Автор Тема: Хибриден Вартбург 312 / 1,3  (Прочетена 9996 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 04, 2019, 18:32:50
Отговор #10

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Досега съм я докарал до кривата круша. Най-важното намерих книгата със синята корица, препоръчана от Момчил - на третия път. Първите два пъти ми пращаха по-новото издание, въпреки точните въпроси и инструкции.

Относно донор, Вартбург 1.3 се чух с Wartburgman и със познат на Весо Митков, и двамата предлагат четиритактови на свестни цени. Вторият е на по-малко километри и доста по-евтин, не е толкова лъскав като ламарини, но то мен в случая ламарините не ме интересуват толкова. Но четиритактови се намират сравнително лесно, по света и у нас, затова не бързам с него.

Относно 312, бях си харесал един в движение в Букурещ, за 2000 евро







Продавачът, Богдан, беше много готин, дори ми предложи да подпишем сделката в Гюргево, но бяха празници, после снегове, после украинското приключение, и докакто се натуткам, колата се продаде... Още ме е яд!

Февруари 07, 2019, 15:45:54
Отговор #11

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Вече мога да се похваля с пълен комплект ламарини за 312! Придобити в бартер срещу Трабантче '87 набор с многоходова комбинация България - Германия - Чехия - Унгария! Това беше по-трудната част на проекта.  Остава вече да закупя набелязания донор 1.3!

Сливи за смет. Бартеросах чисто ново трабантче, набор 1987 за куп ламарини от Вартбург 312, набор 1965.

Човекът-желязо Габор, тръгнал от Будапеща в 10 и пристигнал в 5 на следващата сутрин. Незнайно защо, през Бекет-Оряхово?!? Шемет първа категория!



Вартбургът:









Трабантчето:













Февруари 07, 2019, 17:54:46
Отговор #12

Неактивен Presy0

  • Публикации: 36
Честити ламарини! Успешна реставрация, а след нея карай Вартбурга със здраве! :)
Много ми харесват "гърбатите" Вартбурзи, но никога не съм виждал такъв. Само веднъж, 311 купе във Варненския Ретро музей, но седан никога.
 

Февруари 07, 2019, 18:24:08
Отговор #13

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
ЦЕЛТА:


Февруари 07, 2019, 18:41:11
Отговор #14

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Направо ме е яд за това ново Трабантче............................

Февруари 08, 2019, 22:24:05
Отговор #15

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Тези неща по екстериора на Вартбурга,които са демонтирани налични ли са?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Февруари 13, 2019, 13:28:54
Отговор #16

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Според мен от такъв разнебитен донор няма как да стане "целта". Още повече - донорът вероятно е версия "стандарт", а целта - "де лукс". Да не говорим, че и на целта й липсват лайсните на праговете и има късно трабантаджийско огледалце.
При 311/312 много от декоративните елементи са от алуминии и са супер лесни за драскане и повреждане. Цените им са слонски.
И кой ще да е този майстор, дето да се хване да прави цялата процедура? Тия останки не е жалко да се преправят, ама пак разходите ще са поне 10000 лева, ако се гони нормален вид на колата.
Как точно ще го узакониш? Или ще кара с документи за 1.3? То и 1,3 като е един бърз - бегай мани. На мен по-ми харесва 2Т двигателя, а и друго си е да избълва кълбо дим на старта.

Февруари 13, 2019, 16:09:20
Отговор #17

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Жалко за румънския Вартбург. Много добър и комплектен е бил.Минало-заминало, вече си намерил друга кола за проект, рядка за България. Това,че е Стандарт, не е проблем, винаги можеш да добавиш допълнителните външни алуминиеви и хром елементи ,за да го направиш Делукс. Всички необходими за това лайстни ,декоративни елементи и емблеми се продават. По спомен, около 700 евро платих за всичко , отделно около 200евро за тасове с рингове.Не знам какъв е бюджетът ти и дали тези цени те устройват, но ти го казвам като информация, която е полезно да имаш предварително,за да знаеш наистина с какво се захващаш. Трудно се намират оригинални гривни за фаровете, този от снимката - целта, е с такива от Баркас. За броните и хром решетката ,вече става наистина дебело...там цените са четирицифрени в евро...
Така или иначе, идеята ти е колата да се "тунингова" и да се избяга от оригинала, затова аз на твое място бих си спестил от тези неща и бих направил нещо такова:

Февруари 13, 2019, 16:40:27
Отговор #18

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Във Вартбурга има доста чаркове, в т.ч. решетка, фарове и рингове. Този уикенд ще го "разтоваря" да видя какво още.

Мен лично такива неща като трабантово огледало не ме дразнят, даже съм му поръчал ел. огледала от едно катастрофирало мини. За регистрацията като му дойде времето ще мисля

Февруари 13, 2019, 16:44:33
Отговор #19

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
На мен по-ми харесва 2Т двигателя, а и друго си е да избълва кълбо дим на старта.

Не изключвам и двутактов Вартбург 353 като рама / донор. На някой да му се намира читав?