Автор Тема: Инструменти  (Прочетена 65913 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 23, 2011, 01:07:56
Отговор #20

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Youngtimer бормашината ни :
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 24, 2011, 00:57:27
Отговор #21

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Калеги ,респект и уважение към всеки ,но ще ви възръзя ..когато става въпрос за професионални инструменти .
Аз работя с един комплект GEDORE ,който използвам само в случаите когато сглобявам нови почистени двигатели и скорости
в ежедневието ползвам галемият комплект на FORCE..като постоянно допълвам липсващите и повредени вложки и др
много често си изработвнам специални скоби ...особенно необходими при взискателните АЛФИ.
При немските машини изненадите са малко ..но и там трябват подходящи инструменти .
Инструмента е важен елемент за всеки един майстор ....
FACOM  са най добрите и качествени инструменти за мен ....само че са скъпи .
50 %от един майстор е инструмента му .....а той става безценен ,кагато знае как да му направят подходящият инструмент
с който да свърши прецизно работата .
Имам 38 чука от най разлечни видове ,и въпреки че ги използвам често при теникиджийската си работа ...при останалата
си дейност по автомобилите ...не съм привърженик на силовите методи ....човек за това има мозък ...за да МИСЛИ 8)) 8))
имам и мускули но тях ги ползвам за други нужди  ;) :D

Centrum Transaxle

Август 24, 2011, 18:01:36
Отговор #22

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
 :)  Съжалявам за шегата която пуснах в началото на темата, но без да правя реклама, като комплект инструменти за сега при мен най-добре се е държи марката "BETA" цената му е съизмерима със тази на " RICO" (не говоря за RICOH защото там нещата са неописуеми - имам такъв часовник (рекламен) който има "скромната цена от 380 лева, за инструментите не искам да мисля). Но както казва колегата madboy - Инструмента е половината от майсторлъка. Бих допълнил: И умението да го използваш.  :)  Аз също съм "окомплектован" със всевъзможни машинарии и инструменти, но напоследък не работя активно.
Според мен обаче, какъвто и инструмент да имате, ако съблюдавате изискванията на производителя, няма да има проблем. Не може да се иска от любителски инструмент да се ползва за професионални цели.
  Също искам да изкажа задоволство от продукцията на една швейцарска фирма фирма която е сравнително отскоро на българския пазар. DWT    http://www.dwt-pt.com/    без да правя реклама, но качеството е като на небезизвестната  FESTO, а цените за българския пазар са колкото на евтините инструменти от среден клас. Аз самият ползвам тези инструменти вече 5 години и през това време не са давали никакъв дефект.

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Август 24, 2011, 20:45:19
Отговор #23

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Ами какво да ви кажа аз използвам инструменти които са далеч от професионалните, но за моите непрофесионални аматьорски нужди и са супер закупувани от баща ми повечето за сега само 2 ключа съм успял да счупя и то при нечовешки условия!



този май е доста старичък като гледам изработката  :o

Има и още много като гедорий, едната от които е ВМЗ и е просто желязна иначе има и подръчни материали.... напремер като разглобявах скоростите на форда за вторични използвах и кирка, че зегерките много ме тормозеха, а нямах клещи :D
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Август 24, 2011, 21:46:14
Отговор #24

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ето малко и от мен
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 24, 2011, 22:02:40
Отговор #25

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Това е един от специализираните ми инструменти,а именно СТЕНД за проверка,ремонт,регулиране и снемане на всички 
видове автомобилни синхронни генератори(алтернатори) 12 и 24 волта.Може да тества и постояннотокови(динама) :) >:D
 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 24, 2011, 22:30:08
Отговор #26

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
А пък кутията с дръжката е друг специализиран инсрумент 3 в 1 !-стенд за проверка,ремонт и снемане на х-ките на
ВСИЧКИ видове реле-регулатори 6,12 и 24 волта Съдържа:
1-Регулируем стабилизиран токоизправител 1-37 волта,4 А ,с максималнотова защита.
2-Вградени товарни резистори с детектори на полярност 12 и 24 Волта(4 -те зелени светодиода)
3-Симулатор на контролните лампи за зареждане -12 и 24 Волта
4 -Възможност за в ъншно вклчване на амперметър и волт метър.   
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 24, 2011, 22:33:13
Отговор #27

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Хубави стендове си направил Кирчо.Аз също си направих стендче за динамата на Победата и Варшавата.На едно кабелче от единия край му направих две обички  6 и 5 мм.,на другия сложих крокодил.Обичките на якорь и шунт,крокодила на плюса и теста е готов. :D
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Август 24, 2011, 22:37:18
Отговор #28

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
E колега ти ни хвърли в тъча с твоята техника имаш ли още нещо подобно да АХ-каме  :)
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Август 24, 2011, 23:11:12
Отговор #29

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Задвижването е от монофазен асинхронен двигател 1,1 Квта :)Пускова ,защитна и комутационнна апаратура в
черната кутия отпред За да бъде лудницата пълна,е предвидено да бъде пренавит мотора на 3-фазен(става,статорните
пакети са същите като на 3-фазния двигател 1,1 Квата) и да се постави модерно честотно управление за регулиране на
скоростта на двигателя.Отделил съм му място,съответно! :) >:D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987