Автор Тема: Изложба-"Готови за приключение! Авто рали Будапеща-Константинопол 1912 г.  (Прочетена 6369 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 23, 2018, 11:13:02
Прочетена 6369 пъти

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Колеги,

от името на организатора и мой дългогодишен приятел Пал Недеши имам удоволствието да ви поканя на 4 декември 2018 г., Вторник, от 18:00 ч. до 21:00 ч., на отриването на изложба на тема "Готови за приключение! Автомобилно рали Будапеща-Константинопол 1912 г.". Мястото ще е "Унгарски културен институт" находящ се на ул. Аксаков 16, в София.

...и нещо за ралито:

"В началото на ХХ век, в зората на автомобилизма, на мода са дългите ралита, по време на които могат да се демонстрират техническите способности на новото транспортно средство. Измежду тези съревнования най-известен е автопробегът Париж – Пекин от 1907 година. В В Централна Европа автомобилният спорт се развива благодарение на състезанията за доказване на надеждността на автомобила; те обхващат няколко държави, въведени са от принц Хайнрих Пруски и носят неговото име. През 1909 г. ралито стига и до Унгария и подтиква представителите на Унграския автомобилен клуб да организират подобни надпревари. Преди Първата световна война се правят множество едромащабни обиколки: Обиколката Татра-Адрия, Обиколката из Карпатите и т.н. Първата от тях, която пресича целия балкански регион и свършва в Константинопол, се провежда между 29 юни и 6 юли 1912 година. Маршрутът на автомобилния клуб, приел междувременно названието „Кралски”, при тогавашните пътни обстоятелства е минавал по непроходими пътища, буквално през долини и чукари."




« Последна редакция: Ноември 23, 2018, 15:34:30 от dido1903 »

Ноември 23, 2018, 15:34:15
Отговор #1

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Супер звучи! Благодаря за инфото,Ники!

Ноември 29, 2018, 11:05:14
Отговор #2

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Не забравяйте за 4-ти! Ще станете част от този прекрасен маршрут :)


Декември 03, 2018, 10:01:05
Отговор #3

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Запазихте ли си вече вторник вечер ;)


Декември 03, 2018, 11:10:13
Отговор #4

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Някакъв дрес код ще има ли - кожени дрехи, бонета, авиоочила? ::) :D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 03, 2018, 11:13:12
Отговор #5

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
хахахаха само да не сте по плажно облекло  :winktongue:

Декември 03, 2018, 11:37:04
Отговор #6

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Някакъв дрес код ще има ли - кожени дрехи, бонета, авиоочила?

Охо, живеештите в Ло3енец като теб, искате ли утре да ходим 3аедно...  :)
Дрес код- самолетни пилоти, хаха- времево автентично, така си е...
Имам ориг френско кожено пилотско жакетче от 1-та световна воина
Било е на свален френски пилот до Одрин.
Обличам го него тогава утре...

Декември 03, 2018, 12:50:15
Отговор #7

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Люси, аз вероятно ще отида директно от работа с метрото, така че няма да се включа в "маскарада", въпреки че имам дълъг кожен шлифер в стил Вермахт :) На теб специално ще предоставя на заем за събитието едни ретро пилотски очила, които да са в тон с облеклото ти :D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 03, 2018, 13:42:13
Отговор #8

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Люси, аз вероятно ще отида директно от работа с метрото, така че няма да се включа в "маскарада", въпреки че имам дълъг кожен шлифер в стил Вермахт :) На теб специално ще предоставя на заем за събитието едни ретро пилотски очила, които да са в тон с облеклото ти :D

Миткол, супер, ми в3имаи ги да ги демонстрираме.  :))
По тоиа повод, предлагам които фенове от Форума доидем, след коктеил -партито да ходим на некоиа пицариа, да си обсудим на спокоиствие новите дануци и т.н,

Декември 03, 2018, 14:41:03
Отговор #9

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477