Автомобили > Американски автомобили

Chevrolet El Camino 1978 - Бургас

<< < (2/11) > >>

dakatta:
продължавам с....филма.
шаси – бластене и след това

Някъде към края на Яну/2019, двигателя и скоростната кутия излязоха от ложето си, като освободиха шасито за разходка до Г.Оряховица, гледам на една от снимките стои логото на момците които го бластираха там. Хората с които разговарях - баща и син - излязоха много отзивчиви, фиксирахме ден (е какво му е лошото на 28/02) в 9 сутринта сина ми кацна при тях със шасито, в 16 и нещо следобеда тръгна наобратно със шасито бластирано, и две ръце epoxy отгоре му. Хората стопираха за един ден проекта, с който се занимаваха (по дългосрочен), за да уйдисат на моя милост досадника, за което съм им наистина благодарен.
В последствие, с малко Бургаско Слънце сложихме и две ръце протекта. Това което не е с протекта по снимките - му предстоеше смяна.




































шасито остана в този вид да чака слагането на двигателя, скоростната кутия и подмяната на окачването.


dakatta:
продължавам с....филма.

тенекеджийство - имах приказка или плаваща уговорка с двама добри майстори в Бс, но поради забавянето с разделянето на купе-шаси изтървах времевия прозорец и на двамата, така че, "изборът" ми се сведе до единственият човек, който намерих с желание и време да работи по колата, и то според моя времеви прозорец.



























предполагам, може доста да се коментира по изкърпването на купето; аз ще спестя моите коментари.
Колата не беше в най-лошия вид който много хора познават, не излезе и в еталонния вид както би излязла от Румбата Бс, времето за кърпене от 6 седмици се проточи почти двойно и отгоре; все пак влязохме във времевия прозорец в който бояджията не беше готов за нея. аз пък бях доволен че няма да сурна петички в асфалта…







































след тенекеджията, докато си чаках датата за бояджията - почистване на очиларката и някои пропуснати места; поредният танц
с два винтоверта, четири батерии и мнооо телени накрайници...  8))
предният капак беше сменен както виждате, оная "човка" изчезна в небитието...
сигурен съм се досещате защо "човката" беше сменена с "induction cowl" - да не потъвам в обяснения и теории...
























следва продължение ...


dakatta:
продължавам...

По време на тенекеджийството, шасито беше бластирано, праймирано и запечатано с протекта.
Скоростната кутия (работеше си ОК, но даваше признаци на умора) пък се разходи до Варна-МИД ауто за ревизия и възстановка; от сервиза осигуриха необходимия рем.комплект на цената която виждах в щатите.
Поради наличие на антифриз в скоростната кутия, се изведе независимо охлаждане на кутията, нов радиатор с маркучите. Кутията се задържа във Варна няколко дена-доста експедитивни са, цената им-си е цена.

Периода Яну-Апр/19 аз пък използвах за почистване и възстановяване на всичко дребно и преносимо до което се докопах.  Ванката (Естео) свали старите тапицерии и разглоби седалки/облегалки, аз пък придърпах всичко метално да му побая.
Страничнните стъкла бидейки под ръка - почистване металните елементи по тях за закрепване към стъклоповдигачите;
Пружините-панти на предния капак бяха почистени добре, третирани с праймер и боядисани.
Педалите минаха по същата пътека - почистване, праймер и боя.

работа по металните части на седалки-облегалки, тапициране при Esteo;
премахване на ръждите, спрей epoxy праймер за метала - пвц праймер за пластмасите, двукомп.финал (спрей джанти); механизмите се раздвижиха ОК, вервам да има добро плизгане на канапето.





















































въздуховод-кутии HVAC
премахване на ръждите, спрей epoxy праймер; пипнах и почистих всичко което можах достигна





























голямата кутия на парното-тази в двигателния отсек, беше лошо пукната с пристигането си, намерихме човек който се занимава със смоли, ремонт на пластмаси, сърфове и т.н. който прие присърце работата и се справи мн.добре. Единсвената кутия втора ръка която намерих в щатите беше 400+ usd и пак пропукана, нова май мернах веднъж на цена около 900 usd, и мнооо бързо забравих за нея  ;D
В последствие тази кутия, ведно с всички новопристигнали части по HVAC.а - изпарител, охладител, изсушител, връзки - замина за Ямбол - там пък е човекът който се нае да прави възстановка на системата, остана само да намери подходящ компресор.


- моторче чистачки:
и това си мина по реда; вътре беше пълно с боклуци, камъчета и отлагания събирани с годините, но въпреки присъствието на чуждите тела вътре-пак движеше чистачките  O:-)  беше цялостно почистено и освежено вън/вътре.



















да зема да се пОспра за малко?
на мен взе да ми омръзва....това писане  ??? пък кво остава на Вас де го четете?  ;D


100%bastard:
Здрасти дака
 Бая труд е хвърлено по колата браво ,все пак ще я биде ,не можах да прочета целия разказ но снимките говорят

stingray:
Здравей, кой в Ямбол ще ти върши климатичните ремонти?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия