Автор Тема: Инструменти  (Прочетена 65867 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 11, 2011, 13:10:22
Отговор #10

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Ами те RIKO доколкото ми е известно са произведени в Бьлгария, но може и да греша .Иначе са си доста здрави инструменти и на сьвсем прилична цена . Аз сьм доволен от качеството им ,иначе са ми предлагали инструменти с доживотна гаранция на някакви луди цени за нашите стандарти и дильра ми излиза с постановката че тази гаранция значела не че инструмента няма да се счупи а ако се счупел веднага щели да ми ги подменят голям маитап а преди около месец за проба се обадих на телефона които ми беше оставен  от дильра и се оказа че номера не сьществува а офиса им е на колела иди че ги тьрси. Няма да казвам името на фирмата ,че да не става кофти реклама ,но сьм сигурен ,че на всички ви е известна .Та мисьлта ми беше по добре малко по евтин инструмент които да се сменя по често отколкото много пари за марков които ще вьрши почти сьщата работа мнението си е мое разбира се и не ангажирам никои.А на феновете на стари и доказани марки инструменти мога да кажа само едно .Колеги ходете всяка неделя по битаците и повярваите ми никога няма да се приберете празни мургавите братя винаги успяват да докопат някои хубав инструмент и да го продадат на безценица. :)

Август 11, 2011, 13:21:52
Отговор #11

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Турски са,произвеждат ги в Измир и Балъкесир :)
Имат много богата моделна гама.Май са и лицeнзни.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 11, 2011, 14:08:50
Отговор #12

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Някъде бях срещнал една идея, която ми звучи много разумно, а именно, че е голямо пилеене на пари да се купи скъп, марков набор от А до Я. Подходът бил друг - купува се нещо, което е посредствено, евтино, но върши все пак работа /тип Рико/. Вече от него каквото се счупи при работа, се купува хубаво, скъпо и марково. Един вид самият работен процес показва какво ще ти трябва, кое ще се използва, както и кое в общи линии ще бездейства. По този начин се спестява от купуването на много скъпи неща, особено по отношение на големи комплекти с много части. Струва ми се, че има логика в това.

Август 11, 2011, 18:23:19
Отговор #13

Неактивен sierra team ruse

  • Публикации: 212
  • sierra forever
    • http://www.fordsierra-bg.com/
на мен всички камъни са ми на topmaster и за толкова години нямам счупен или развале било ключ или камъкза гедоре,за мен са си стабилни  за наще хоби цели  :)
FORD SIERRA POWER

Август 11, 2011, 21:31:05
Отговор #14

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
+1 за Рико
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Август 11, 2011, 23:46:12
Отговор #15

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Topmaster същo си правят парите :)
Имам няколко отверки от тях.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 12, 2011, 00:34:14
Отговор #16

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
 :D   Всичко до "32 стягам на ръка, като помощен инструмент ползвам: щанга, чук, и ония три вълшебни думички .....  :))
   Е понякога когато е за по фина работа се правя на "цивилизован" с комплекти тип гедоре - Тona и BETA   ;)

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Август 19, 2011, 19:24:42
Отговор #17

Неактивен amonev

  • Публикации: 15


Имам и други. Не съм магазин  O:-)
« Последна редакция: Август 19, 2011, 19:26:18 от amonev »

Август 21, 2011, 07:07:47
Отговор #18

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Идеята на колегата теодор звучи много разумно.Защото каквото и да си говорим ,ако човек се занимава професионално с ремонт на автомобили няма да мине само с инструменти от кашкавал сьвременните автомобили изискват голям набор от специализиран и наи вече здрав инструмент защото една превьртяна гаика заради лош ключ оставя колата някои пьт с дни в бокса от което страда и реномето на маистора а и кесията. От тази гледна точка според финансовите вьзможности човек може да си набавя качествени инструменти поне от наи използваните.

Август 21, 2011, 16:55:11
Отговор #19

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Моята система е, че като ми потрябва нещо отивам и си взимам конкретно него от сорта на Рико, Форс, но не и долни китайчета. Големи суми за инструмент който незнаеш дали някога изобщо ще го използваш е пилеене на пари....
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic