветски символи, някои се дразнят. Ами нали колата произхожда от тази държава? А това, че тя вече не съществува дори внася някаква мистика за мен лично. Така, че всички нововъведения ми харесват, а който го дразнят, нека да чете други теми по неговия вкус. Може би единствено стикерите на задното стъкло можеха да са малко по-малки, не за да не се виждат, а за да не го заемат цялото, но това е твоята кола, твоите пари, усилия и време се наливат в нея и най-важното е на теб да ти харесва. Всеки попаднал около нея и имал възможност да се снима с нея му е само бонус. Аз дори не съм виждал такъв москвич на живо. Успех!
retrobs.com

Април 23, 2019, 17:22:00
Отговор #315

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Емил, браво за представянето! Колата (поне на снимките) изглежда чудесно. Знам, че когато искаш да направиш още една камара неща по нея някакси не ти се ще да се показва, защото и аз съм така, но нали това е целта-да се кара и носи радост на теб и околните? А в крайна сметка винаги ще има какво да се прави. Иначе аз също си купих няколко метализирани стикера със съветското знаме, за рамките на номерата и ще видя още къде. В момента чакам малка хромирана емблемка "знак качество СССР", която поразително прилича на петолъчка с надпис СССР и ако човек не знае какво символизира, няма да я разбере. Не мога да разбера, ако си купя американска кола и клепна американското знае на нея, на никой няма да му прави впечатление, но понеже е съветското със съветски символи, някои се дразнят. Ами нали колата произхожда от тази държава? А това, че тя вече не съществува дори внася някаква мистика за мен лично. Така, че всички нововъведения ми харесват, а който го дразнят, нека да чете други теми по неговия вкус. Може би единствено стикерите на задното стъкло можеха да са малко по-малки, не за да не се виждат, а за да не го заемат цялото, но това е твоята кола, твоите пари, усилия и време се наливат в нея и най-важното е на теб да ти харесва. Всеки попаднал около нея и имал възможност да се снима с нея му е само бонус. Аз дори не съм виждал такъв москвич на живо. Успех!


Благодаря Ви отново колега wander!От самото начало на описаната тук история на москвича, са описани личните ми критерии за избор на типа автомибил(както и във Вашето описание). ;) Много далеч съм от мисълта за инвестиционни планове и гонене на каквато и да е автентичност, доближаваща до първообраза на оригинала на този модел автомобил. :D Най-голямото удоволствие е , визията на автомобила да се харесва на мен, и разбира се щастието ми се удвоява когато "моят"избор за визия се хареса и на другиго. ::) Приемам със огромно уважение всяка една критика, която със сигурност е отправена с цел да се помогне по някакъв начин. ;D Но последният избор си остава наш, избирайки дали да следваме своите възгледи, или на някой друг... :-\ Стикерите които поставих, и на мен не ми допадна изненадващо големият размер.  :D  Но за да не ги изхвърлям, реших да ги поставя.Един приятел ми ги беше поръчал от братята китайци. :o Размера се оказа различен, и единият от тях с правописна грешка. :D Надявам се и Вашите стикери да не са от моят производител, и скоро да ги споделите във Вашето описание. ;D Скоро москвето ще изпълнява ежедневните си задължения , навъртайки километри по Софийските улици. :)) Така,че.... :P ще имаме възможността да проверим на кой са по-оригинални стикерите. :))

Април 23, 2019, 19:02:22
Отговор #316

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Хахаха, костюми тип "шляпа говорит", направо сте били като двама чукчи попаднали в "цивилизацията" :)) Честито за наградите, със сигурност сте развеселили публиката в това иначе мрачно и дъждовно време, пък и другата награда също е в правинлият клас - хот-род, така че според мен всичко с оценяването в случая си е било точно ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 23, 2019, 20:13:13
Отговор #317

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
retrobs.com

Април 23, 2019, 21:30:36
Отговор #318

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Хахаха, костюми тип "шляпа говорит", направо сте били като двама чукчи попаднали в "цивилизацията" :)) Честито за наградите, със сигурност сте развеселили публиката в това иначе мрачно и дъждовно време, пък и другата награда също е в правинлият клас - хот-род, така че според мен всичко с оценяването в случая си е било точно ;)
::) Благодаря Ви колега krankensein! :-X Не съм компетентен да коментирам за наградите от журито. ;D ;D Ще се повторя, че единствената награда за нас, беше усмивката на хората.  :winktongue: И най-вече престрашилите се колеги от форума, да се запознаят със мен! ::) ::) Предполагам, че голяма част от хората са ни възприели като марсианци, които са се завърнали със изстреляният в миналото москвич в космоса. :D :)) Разбира се много преди изстреляната червена Тесла на милиардера Илон Мъск. :)) Но най-важното е, че беше много забавно и весело...
.
:o Еха! ;D Благодаря Ви за споделеното видео колега РумбатаБс!С това москве са направили невероятен проект и е страхотно! ::) Не случайно липсва 5-тата резервна гума,  :D защото е видимо толкова бързо, че ако случайно пукне гума, ще успее да стигне до първият сервиз без никакъв проблем. ;D Единствено салона ми се вижда прекалено луксозен( за руският стандарт), че все пак ако се наложи да се пътува с някоя мазен шаяк или ватенка. :P Може би и луксозният ароматизатор в купето, няма да успее да замени обичайният вкус и мирис на гориво-смазочни материали, при обичайните съветски автомобили... :))

Април 24, 2019, 18:32:11
Отговор #319

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Здравейте отново колеги.За съжаление този път няма да завърша своята тема със  :D  обичайната ми фраза: "Следва продължение..."Извинявам се на всички колеги, които са си загубили времето си,за да четат раздела за моят Москвич. :D Аз ще продължавам смело напред, работейки по възстановяването и съхранението на моят автомобил. ::)   Пожелавам на всички Ви , да не спирате да радвате всички нас, и да продължавате във същият устрем и дух, с цел съхраняване на частица от нашата история!И до нови срещи по пътищата ни в България и извън нея!
Моля Администратора на форума да изтрие моята тема.Считам, че молбата ми ще бъде удовлетворена!




Емил Петров