Автомобили > Италиански автомобили

Lancia Beta 1600 Coupe - 1980 г.

<< < (2/6) > >>

squadra7:
@Румба ясно е, че няма да мине само с тапициране, като я гледаш как изглежда на външен вид, затова написах, че ще остане на варел. Ще се махне всичко по интериора и екстериора заедно с мотора, кутията, всичко в коша и т.н.

@Фифо колата се намира в Мездра. Алфата ми не беше стара, беше прилично понаправено ГТ, а за всекидневка съм си оставил една 145ца боксер да си ходя на работа и насам натам, когато ми се наложи, че с кола почти не ми се налага да пътувам в момента. Имам приятел от София, който съм сигурен, че ще ги направи като оригиналните, защото ми е шил разни работи в ГТ-то. Преди няколко дни намерих два сайта за платове на стари коли, но бяха с по 130-40 евро на метър. Коша го огледах и е здрав, отдолу също изглежда здравичка, не съм я гледал обстойно, но поне от платформата погледнах и нямаше дупки в пода. Задно дясно бомбе нещо е мазано и има дупчица. Обещавам да качвам подробни снимки, когато започна да правя нещо, че и да давате акъл, като сте по в час  :)
Ланчията е металик, не е база или акрил, както очаквах. Това ме изненада доста.

Speeder:
Честито и добре дошъл!
За начало, ще ти трябва стегнат и реален план на това каква работа има по колата и колко време и пари ще погълне.

Решаващ фактор е и това дали е в движение или не. Ако е в движение, можеш да си я караш и правиш, успоредно.

Не подценявай проблемите с ламарините защото точно при Бета те са доста изострени.

Като приоритети аз бих действал така :
1. Регистрация в КАТ
2. Стабилно четене из интернет за да се запозная в детайли с модела и проблемите му
3. Запознаване със собственици на Бета в БГ. Аз мога да те свържа с най-големия фен, който имаше два броя Бети, но май ги продаде.
4. Откриване на всички сайтове за части за Бета + фейсбук групите
5. Оглед на колата отдолу и оценка на състоянието на подове, греди, окачване, точки на захващане. Подробни снимки задължително.
4. Търсене на нужните панели/ремонтни ламарини. Всичко ще трябва да си набавяш от чужбина. Не е проблем, малко скъпо може да дойде на моменти. (Мога да ти съдействам със съвети за пазаруване по интернет, ако има нужда)
6. Изчитане на тази тема : https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,1091.0.html .
7. Определяне на приоритети на дейностите, които трябва да се свършат. Ако има сериозни ръжди (гнили прагове, колонки на таван, подове) шофирането с тях може да доведе до усукване на купето, а и съвсем не е безопастно. Всеки иска да му е чисто и хубаво отвътре, но бъди сигурен, че имаш солидно купе и надеждна техника, и след това се занимавай с интериор.

Тук има хора, които могат да ти дадат трезви и изпитани съвети, възползвай се от тях.

Поздравления за хубавата комбинация на цвят/модел/хром/салон! :) Като я направиш ще е гледка на пътя!

squadra7:
Благодаря за съветите. Имам около месец друга неотложна работа и за момента ще си седи в гаража. Не съм мислил точен и подробен план, но имам нещо на ум. Плата за интериора потърсих от любопитството и все пак да имам напредстава какво има из интернет и колко е лесно/трудно да се намери заместител на оригинала, но да е автентино и да не се замисляш дали е шит наново или си е оригинален. Та плана ми е следния.. Първо ще си свърша неотложната работа, след което ще започна да свалям от дреболии до табло и мокет, докато вътре стане на варел. Фарове, стопчета и тем подобни, после и стъклата. Ще сваля вратите, предния и задния капак и едно по едно ще се оправят до преди боядисване, за да остане само купето за ремонт. След това ще махна всичко от коша на мотора и отдолу да остане голо. Ще се боядиса абсолютно всичко с цвета на колата и ще започне да се събира наново. Мотора и кутията, докато са вън ще се смени масло, ремък, ролчици, някоя протекла гарнитура и тем подобни. През това време може и да съм пратил интериора на моя приятел да го шие, може и да не съм. Зависи кога ще намеря плат и какво ще ми скимне, че не винаги всичко минава по плат. Все пак не знам кое е изгнило, доста ще си проличи, като колата стане вътре на варел и като се свалят повечето работи отдолу. Забравих да допълня, че баща ми е тенекиджия от 20 и кусур години и аз горе-долу му помагам от 10тина, та затова се захванах във филм с реставрация на такава кола, иначе не мога да си го позволя финансово да плащам на чужд човек. Не обичам селски тунинги и недоизпипани работи, затова от сега казвам, че колата със сигурност ще изглежда напълно оригинално и ще е перфектна външно и вътрешно. А вече колко точно време ще отнеме не искам да слагам срок, защото когато бързаш и нещо не става много напрежение става и така.

krankenstein:
Честита придовивка! Изглежда доста изпъната, макар и ръждива тук-там. Не съм тенекеджия, но според мен най-много ядове ще береш около колонките и под стъклата. там често се оказва, че под ръждата няма нищо... а местото е много деликатно, понеже там ляга стъклото и ако не се изгради прецизно може при поставянето или по-късно стъклото да се спука, а в най добрия случай да тече под уплътненията.
Относно частите, Валери Манджуов имаше такава кола, а предполагам и доста части за нея, като му дойде времето пиши ми и ще те свържа с него.

Speeder:
Това, че баща ти е тенекиджия успокоява нещата, определено! :)

Отпускаме се назад в креслата и очакваме повече снимки.
Моделът е култов, с пъргави мотори и динамично предно предаване.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия