Автор Тема: Продавам Alfa Romeo 33  (Прочетена 3640 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 27, 2018, 12:40:50
Прочетена 3640 пъти

Неактивен oryxster

  • Публикации: 17
Привет на всички!

За съжаление се налага да се разделя с моята Алфа 33 1.3S 1989 г. Колата е на 183000 км , много запазена и е вече кандидат класик.
Събраха ми се повече ретро коли и нямам възможност да я запазя в гараж, а сърце не ми дава да я държа оше една зима на влажния варненски климат. Поддържал съм я добре и предполагам, че е една от малкото останали читави Алфи от този модел.
Който е карал Алфа знае, че и с най-малкия двигател с два двойни Веберa колата е много пъргава, а по отношение на устойчивостта ниско разположения боксер я прави по-бърза в завоите от доста съвременни автомобили.
Има преглед до  октомври 2019 год., гражданска за 3 месеца и винетка за тази година.
Имах желание да я задържа като ретро автомобил и миналата година смених всички тампони по окачването, нови предни амортисьори, накладки, външни и вътрешни карета, комплект съединител  в т.ч. долна и горна помпи. Има и резервни части - подготвен е комплект ангренажни ремъци с ролки, фарове , мигачи, странични мигачи, стопове, странични огледала, зимни гуми с метални джанти, изпускателно гърне и др. Газовата уредба е поставена преди около 15000 км, но се кара редовно и на бензин, за да се запазят карбураторите, пък и удоволствието от динамиката на автомобила е съвсем друго.
Задната броня е лепена, но разполагам с резервна здрава. Освен това има нов заден спойлер за капака на багажника, като  бонус и резервен двигател 1,4.
Автомобилът е в много добро състояние и има малко работа по него, за да стане перфектен. Боята е оригинална, на места има малки язвички ръжда, които съм се постарал да снимам. Салонът (седалки и табли на вратите) са за парне, а седалката на водача за претапициране. Може би е по-добре да се смени със салон от по-качествени материи от Алфа 33 след face lift-а през 1990 год.
 
Цената за автомобила е 2750 лева и бих искал да помоля да не ми се обаждат колеги, които считат , че колата не заслужава цената си.

Красимир
0897875656

[/url]
« Последна редакция: Октомври 27, 2018, 12:52:45 от oryxster »

Ноември 06, 2018, 20:56:31
Отговор #1

Неактивен Pancho77

  • Публикации: 17
От кога се предлагат по ретро форумите тея коли....????
Тези красавици с гореща италианска  кръв......
....Каквото имах щях да го продам за такава кола (това като като студент........) добре, че всъщност нямах нищо... освен един раздрънкан голф GTI, ама никой не искаше да смени кон за кокошка, а като продадох голфа, парите стигаха колкото за джантите на Алфата!

Успех с продажбата и дано попадне на надъхан ценител...

Ноември 07, 2018, 11:06:34
Отговор #2

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Предлагат се откакто изчезнаха :)

Този форум е за всички екзотични, изчезнали и търсени машини, било то и нютаймери/янгтаймери.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"