Автомобили > Исторически бележки за Американски автомобили

Историята на Пaкард.

(1/2) > >>

USfan:
Да почнем темата косвено с четири кратки, но много емоционални и интересни филмчета.
каква кола, и каква жена, а и истински автоентусиаст. )

Дамата получава шоф. книжка оште на 12, а е била вече на 20, като дебутира конкретниа модел- 740 Роадстер в 1930 година. Маргарет има Пакарда от над 60 години, купува кабриолета в 1949 година.
Не само кара и прави сама колата си в всичките десетилетиа, ами и в последните години участва с колата си по ретропаради в Америка. Даже и печели специална награда в Пебал Биич в 2012 година.
3а жалост мис Маргарет Дунинг почива в 2015 година, по време на гостуване в Шоуто на Джеи Лено, в Санта Барбара, Калифорниа, на невероиатните 104 години.  O:-)

Eто и статиите в Н. Иорк Таимс и в Олд карс Уиикли.

https://www.nytimes.com/2015/07/29/automobiles/collectibles/another-peek-at-margaret-dunning-and-her-1930-packard.html

http://www.oldcarsweekly.com/news/hobby-news/margaret-dunning-104-year-old-packard-owner-dies








USfan:
Време да обновим темата, с ето това представяне на 1955 Пакард Карибиан кабриолет, правен в последната сериозно успешна година на продажби за марката.

На любителите на премиумните соц. автомобили, дебютирали в края на 50-те години, може да им направи впечатление, че визуално точно този модел на Пакард е колата, от която дизайнерите на ГАЗ-13 черпят някои идеи.
Но още повече, всъщност го копират дизайнерите на ЗиЛ-111.
Предницата на 111, почти мот-а-мо репликира фаровете и страничните габарити/мигачи, на този Пакард, както и задницата и стоповете, а и целия грийнхауз /стъклата/ абс. показват взаимстването от оригинала.

Модела Карибиан, а и братския му седан Патрисиан от 1955-56 моделни години, са всъщност лебедовата песен на тази легендарна фирма.
За 1957 и 58 моделни години излезлите Пакарди, вече не са нищо повече, от ребаджвани Студебейкъри.

Всъщност още няколко години след дебюта на този Карибиан фирмата продължава да съществува като обединена със Студебейкър, но след 1958 год, спира да произвежда леки автомобили.

Незабравим и досега е многодесетилетния и непроменен рекламен слоган на фирмата-
Пакард- питай човека, който притежава един!



И ето руската интерпретация на темата.

galaxie:
По обясними причини по нашите ширини няма Caribbean  :), но в столицата на Пакардите си имаме неговото братче  :D.

USfan:
Така е.
А всички истински автомобилни фенове в БГ сме благодарни на теб и на другите твои съседи и близки Пакард ентусиасти, че спасявате и популяризирате в родината, точно тази стара и толкова грандиозна отдавна осиротяла американска марка.  :)

А тук Джей кара един приказен Роадстер от 1916 год.
Освен и разни други иновации, добре конструираният му и революционен за тогава 12 цил. мотор оставя силно впечатление в онези малко по-късни години върху младия тогава Е. Ферари.
Ходовите качества на този Пакард и гладкостта на работа на двигателя му повлияват на Енцо до такава степен, че много по-късно в разни интервюта той казва, че точно този 12 цил. Ве-обр. мотор е бил причината да иска да направи първата си собствена кола с негово име, точно и само с 12 цил. двигател.

USfan:
Една от най-интересните коли на Студебейкър-Пакард корпорацията е дебютиралия в нач. на 60-те години пластмасов Аванти модел.
Тук показания екземпляр е един от 1500-те броя оборудвани с фабричен Пакстън компресор Р-2 версии.

https://bringatrailer.com/2019/01/23/round-lights-halibrands-paxton-1963-studebaker-r1-r2/

https://theavanti.com/registry63.html

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия