Автор Тема: Инструменти  (Прочетена 65904 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 25, 2011, 23:46:34
Отговор #30

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Кирил , ти си Цар на жиците ...ако мога така ГРУБО да се изразя .
Винаги ме впечатляват кадърните люде ...много мразя мърлячите и мързеливите  :-\
Centrum Transaxle

Август 26, 2011, 00:22:30
Отговор #31

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Краси,царю на Алфите- благодаря от цялото си сърце! :D :D :D
Стенда го направих в 2 еземпляра-другия е за колежа,за лабораторни упражнения по,,Електротехника и електроника на МПС''
Той е със по-малък двигател -750 вата,но напълно достатъчни.За моя съм подготвил за монтаж амперметър 30 А и волтметър 30 V
за снемане на най-важната х-ка -външната,или натоварването+товарен реостат >:D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 26, 2011, 10:41:32
Отговор #32

Неактивен xctr

  • Публикации: 93
Аз преди време си закупих гедоре на Proxxon, че даже после взех и още едно по-малко! :)
И съм страшно доволен.. доста работа съм свършил с тях, че даже не само аз. Сега имам и гаечни ключове oт същата марка и съм навит да си взема и комплект лули.
Рикото също не е лошо имам няколко звездогаечни ключа от тях и също така комплект шестограми. Посленото нещо което си взех е ключ Рико 11-13 за развиване на спирачни тръбички.  8))
Останалите инстурменти са по-стари и големи ключове и различни видове клещи както и по-големи въртоци за натягане и развиване на стегнати гайки и болтове като например на полуоски.  >:D
[\\][___////___][\\]
Fiat Tipo 5door 1.4 SOHC Carb SX
Fiat Tipo 3door 1.6 DOHC Dual Dellorto 40 DHLA - project in progress

Август 26, 2011, 15:11:48
Отговор #33

Неактивен mywib

  • Публикации: 26
За гедориите мога да кажа една истина. Моята е от Chrome-Vanadium материал купувана от Естония през 1987 от баща ми( на кутията има ''H" отбелязано ) .  Това нещо няма чупене. Гумите на трактора татко ги напъва с 1.5 м тръба и нито камък нито рамо на гедорията се е счупило до сега.

Септември 03, 2011, 01:06:52
Отговор #34

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Ето малко и от мен
Ей туй като го покажа на баша ми и ще откачи, сигурен съм. Той с това се занимава, авто ел. системи. Обаче всичко мери с мултицета, пък аз даже не знам какво се измерва в различните му положения.  :-[

Септември 06, 2011, 19:36:50
Отговор #35

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Интересна тема са и старите инструменти. Покрай старата кола ми е интересно да събера и разни стари ключове. Засега имам тези, плюс още 2-3 обикновени, които съм прибрал някъде другаде. Все са предвоенни. Този през един в дясно от ножицата е от стар немски железен плуг. Този непосредствено до ножицата най-вероятно е за същото. Разбира се, не са просто експонати, ами си влизат и в работа от време на време. Даже някои нямат заместител - например големият най-отдолу единствено може да развива капачките на главините на колата, нямам друг с подобен размер  :)

Септември 07, 2011, 13:40:36
Отговор #36

Неактивен iltcho

  • Публикации: 64
Черните камъни на Force - кованите за гайковерти
Force тресчотки и гедорийки 2 бройки + инчовите размери
Кинг Рой- голямото синьо, уж немско производство. Издържа смяна носачи на Омега-та.

Нещо безценно за Алфиста - Камък 36 скосен - на конус направен! Без него на 13-14 годишна Алфа, Фиат или Ланчия - няма смяна на маншони! 2 Броя имаме правени по наша идея!

Малки ръчни горелки - нещо без което е практически невъзможно да работиш по подовата на кола внос от Австрия или "Иънгтаймерите".

Ъглошлайфи - 1 Спарки с регулируеми обороти за фини работи и едно Райдър-че общаче.

Винтоверти - Метабо, Кинг рой 14 волта, ударно с 2 скорости и третото е 18 волта - ненам каква марка.

Количка за инструменти на ГЕДОРЕ пълна до горе с каквото се сетиш.
АДИА АТС 9000 - универсален кодочетец
Виза унискан - универсален кодочетец

БМВ Скенер, Мерцедес скенер, Ваг-ком, Галетто и всякакъв вид кодочетци.

Свещ с огледалце - руска - настройка на смесите при карбураторните матори. Супер е за 4 камерен карбуратор!

Имбуси и торксове - Всички видове

Избивачи на бош - 2йно закалени

Предстои да си купим онуй якото на Рико с голямата тресчотка и усилени рамена!!!

Септември 07, 2011, 15:04:25
Отговор #37

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Някой случайно да има нещо на PROXXON ?

Профи ги дават уж.
Загледал съм тънките им гаечни ключета.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 07, 2011, 15:12:34
Отговор #38

Неактивен xctr

  • Публикации: 93
Някой случайно да има нещо на PROXXON ?

Профи ги дават уж.
Загледал съм тънките им гаечни ключета.

Погледния моят пост. Имам малко и голямо гедоре и също така гаечните ключове.
Всичките съм ги напъвал здраво и нямам никакви оплаквания, даже някой камъни и въртоци съм ги напъвал с тръби и не са се предали!
Почти всичко по двете коли се прави с тях! :)
[\\][___////___][\\]
Fiat Tipo 5door 1.4 SOHC Carb SX
Fiat Tipo 3door 1.6 DOHC Dual Dellorto 40 DHLA - project in progress

Септември 07, 2011, 20:42:16
Отговор #39

Неактивен krume

  • Публикации: 76
Малко стилизирана информация за марките инструменти от друг форум http://bgremonti.com/forum/viewtopic.php?f=73&t=1328&st=0&sk=t&sd=a&start=30