Мотоциклети > Ретро мотоциклети

Simson B50 6V 1978

(1/4) > >>

Logrus:
Привет колеги.
От днес съм горд собственик на мечтаната Симсон-ка  :) Регистрирана, всичко платено - абе истинска  :)
Моторетката е в приличен външен вид и даже вървеше, но....е, като всяко старо возило (набор '78 е) си има ядове. Километражът не работи, няма празен ход, стопът си свети когато пожелае, клаксон - има, ама няма и други такива.
Щом я докарах до вкъщи й се яхнах - мерак спирачка няма - в началото се държеше прилично, но в един момент умря - колкото и да я мъчех не успяваше да вдигне обороти, гаснеше, душица нямаше. С едни приятели (стари моторджии) я поразглобихме и се оказа, че за начало ми трябват нов цилиндър, бутало (със сегменти и пистонен болт) и глава (евентуално и карбуратор). Сегашното бутало е 40мм. (при оригинал 39.8) и дрънка в цилиндъра, а и цялото е "опушено", цилиндъра е надран - личи си, че преди е имало чупени сегменти, в главата е навита втулка - резбата за свеща е изметнала и е побългарявано.
Освен това, когато извадихме пистонния болт изпаднаха две шайби - сложени са да обират аксиалният луфт м/у буталото и мотовилката - трябва ли да ги има оригинално или и това е "мейд ин БГ"?
За момента съм до тук - 2 часа кеф от покупката, 20 минути бръмкане и.....на сух док.
Къде в София мога да си закупя НОВИ нужните ми части?
Другият ми въпрос е - лесно ли мога да мина на 12V и евентуално да я сдобия с електронно запалване (не че не знаем как се прави центровка на двутактов германец, ама един дерт по-малко да има)?
Много ще се радвам на разумни технически съвети и насоки.
Предварително благодаря.

П.П. Извинявам се за дългият пост, но хем съм в еуфория от придобивката, хем ми е криво, че ядовете почнаха преди да й се порадвам.
Снимки нямам в момента, но утре ще понаснимам

Martev:
 Здравей колега и честито. Части от Моторбайк, имат всичко за Симсон. Относно центровката, щом е вървяло с тази центровка, пак трябва да върви :)  ( трябва да е 1,5 мм преди ГМТ )
Иначе ти изпращам един немски сайт с всички стойности за моделите им: http://www.mopedfreunde-oldenburg.de/html/simson_motoren.html , ако не знаеш немския добре, само трябва да си отвориш  http://www.etranslator.ro/bg/nemski-bulgarski-online-prevod.php
Успех от мен.

Logrus:
Благодаря.
Сега отварям линка (и транслатора  ::)  ) и почвам да се уча.
Днес си поръчах от Моторбайк 45мм. кит - полски цилиндър и бутало и глава MZA (немска) - минавам на 63 куб.см. и 4.2к.с. Мислех да си остана на 40мм. и 50 кубика, но като цени разликата е 20лв., а и 40 милиметровите цилиндър и бутало са унгарски, а главата каквато ми се падне - полска, унгарска, китайска. Затова - 45мм.

Martev:
...мисля, че трябва да си поръчаш и друг колянов вал. Не съм сигурен, че оригиналния ще издържи на напъна...

Logrus:

--- Цитат на: Martev в Юли 09, 2019, 22:01:20 ---...мисля, че трябва да си поръчаш и друг колянов вал. Не съм сигурен, че оригиналния ще издържи на напъна...

--- Край на цитат ---
Няма нужда - усилени (тунинг) валове има само за S51, на S50 се запазва същият - питах. Може да го сменя и него в последствие, но за сега толкова - все пак един хубав вал на MZA е още 130лв.

Плочка от S51 12V става ли да се сложи на мястото на моята 6V? Не намерих 12V за S50, а искам да мина на 12 и да сложа електронно запалване (също няма на 6V)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия