Автор Тема: Инструменти  (Прочетена 65927 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 11, 2020, 12:16:04
Отговор #110

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
В домашни условия може да върши някаква работа някаква елементарна горелка, но не и професионално оборудване.
То дори и в съвременен автотенекеджийски сервиз оксиженът е с ограничена употреба. Вече за ретро автомобили, за работа с припои вместо кит и т.н. - то е ясно.
По същия начин - каквото и да е на въздух не е за вкъщи.
Аз имам портативен оксижен за фина работа и въобще не го ползвам, ама ме кефи мислълта, че е мой - наследих го от дядо ми, той го ползваше за придаване добър вид на спойките по витражите, които правеше.
От режещите и пробиващите - за хоби цели според мен поне един малък ъглошлайф, електрически прободен трион, ударна бормашина и един добър Дремел са повече от достатъчни.
Заваръчно оборудване - дори и просто телоподаващо не бих си купил.

Иначе като интересна играчка, която може да е полезна при изработка и монтаж на външни панели - при нас има да речем инструмент за машинно сгъване на бертове - върви си с различни накрайници и спестява много удари с чука.

Март 12, 2020, 20:11:27
Отговор #111

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Тя се настройва спрямо детайла ли?
Да ... можеш да копираш  равни повърхности,изпъкнали овали и вдлъбнатини .
retrobs.com

Март 15, 2020, 09:24:35
Отговор #112

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Като си говорим за инструменти нещо и от мен.





И не на последно място управителите на заведението. Биг боса няма да го пускам.  ;D

1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Април 15, 2020, 22:15:48
Отговор #113

Неактивен anastas

  • Публикации: 194

Стойка педал и доста тунинг преди да започне да работи както трябва , следва така нареченото английско колело на което му остана само основата да направя
« Последна редакция: Април 15, 2020, 22:19:36 от anastas »

Юни 26, 2020, 18:43:23
Отговор #114

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Качество срещу менте  :)
retrobs.com

Септември 16, 2020, 09:36:22
Отговор #115

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Колеги, някой да е ползвал подобен инструмент на Zimber tools за 4AGE мотор (Тойота)? Направил съм дори запитване към фирмата-вносител, но и те нямат информация, за какви коли стават тези ключове. Отворен съм и за други идеи без оригиналните на Тойота или вносните от САЩ, които са с прекалено напомпени цени. Иначе приключих с ремонта и машинката лети, но по някое време ще трябва да регулирам клапаните и искам да си улесня работата...  :D


Септември 16, 2020, 09:38:05
Отговор #116

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
А това е третият вид за вадене на пулове...


Септември 16, 2020, 11:31:05
Отговор #117

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
Със сигурност се ползват при натискане на "чашките" за да се извадят "пуловете" на два съседни клапана при двигателите на Фолксваген / Ауди при които, регулирането на хлабината между разпределителния вал /гърбица и "чашката " става с различни по дебелина "пулове". Улесняват много работата но не са единствен вариант.Ако не се работи пред блока или на полето може да се измислят много възможности със същия краен резултат.
За Тойота 4AGE мотор не знам дали са подходящи. Имам ZR-36VDFDR245 и бих го предоставил при желание да се пробва и използва ако е възможно. Само лично предаване за София - (с куриери нe работя). По късно ще дам и номер на инструмент който се използва при двигатели на Фиат и Ланчия. (в момента не е при мен, а не помня означението ) Поздрави и успех.
« Последна редакция: Септември 16, 2020, 12:00:42 от Plamen Hinkov »

Септември 16, 2020, 11:45:39
Отговор #118

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Благодаря за информацията. Да разбирам ли, че този (245) е за VW/Audi? Ако другият е за Фиат, може да си помисля за метода на отхвърлянето. Но засега май се очертава, че и трите модела са за европейски коли. Иначе ако бях в София, можеше и да се възползвам от предложението за проба. Кой знае, може да става и за Тойота, понеже вносителят заявява, че са с универсален характер... :)

Септември 16, 2020, 12:10:25
Отговор #119

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
И трите инструмента по спомен са за  VW/Audi. При бусовете  на които мотора е отзад се работи с един от тях.При различното разположение на двигателя се използва различен инструмент (пречат неща и не става с един и същ инструмент ) .                                              За Фиат / Ланчия  номера беше друг и визуално е малко по   различен(  по спомен).   Би трябвало за Тойота също да се предлага.                 Успех.