Автор Тема: Продавам Лада 2105/1500 на части  (Прочетена 551 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 07, 2018, 10:38:55
Прочетена 551 пъти

Неактивен Kromida

• /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Колеги, продавам си Ладата на части. Беше добре поддържана основна моя кола в периода 2008-2011 г., след което стана втора кола, аз станах семеен, минахме на съвсем друг тип и марка автомобил и така. В крайна сметка вече не ми е нужна, колкото и тъжно да звучи, нямам време за нея, нямам и излишни средства да я поддържам. В началото беше класическа 2105 с 1300 ремъчен мотор, после я пооправих да прилича на 2107 и й сложих 2103 мотор 1500. Този 1500 мотор никога не е каран на газ - нито преди да го взема, нито след това. Диференциал с предавателно отношение 4,1 и 4-степенна кутия от 2105. Пускам темата и тук защото много от частите са взаимозаменяеми с други модели. Ламарините на купето не са в добро състояние, но носещите елементи са наред, тоест може да послужи като база за някакъв проект. Макар че едва ли ще продавам купето, по-скоро ще продам частите и купето ще върна за скрап.

1. Започваме с двигателя: 1500, блок 2103. Оборудван с карбуратор и делко. Делкото е ново руско оригинално на 15 000 км. Кабели за свещи Тесла. На този ДВГ и карбуратор никога не е слагана газова уредба. Откакто го имам го карам с масло Мотул. Гумичките на клапаните са сменени преди 4-5 години с нови, Райнц.
С делкото и карбуратора + съединител комплект търся на мотора 250 лв.
Гол ДВГ без делко, карб и без съединител: 150 лв.

2. Имам и резервен карбуратор с плочка за газ - общо 40 лв., поотделно 30 лв. карба и 20 лв. плочката.

3. Мога да предложа и рециклиран преди 2 г. стартер, както и алтернатор - за стартера търся 40 лв, за алтернатора 30 лв.

4. Фарове добре запазени, светят много добре - по 15 лв. бройката., за предпочитане е да се продадат в комплект.

5. Ел. перка от Лада Нива, която охлажда наистина много добре - 30 лв. (на практика съм я пускал само през лятото и само на градско каране - извън града този мотор не е качвал стрелката по-надясно от 12 часа без перка)

6. Стопове по 15 лв., диодни - малко по-слабо светят от оригиналните, но забравяме проблема с цокли и крушки.

7. Чисто нова стокова генерация - 70 лв.

8. От снимките по-долу може да видите носачите, които са купени нови от магазина на Козлодуй в София преди 4 години, имам и секторна кутия също чисто нова руска оригинална на 4 години от същия магазин - за носачите търся 50 лв. за комплект от четирите (два по два горни + долни леви/десни), за секторната кутия 80 лв.

9. Джанти предни Ладови 13 цола, задни Фиатови 14 цола - и предните и задните добре запазени - с гумите на тях всичко комплект 60 лв.

10. За всичко останало, което не съм споменал тук - диференциал, кардан, спирачни апарати, дискове, спирачна помпа, резервоар и прочее може да ми пишете лични съобщения или да ме търсите на телефона: 0876594624

СНИМКИ можете да видите в прикачения файл, формат PDF

Април 13, 2019, 18:40:46
Отговор #1

Неактивен Kromida

• /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
1. Двигател 2103 / 1500 кубика, не е каран на газ, само масло МОТУЛ - оборудван - с ревизиран карбуратор, съединител на 1 година и чисто ново делко, към ДВГ давам бонус помпите на съединителя - 110 лв. всичко
2. Скоростна кутия 4-степенна от ВАЗ 2105 (ако имат значение числата), абсолютно изрядна - 40 лв.
3. Диференциал предавателно число 4.1 - 40 лв.
4. Карданен вал с висящ лагер на 2 години - 15 лв.
5. ПЪЛЕН КОМПЛЕКТ стокова изпускателна система - двуцевка, средно и крайно гърне + тръбите в ИДЕАЛНО състояние - засега се продава В КОМПЛЕКТ - цена 70 лв. всичко
6. Реле регулатор, механичен - 15 лв.
7. Серво + спирачна помпа - 15 лв.
8. Бушонно табло - почти ново - с НОВИЯ ТИП бушони - 25 лв.
9. Спирачни тръби - нови - не са ползвани - 10 лв. всичките
10. Моторче за чистачки с лостовата система и запазени пера - всичко 20 лв.
11. Бобина - 10 лв.

Частите са в София, пращам по Еконт, Спиди или каквото желаете, доставка за сметка на купувача.
0876594624