Автор Тема: Инструменти  (Прочетена 65916 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 04, 2011, 16:32:34
Прочетена 65916 пъти

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Нищо кой знае какво, но все пак радва окото, как с добри умения и сравнително обикновени инструменти правят и възстановяват различни части:

http://timo.santerihapponen.net/

Февруари 05, 2011, 13:42:35
Отговор #1

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Страхотни резултати.
Ето това е реставриране, от старите части за направиш нови.

Не знам дали това е възможно в България при положение, че си търсих кечета за полиране на метал сумати време, намерих едно в Бриколаж  и накрая си купих от Германия.

Тези хора имат поне 10 вида кечета .... + всевъзможни химикали.
Много впечатляващо!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 05, 2011, 16:17:06
Отговор #2

Неактивен MoparFreak

  • Публикации: 195
  • Баджанак
Митак, в специализираните магазини за стоматологични и зъботехнически материали има всякакви такива за
полиране на метал и метални повърхности  ;D
spectemur acendo

Февруари 23, 2011, 23:49:38
Отговор #3

Неактивен stefo

  • Публикации: 58
Здравейте, пасти и кечета има в изобилие в Пловдив, но ако не се занимавате с това, няма как да знаете къде ги има. Кече може исам да си направиш, но по-важно е да не ползаш едно и също с различни пасти.

Август 10, 2011, 21:32:51
Отговор #4

Неактивен krume

  • Публикации: 76
Колеги не знам дали има такава тема ,ако има  се извинявам,но ще ми е интересно всеки да сподели с какъв инструмент или марка работи  какви са предпочитанията и кои са най използвани всеки отзив подплатен с опит мисля че ще е полезен.
« Последна редакция: Август 10, 2011, 23:11:42 от Speeder »

Август 10, 2011, 22:44:09
Отговор #5

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Колега, ще те помоля да коригираш заглавието от ИНиструменнти на Инструменти.  За всеобщо добро е и нищо лично.  :)

В нашите коли и визирам главно моята,  ползвам главно :

 - хлабиномерни пластини
 - звездогаечен 15
 - 7 броя индикаторни часовници ( от които съм ползвал само 1 и то само за реглаж на клапаните)
 - плоска отвертка, не голяма 

 С това се изчерпват необходимите на периодично обслужване инструменти за тая кола.  Иначе безкрайно обичам стари инструментариуми, произведени в СССР или тяхен български аналог. Тръбни ключове, щанги от различни материали, форми и предназначение, разни гедории от Соц. времена (много корав материал), съвременни такива на Форсе и Гедоре. Набор от 7 чука, от 100 грама.... до към 10 килограма.  Ударна отвертка и няма да изброявам повече.  Най-обичам да разрязвам на 2 половини, стари автомобили с ъглошлайф ,,Елпром Ловеч - 2500 " тия с алуминиевия корпус. Ех, 30 годишен, изградил е Социализъма.   Предимно предпочитам стари машини и най-вече такива, ползвани в часове по трудово обучение. А, не въртяли денонощно на смени.


Август 10, 2011, 23:17:36
Отговор #6

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Аз ползувам 2 комплекта гедории и ключoве на RICO :)
Доволен съм,съотношението цена/качество е много добро.
Иначе по специалността -електротехника и електроника на МПС съм мощно въоръжен и мобилен :) >:D
Не отказвам,гледам да отида и на място,да помогна ако става и мога. ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 10, 2011, 23:23:47
Отговор #7

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Инструментите са нещо изключително важно, особено при италианските автомобили :)

Аз имам сигурно 3 комплекта тресчотки и при сваляне на фланците на карбураторите ударих на камък.
Или прекалено дълги рамена или прекалено дълъг удължител.
Добре, че намерих 4ти комплект, някакъв ментак, но свърши перфектна работа и рамото беше с точната дължина, както и удължителят. :)

Понеже гаечните ключове ни бяха много стари (предимно български) с баща ми напазарувахме комплект на Black&Decker.
Не е най-високо качество, но за домашна употреба и хоби са супер.

За Алфата съм планувал да купя гаечен и звезда 16 защото и такъв болт има!

По-натам следва динамометричен ключ.

Общо взето трупам инструменти та като се пенсионирам да си чопля по колата, че сега няма много време.

Иначе имаме една бормашина, уж Бош, която я купихме от един оксидиран "търговец", но кара вече сигурно 10та година.  >:D
Другата е руска, вечна!

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 10, 2011, 23:47:00
Отговор #8

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Охооо.......сериозен инструмент е динамометричният ключ! :) >:D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 11, 2011, 08:25:33
Отговор #9

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
И моето гедоре е Рико, голяма тресчотка с камъни от 10 до... 24-5, нещо такова, много съм го тормозил, но поне засега не съм счупил нищо. За професионална работа едвали е достатъчно здраво, но за моите цели е идеално! Иначе ключовете ми са най-различни, все разни стари. Които съм си купувал нови, са Топмастер. Да, глупава марка, но са почти без пари, а по мои наблюдения имат добър захват към болта или гайката и за моите цели и неинтензивна употреба са Ок.