Jaguar XJ-SC 1985

Браво за находката.
Изглежда като истинско купе с него. Сигурно е бил сериозно скъпа опция като нов.
Тогава, освен при Бенц СЛ роадстерите и Корветите С2 до С4, най вече англичаните през 60-те до 80-те години оферират често опцията за твърд покрив при кабриота.
Например моя бивш 1969 Триумф Спитфайър Марк 3 е бил поръчан и го имаше наличен и твърдия покрив /метален при него/, в добавка към шприглите с гюрука отдолу.

Съдейки и сега по разни налични по Нета снимки, принцеса Даяна нейния ХЖ-СЦ си го е карала в края на 80-те, основно с твърдия покрив, монтиран на него.
 
И може би....последно с мек покрив. Предстои да монтирам твърдия за постоянно
 

Attachments

  • IMG-9072cbc92a3932b3fc5908a4ad1767d0-V.jpg
    IMG-9072cbc92a3932b3fc5908a4ad1767d0-V.jpg
    116.7 KB · Показвания: 17
  • Wow
Reactions: USfan
Просто твърд. Остават само таргите за сваляне.
 

Attachments

  • IMG-d5e3c3c775c44bebdf934d8ad5718362-V.jpg
    IMG-d5e3c3c775c44bebdf934d8ad5718362-V.jpg
    233.3 KB · Показвания: 16
  • IMG-b63af63aef78149b870e51bf47eefc52-V.jpg
    IMG-b63af63aef78149b870e51bf47eefc52-V.jpg
    210 KB · Показвания: 16
  • IMG-2aa33d7b161b4ae725faf971556bc378-V.jpg
    IMG-2aa33d7b161b4ae725faf971556bc378-V.jpg
    232.2 KB · Показвания: 16
Снимката не е правена от мен....а от техен фотограф.Коректно е да се знае
 
А жена ми и интелекта......
 

Attachments

  • IMG-624056a22f60d3c3e86fe19c80fa0c0f-V.jpg
    IMG-624056a22f60d3c3e86fe19c80fa0c0f-V.jpg
    169.4 KB · Показвания: 9
Исках да кача сервизни ръководства за модела, както и за фията от другата ми тема, за съжаление сапрекалено големи. На някой ако му трябват.....имам за 3,6, v 12 HPE,v12 преди 1983, инстрикции за ремонт и подмяна на мек таван, и разни други. Е едва ли са най желаното четиво, но на мен са ми от полза.
 
Те са за xjs и xj sc, реално двигателите се монтират и на други модели. А и ако някой има ремонтно ръководство за диференциал....бих се радвал да го сподели.