Автомобили > На изток от Желязната завеса

Polski Fiat 125p от 1976 г. - Връщане на пътя

<< < (2/10) > >>

dido1903:

--- Цитат на: Mitko_DSV в Февруари 11, 2019, 12:10:33 ---Бюджета ми е неопределен,
--- Край на цитат ---

Колега,добре дошъл. Това изречение в цитата е гаранцията ти за провал. "Бюджета ми е неопределен" - това в твоя случай е жива еманация на сентенцията "Когато не знаеш къде отиваш, винаги стигаш другаде".
Ако профилът ти е верен, ти си на 19 години. Имаш ли пари за такъв проект?! И то не само пари за уплътненията, които те тревожат. Имаш ли възможност да инвестираш в тази кола 5000 лв.? Или, което е по вероятно около 7000-9000?

По отношение на процедурата в КАТ - когато сте върнали номерата, трябва да сте получили документ от КАТ за това? Вземаш го и отиваш пак там. Питаш. Това е най-прекият и на практика единствен начин.
Вземи и дядо си.

Фиатът определено е пътник.
Успех!

Mitko_DSV:
Кракенщайн, ще трябва наистина да проверя какво пише в докумените, вече ще знам за какво да гледам, че може да се окаже голям проблем.
Дидо, да профила ми е верен - на 19 съм, след 2 месеца ставам на 20 години. И нямам възможност да вложа толкова пари, но и дядо ми ще ми помогне с парите. Първоначално си мислех, че 2000 лв. ще стигнат, но май съм сгрешил. Ще видим до къде ще я докарам с този бюджет, затови и писах, че е неопределен, има време да преосмисля нещата.
На практита успяхме да подкараме колата за без пари, имаме и доста части, някои от които чисто нови, други използвани. Е за сега са вложени малко над 200 лв. като това беше за смяна на маслото, антифриза, филтрите, парното, термостата.
Предполагам, че основно пари ще трябват за кърпене, боядисване, което ще правим вкъщи. Знам, че няма да стане перфектно, но знаейки уменията на дядо ми и баща ми, мисля че ще успеем да го изкърпим. Когато е кърпена през 1989-та, колата е била в по-лошо състояние от сега (например - предницата едвам се е крепела/разпадала се е/, а сега е солидна, праговете са били напълно заминали, а сега все още са здрави, пода, ами той е бил такъв, какъвто е и сега). И не смятам да пребоядисваме цялата кола, ами внимателно (така че да не се личи много-много) да се боядиса, където е необходимо. Тавана и вратите са с оригиналната боя.
Има какво още да се дообмился относно този проект, затова и реших да попитам за съвети. По принцип не разбирам много от коли, занимавам се с компютри, правейки тази кола ще се и уча кое как става, все е нещо.

Механджията:
твърде е зле тая кола, за начало ще трябва помещение, на двора нищо не става.
за сантимента е ясно, но понякога и той не е достатъчна причина...  'да се боядиса внимателно където трябва' - забрави тоя филм, няма такъв. то купе няма, ти частична боя...  тази кола трябва да се събори изцяло - врати, капаци, калници, светлини, салон - всичко навън. едва тогава ще стане ясно колко точно серии е филмът, а аз ти гарантирам, че поне 5-6 бона ще заминат и накрая ще имаш посредствен резултат и след 2-3 зими пак ще е нагнила цялата... само за регистрация, застраховки, гуми и дреболийки ги пиши два бона избягали... а труд, материали, части? мотор, ауспуси, спирачки... няма смисъл тук, просто базата си е заминала..

ей го, за още 6-700лв е на пътя с нови номера, за да стигнеш до това състояние, ти трябват поне 3-4 пъти повече пари
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11536347453432540&slink=9sw2w2

Frysco:
Здрасти Митко, добре дошъл в клуба "Да възстановим колата на дядо". Гледам, че повечето колеги те съветват да я зарежеш тая кола. Аз обаче имам друго мнение по въпроса. С какво е свързана тази машина за тебе? Ако си се возил като малък, ако си седял вътре и си натискал педалите, представяйки си как го караш, ако си я мил на двора, все едно е бентли... тогава няма две мнения по въпроса - трябва да направиш опит да я спасиш.
Първата и най-важната стъпка вече е направена - имаш съдействието на двама други от семейството и то най-важните двама. Жените никога не ги разбират тея работи, затова се държат настрана. Втората стъпка е документалното уреждане... таа, малко е сложна процедурата. Във вас трябва да има талон от автомобила. Щом е бракувана 2013, то тогава е по новите положения и ако на талона са надписани на ръка следните две думи "ЧАСТЕН ИМОТ", то тогава може да се възстанови регистрацията. За целта - се минава през Технотест, откъдето се взима документ че автомобила е годен да се кара по републиканските пътища и струваше 200-300 лв ли, нещо такова. Забравил съм... после с тоя документ, талона и гражданска отговорност, се отива в КАТ Гео Милев със колата и би трябвало след сверка на номер купе и мотор, да ви издадат нови номера. Само че, туй нещо трябва да се самодвижи, да самоспира и даже да има някакъв външен вид. Тея ръжди ще дразнят и ще ти правят проблеми... може дето се вика с една четка да ги намажеш, да не личат, но пак не трябва да се видят.
И така, а за по натам, ти не си и питал какво да я правиш, но ако питаш мене... пълните реставрации са за хора маниаци и за тая цел стават определени екземпляри. За тази кола, би могъл с повече акъл, умения, питане и четене да я направиш и с много по-скромен бюджет да е в състояние да се движи...

Между другото и аз си купих една такава лада, в горе долу подобно състояние. Кръстих я "Тетанус", щото само като я видиш ти иде да ходиш да се ваксинираш... но безумно много ме кефи. И твърдо няма да я реставрирам в топ състояние... най-нагло ще си я карам ръждива.

fokke:
Подкрепям на 100% мнението на Фриско :)
Щом имаш сантимент към колата дори само това е  причина да стегнете колата . До колкото разбирам   не става дума тук за реставрации  за ретро събори , така че смело напред и със сигурност крайния резултат ще е супер според вашите стандарти :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия