Автор Тема: ГО за ретро автомобили  (Прочетена 107770 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 07, 2023, 22:51:04
Отговор #360

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Това, което пише колегата seemannе интересно. Ето защо: днес реших да звънна на телефона, посочен от БАК Ретро, на който има информация за този сертификат. Мисля, че Каменов, трябва да проверя...
Както и да е. Той ми каза, че действително цената е 30 лева. Обаче, имаше нещо друго - изрично ми беше казано ПЪРВО да отида в офис на Булстрад като нося малък талон и снимка на автомобила. И след като оттам одобрят колата за ГО, тогава да отида за сертификата от БАК Ретро.
Попитах човека от БАК Ретро, защо трябва да губя времето си и да ходя един път до Булстрад, а после за сертификат. Попитах: не може ли да дойда при вас (опцията за куриер го изненада :D),за да ми издадете сертификата и с него да отида при застрахователя?
Отговорът ме втрещи:  Може и така, но оттам могат да не ви издадат ГО!
Аз отвърнах: Това е коректно, че презюмирате такава възможност, но това означава, че сертификатът издаден от Вас няма тежест!?
Отговорът беше: Това е какво да Ви кажа...
_____________
Могат да се направят различни изводи от ситуацията.
Въпреки това, аз мисля най-вече от интерес, да се възползвам от тази опция, защото цената от 130 лв (100 + 30) за една година е изгодна, тъй като при нормална ГО това е около половин година.

Ще Ви информирам за последващо развитие.

Април 08, 2023, 11:04:42
Отговор #361

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

Сега видях темата за ГО и мисля да драсна какво се случва в регион Варна. Плащам членския внос към Авто мото ретро клуб "Варна", където Орлин ми дава квитанция и на гърбът и, пише регистрационен номер на лекия автомобил, който участва по мероприятията му и нямаме никакъв проблем. Аз не съм годил за 6-7 години един път с кола.
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Април 08, 2023, 11:36:51
Отговор #362

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Да, Орлин е сериозен и уважаван човек, нормално е да има отношение с доверие от страна на застрахователите към него. И ААИБ нямаме отказано искане за ГО през 2023 г.

Април 08, 2023, 12:06:12
Отговор #363

Неактивен primalfear

  • Публикации: 135
Това, което пише колегата seemannе интересно. Ето защо: днес реших да звънна на телефона, посочен от БАК Ретро, на който има информация за този сертификат. Мисля, че Каменов, трябва да проверя...
Както и да е. Той ми каза, че действително цената е 30 лева. Обаче, имаше нещо друго - изрично ми беше казано ПЪРВО да отида в офис на Булстрад като нося малък талон и снимка на автомобила. И след като оттам одобрят колата за ГО, тогава да отида за сертификата от БАК Ретро.
Попитах човека от БАК Ретро, защо трябва да губя времето си и да ходя един път до Булстрад, а после за сертификат. Попитах: не може ли да дойда при вас (опцията за куриер го изненада :D),за да ми издадете сертификата и с него да отида при застрахователя?
Отговорът ме втрещи:  Може и така, но оттам могат да не ви издадат ГО!
Аз отвърнах: Това е коректно, че презюмирате такава възможност, но това означава, че сертификатът издаден от Вас няма тежест!?
Отговорът беше: Това е какво да Ви кажа...
_____________
Могат да се направят различни изводи от ситуацията.
Въпреки това, аз мисля най-вече от интерес, да се възползвам от тази опция, защото цената от 130 лв (100 + 30) за една година е изгодна, тъй като при нормална ГО това е около половин година.

Ще Ви информирам за последващо развитие.
Дидо, минах по този път преди две седмици за Осмицата и Петицата, така че споделям инфо от първа ръка.
Каменов ме посъветва да отида първо до Булстрад за да покажа снимки на колите, което веднага говори за субективно
оценяване. Така и се оказа. Снимките се пращат по мейл на някакви 'оценители' които връщат отговор до 15мин
дали може или не да се направи ГО на цена от 98лв. Изчаках чинно и след 15 мин ми казаха, че и двете коли се приемат за застраховка.
Не мога да кажа какви са критериите за оценка защото видях снимки на коли които са ретро, перфектни и .....абе пуканки, но са им отказали.
До тук се е стигнало заради много коли минаващи 30г но се карат на доизживяване и въпросните искат да ползват ниската цена.
Отивате, показвате снимки и чакате мнението на 'оценителя'. Това е от мен като за без връзки и познати. Вероятно и тук може другао ядче
ако познаваш някой важен.
Поздрави
Ако не си водещото куче, гледката никога няма да се промени!

Април 08, 2023, 23:00:23
Отговор #364

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
При нас облекчена ГО могат да ползват само членове на клуба. Членски внос 60лв. и ГО за 94 лв.
Навлеци със 30+ год. ежедневки не се класират.
Някакъв сертификат/удостоверение от БАК Ретро ми беше издаден еднократно, мисля че през 2020 , когато подкарах за сефте Сенатора.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 09, 2023, 11:14:10
Отговор #365

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Би трябвало Влади, като председател на БАК Ретро, да внесе повече яснота.
Аз си вадя застраховка на вноски и не плащам всички
we all have wings, but some of us don't know why

Април 09, 2023, 15:56:42
Отговор #366

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Би трябвало Влади, като председател на БАК Ретро, да внесе повече яснота.
Аз си вадя застраховка на вноски и не плащам всички

Ах, Влади не е председател на БАК,  а на друг клуб.
То по-добре млад и активен човек като него да беше, отколкото там синодалните старци в УС на БАК, ама това е положението.

Между другото, открива се ловния сезон за който иска длъжността да стане нов председател на БАК.
По тайно инфо от управителния съвет ми споделиха, че председателя Кристиян Желев се мести да живее в Сандански, продал е автомивката си, разни бизнеси в София, и така.
Така че ще трябва сигурно ново извънредно събрание да се прави, за избиране на нов председател. Аз така странично, предложих пак Ваня да е, ама тя не ще.

Или пък ще има ИД председател, до регулярното събрание през януари-февруари догодина.

Април 09, 2023, 16:11:02
Отговор #367

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Люси, май не си актуален с информацията  ;)

Април 09, 2023, 20:23:38
Отговор #368

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ах, прав си, да бе, я как текат дните, вярно малко съм поизостанал, поне с окончателния избор.

Иначе за Кристиан инфото видимо е точно.
Още преди време ми казваха, че иска да подкара активна почивка, и това вече ще да е станало.

Та по тоя повод, сега си говорих с председателя на техн. комисия Сашо.
Той ми потвърди, че вчера е минало изборното събрание, и новия председател е Владо.
Така че поздравления за новия му пост, и с пожелания най-накрая за раздвижване и активизиране на дейността на БАК, вкл. и законотворческата.

https://www.bacretro.com/
« Последна редакция: Април 09, 2023, 20:41:47 от USfan »

Април 09, 2023, 22:06:10
Отговор #369

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
Благодаря, Люси. БАК Ретро вече има нов Председател и УС. Като начало, клуба ще организира Спасовден 23г. и ще бъде партньор в още две събития. Банкя и КЕ Дръстър. На екипа ни ще е необходимо технологично време да се запознаем с досегашните методи на работа, анализ на дейността, запознаване с документацията на клуба и не на последно място работа по т.н. преференциални застраховки. При първи резултати ще пишем на страницата на клуба и сайта ни. Поздрави!
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !