Мотоциклети > Ретро мотоциклети

Simson B50 6V 1978

<< < (2/4) > >>

Martev:
Относно тоците, не съм наясно. Някой колега да изкаже мнение или питай Гугъл...

michev:

--- Цитат на: Martev в Юли 09, 2019, 22:01:20 ---...мисля, че трябва да си поръчаш и друг колянов вал. Не съм сигурен, че оригиналния ще издържи на напъна...

--- Край на цитат ---
Вала няма да устиска, проверено в практиката. Навремето имах МZ 175 ES, със смяна на бутало, цилиндър и глава, този двигател става 250 кубика, което и направих. Знаех, че коляновият вал на 250 е различен, но не го смених. Ами предаде се, доста бързо при това, след като сложих за 250, не съм имал проблеми.

fifobradata:
Аз пък мисля, че вала ще издържи. Ако не ме лъже паметта, на S50 е по-късоходов от на S51 и "носи на бой" :)) Като хлапак си бях направил един S50 с по-отворен ауспух, карбуратор от ETZ 150 и по-голямо сгъстяване ( посредством намаляване на височината на цилиндровата втулка влизаща в главата). Вървеше на "зла гад", но малко загряваше... O:-)

Logrus:
Правилно. Ход на буталото 39.5мм. за S50, срещу 44мм. за S51.
Няма вал от друг модел Симсон, който да става за S50 - имат разлики в размерите. Взаимозаменяеми са за S51 и S70.
Ще сглобявам с този вал за сега - по-натам при нужда ще купя нов. Утре ще си взема частите от Еконт и се надявам до вечерта да избръмча отново  :)

http://logrus.snimka.bg/motorcycles/s50-b1.5155659 - малко снимки (вече в разглобен вид)

Logrus:
Колеги, търся връзка с някой добре запознат с модела (S50 B1 6V) в района на София. Сглобих машинката - ново бутало, цилиндър, глава.....запали от половин ритане, но..... няма душа. На първа горе долу добре, но превключа ли на втора започва да глъхне, оборотите падат, не се форсира. За трета даже не смея да си мисля. Още не смея много да го насилвам, защото е в разработка, но все си мисля че трябва да се държи по-прилично. Центровката е идеална, поиграх си и с карбуратора, защото държеше много високи обороти на празен ход.
Бих искал някой с повече опит да я погледне и да ме ориентира или поне да даде акъл.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия