Автор Тема: Хибриден Вартбург 312 / 1,3  (Прочетена 9999 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 14, 2019, 11:18:30
Отговор #20

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Рамата,двигателят,кутията, окачването, спирачките, изобщо всичко ,освен каросерията, на 353 и 312 са идентични. Нямаш нужда от цяла кола за донор , освен ако тази няма проблем с документите, разбира се. Бутала, вал, шлайф и си готов.

Февруари 24, 2019, 17:41:28
Отговор #21

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Благодарение на колегата vessomitkov, който не само ми намери чудесен донор, но и се разкарва днес в студ и мраз до Самоков, за да ми го докара, вече съм собственик и на "модерен", четиритактов Вартбург.



Вартбургът е '89 набор на 48000 км, със винетка и застраховка до 1 май. 1 собственик 1928 набор, бивш авиатор, който доскоро го е карал чат-пат, но си е счупил крака. Да е жив и здрав!. Подарих му малка количка Вартбург, 1:43, много се зарадва.





Очаквам препоръка за компетентен сервиз, който да извърши необходимите интервенции  - за предпочитане в или около Пловдив                                                                                                                                                                                                                                                                                                      ь

Март 02, 2019, 15:03:59
Отговор #22

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Вчера купих акумулатор за 1.3, и днес с колегата Wartburgman го монтирахме. Германската машина запали от първия път! Огледът установи доста дребни забележки - например колата е с два десни стопа :)
Разходихме се до магазина за акумулатори да ни заверят гаранционната книжка. (проверката показа, че зарежда добре, въпреки светещия акумулатор на таблото при загасени светлини. Стоповете не работят както трябва. В началото мигачите и клаксона също не работиха, но впоследствие проработиха!

Друг интересен детайл е, че колата не гасне, след като ключът се върне на 0.

Като цяло двигателят работи прилично, окачването и спирачките са също добре. ръждите се незначителни. С една дума - отличн основа за реставрация!
                                                                         

Март 02, 2019, 20:56:34
Отговор #23

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Една снимка от новият му дом.

Работи доста добре и има хубави спирачки като за Вартбург :D.Иначе от ходова част е стегнат не тропа и вози приятно.Има ускорение но най-вероятно се нуждае от нови свещи и кабели понеже на моменти имам чувството че единия цилиндър се губи.

Май 24, 2019, 12:57:55
Отговор #24

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Здравейте колеги,

Както знаете имам един Вартбург от гърбавите за реставрация, колата е в Крумово до Пловдив. Колата е от "преходния" модел 312, 1965 г (мой набор)

Моля за оферта за антикорозионна обработка на купето, полиуретанов грунд и боядисване на купето (светлосиво отвътре, вкл. багажник и моторен отсек, двуцветно отвън - сребърен металик и бонбонено синьо)

Ще предоставя и ремонтна литература.

Впоследствие купето трябва да се монтира върху рама от от по-нов Вартбург 1.3 (1990), 100% съвместим и да се присадят ходова част, двигател ,кутията, окачване, спирачки, изобщо всичко от последния модел Вартбург.

Моля да препоръчате работилница която би се справила успешно и в рамките на разумен бюджет  със тази задача.

Колата в момента е готова за боядисване:



целта е да стане така:



Септември 10, 2020, 11:50:49
Отговор #25

Активен petkovic

  • Публикации: 135
Има ли напредък по проекта