Автомобили > Немски автомобили

1967 BMW 2000 C #70 от 443

(1/16) > >>

baiivan:















Привет от мен. Някои близки приятели от тук знаят, че успях да се сдобия с един доста стар и доста рядък автомобил. А именно БМВ 2000c с ръчни скорости. Кодовото название, освен Нойе Класе купе е е120. Без да съм търсил този автомобил ми попадна случайно и то в Русе ::). Автомобилът е закупен през 1989 от човека от който го купих а и той го е купил като проект и никога не го е карал. Преди това е бил в Разград, а в най-добрите си години е била собственост на капитан на кораб от Варна. Информация за колатаполучих от познат, който преди година я е транспортирал. Отидохме на място и я намерихме навън.... Почнахме да чукаме по вратите и най- накрая намерихме бай Любо, който каза няколко думи за колата и каза, че не се продава. До миналата година колата е стояла в гараж, но последната година беше прекарала на улицата и бай Любо каза че мислил да изкърти прозореца на къщата и да я вкара вътре. Слава Бого това не се беше случило още защото иначе щеше да си остане като някой фараон зазидана...

След множество срещи с бай Любо, преди Коледа стиснахме ръцета и прибрах колата. В петък минахме нотариус, талонът е в КАТ ( видях го с очите си) и колата има плащани данъци до 2018...

Ето как я намерих...

>:(



Интериорът е изваден и изглежда доста комплетен. Седалките са тъмно син плюш, който е в отлично състояние и няма дори да се претапицира. Главата е извадена и липсва едно бутало. Оригинално 2000с е с 1 солекс , но някой е сложил двоен Стромберг на тази. Корите на вратите и дървенията по тях е също доста добре. Дървенията по таблото ще изка освежаване, но всички части са налични и самото табло и козирката на часовниците нямат пукнатини







Както се вижда от снимките по колата ще има мнооого  много работа. От коледното намаление в БМВ класик шопа купих задната престилка, намерих и стопове , от интернет поръчах и вежди и прагове и лайстни. Горе долу откъм комплетност съм добре, но ако някой има някаква част за тази кола, моля нека сигнализира.Също ако някой има информация относно тази кола - предишни собственици ( Люси тук си ти :) ) Реставрацията тепърва предстои. Според мен колата е била оригинални бяла. Някой някога е я "реставрирал" с много кит и я е пребоядисал черна.  Според мен оригиналния й цвят е бял.  Роската няма да има възможност за такъв проект чисто физически и още не знам на кого ще е възложен боди уорка.



















РумбатаБс:
Страхотно попадение!Браво!

hydrometalique:
Пресрасно !
Просто прекрасно !
Браво, Иване. Ще стане наистина бижу.
Надявам се оригиналните железни джанти да стоят, че тези , дето е в момента с тях ...
Не знам колко много ще е работата, но като гледам състоянието на шофьорската врата направо ти завидях. Изглежда в отлично здраве.
Успех и попътен вятър с капитанския кораб !

немо:
Тайната вече не е тайна  :P :) Автомобилът на 1-во четене изглежда добра база,второ четене ще го чете пясъкоструя.  :D

baiivan:
Боре, други джанти  няма. Искам да си направя такива джанти но търся БМВ 14" за тасове:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия